Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, harper said:

 

Mislim da jeste i do inteligencije i do obrazovanja i da je problem u tome kako se ta dva pojma nasiroko tumace.

 

 

 

Ma to je jasno, samo sto primecujem da u realnosti ima objektivno inteligentnih ljudi koji mogu da veruju u teorije zavere i obrnuto, nisu svi koji su potrcali da dobiju vakcinu clanovi mense.

 

Neka rupa u inteligenciji postoji (inteligencija je sirok pojam), meni sve vezano za ovu kovid ludnicu vuce na primitivizam, neki retrogradni atavizam. I naravno, vuce u desno.

Link to comment

uz njih rame uz rame idu i ovi new age hippies

ono, grlimo drveće, sungazing...

 

oni mu dođu s leva, a ovde su u istoj koloni

nema to mnogo veze sa klasičnom levo, desno političkom podelom

  • +1 4
Link to comment
20 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ma to je jasno, samo sto primecujem da u realnosti ima objektivno inteligentnih ljudi koji mogu da veruju u teorije zavere i obrnuto, nisu svi koji su potrcali da dobiju vakcinu clanovi mense.

 

Neka rupa u inteligenciji postoji (inteligencija je sirok pojam), meni sve vezano za ovu kovid ludnicu vuce na primitivizam, neki retrogradni atavizam. I naravno, vuce u desno.

 

80% ljudi na svetu su budale, uvek su bili budale i uvek ce biti budale. Razlika je samo u tome da je nekada svih 80% znalo da su budale a sada bar pola od tog procenta misli da je cudo univerzuma jer su socijalni alati danas neuporedivo dostupniji nego sto su bili nekad pa su se dokopali nekog povrsnog znanja o necemu. Budale koje misle da su cudo univerzuma su neuporedivo opasniji od budala koje znaju da su budale jer smatraju da nisu ono sto jesu i imaju parce ispecatiranog papira da to dokazu. Danas na klimoglav tamo gde treba i malo para da kupis radove za titule i objavljivanje po domacim "ja tebi - ti meni" strucnim casopisima mozes da budes cak i profesor na fakultetu ako se zainatis.

 

Mislim da je Pekic napisao, ili tako neko, da se mnogo vise plasi onih ljudi koji su procitali jednu knjigu nego onih koji nisu procitali nijednu. Ko god je to rekao prokleto je bio u pravu.

  • +1 7
Link to comment

meni je jako tesko da poverujem da inteligentni ljudi mogu da negiraju postojanje virusa. nacitani, obrazovani, pa cak i strucnitm naravno. ali mi se cini da ne mozes biti inteligentan a negirati da je 2 plus 2 4

  • +1 1
Link to comment

i do toga je..ispirao nam se mozak, stvaralo s epotrosacko drustvo, ovde kod nas, unistavao nam se i obrazovni sistem, pored zdravtsvenog, unistavala se kultura, rijalitiji, starlete, to nam je postal merilo vrednosti, drustvene mreze, i sad sve to dolazi na naplatu..

Link to comment

Koliko je inteligentnih ljudi završilo po raznim sektama i kultovima, koliko inteligentnih ljudi izvrši samoubistvo, koliko inteligentnih ljudi završi na prosjačkom štapu? Inteligencija nije uopšte merilo za uspešnost u životu, samo daje prednost u određenim segmentima života, ali u drugima predstavlja čak i prepreku. Inteligentni ljudi često komplikuju, nalaze paterne i tamo gde ih nema, otud i sklonost određenog broja inteligentnih ljudi ka teorijama zavere. Naročito je problematično kad je inteligencija praćena nedovoljnim obrazovanjem, nezrelošću i lošim okruženjem ili životnim okolnostima.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

Naročito je problematično kad je inteligencija praćena nedovoljnim obrazovanjem, nezrelošću i lošim okruženjem ili životnim okolnostima.


Tacno tako. Jer «rakija» nema mira ni u buretu.

Link to comment
9 minutes ago, Sammael said:

Koliko je inteligentnih ljudi završilo po raznim sektama i kultovima, koliko inteligentnih ljudi izvrši samoubistvo, koliko inteligentnih ljudi završi na prosjačkom štapu? Inteligencija nije uopšte merilo za uspešnost u životu, samo daje prednost u određenim segmentima života, ali u drugima predstavlja čak i prepreku.

 

Ne moraš da budeš uspešan u životu da bi ti bilo jasno da je 2+2=4 ili da doslovce duguješ svoje postojanje vakcinama koje su primili tvoji preci i njihovi sunarodnici. Ako to počneš da dovodiš u pitanje i imaš masu saboraca duž čitave skale inteligencije, to više nije stvar individualnog zastranjivanja već ozbiljnih društvenih poremećaja.

 

 

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

 

Ovo će uskoro biti pitanje svih pitanja, a mislim da je odgovor jednostavan: ljudski mozgovi polako popuštaju pod cunamijem informacija koji ih udara svakog dana. Kako 90% tog cunamija čine đubre i lažne informacije, mozak u nekom trenutku krene da odbija sve što do njega stigne, i na kraju krene da odbija i ono što je odavno usvojio. Kraće rečeno, kreirana je ta čuvena infodemija koja za posledicu ima da niko više ne veruje ni u šta, pa čak ni u to da je 2+2=4. Bukvalno svaka naučna i prirodna zakonitost danas imaju svoju Qanon kontratezu i čini mi se čak i logičnim da načitani i obrazovani ljudi prvi upadnu u tu mašinu budući da im je u prirodi da traže više informacija od prosečnog idiota, pa im i mozgovi ranije prsnu od te gomile toksina.

 

Kako nastavljaju da donose ispravne odluke po drugim pitanjima, niko nema rezon da stane pred bus jer je guzva vec cekaju. Na ovom forumu se niko nije mili umorio sumnjom. Doneli smo odluku, nismo iscitavali sve, nismo obrazovani isto. Mislim da se razlikujemo u startnim pozicijama, posle se ta distanca povecava, kod svih, niko ovo nije nikada iskusio pa da ima neki temelj. Radi se o nekom odnosu prema zivotu i njegovom prestanku, ne znam sta je. Koje vise informacije treba da imas ako ti lekari govore da nema teze slike, nema bolnica, ili skoro da nema, neko meri neka antitela, ima i ta cuvena klasicna vakcina, ne mora amerikanac dnk/rnk, ima rus, sve ima..

  • +1 4
Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Ne moraš da budeš uspešan u životu da bi ti bilo jasno da je 2+2=4 ili da doslovce duguješ svoje postojanje vakcinama koje su primili tvoji preci i njihovi sunarodnici. Ako to počneš da dovodiš u pitanje i imaš masu saboraca duž čitave skale inteligencije, to više nije stvar individualnog zastranjivanja već ozbiljnih društvenih poremećaja.

 

Ne postoji apsolutno nikakva percepcija u narodu da bilo ko duguje postojanje vakcinama osim kod onih kojima su to roditelji usadili ili koji su se sami o tome edukovali.

 

A čak i ako postoji, ona se poništava u roku od 5 sekundi floskulom da "ovo nisu klasične vakcine" i da su "nedovoljno ispitane" (što i nije netačno, videti pod treća faza za sinofarm).

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...