Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Caligula said:

 

 

Nije do inteligencije ili obrazovanja, prosto je do sposobnosti da li si spreman da prihvatis haos kao realnost ili ne.

 

Ljudi skloni teorijama zavere nisu spremni da prihvate kozmicki haos i randomnes te svaku mozdanu celiju angazuju da nadju objasnjenje koje u situaciju unosi red i smisao. Kod njih nikada nije "ŠTA" već "KO".

 

Dakle nije Kinez pojeo slepog miša i sjebao planetu, to je odlika haosa - nego je sve drugo: KO ga je napravio, KO je sve ovo medijski smislio, KO ce da se okoristi, KO postavlja 5G, KO zaprasuje, KO nas manipulise.

 

Religije zive od takvih mozgova hiljadama godina unazad, mnogo nas je manje na drugoj strani.

 

Imao je John Oliver odlicnu emisiju o teoreticarima zavere, probacu da je nadjem. Upravo je ovo sto si rekao sustina - kad je nesto veliko u pitanju, poput ove pandemije, tesko je prihvatiti da ga je moglo izazvati nesto tako malo i prirodno poput mutacije virusa i jednog pocetnog nultog pacijenta. A zapravo stvar nije uopste tako mala i jednostavna kad malo mucnes mozgom - mutacije virusa su permanentna pretnja koje mi nismo svesni jer smo uspevali do sada da zauzdamo pandemije raznih SARSova. Ovo je mozda i nedostatak obrazovanja i informisanosti, nije dovoljno Miletu utuvljeno u glavu da su virusi realna pretnja covecanstvu ili barem njegovom komotnom stilu zivota. 

 

evo ga:

 

  • +1 2
Link to comment
40 minutes ago, angelada said:

Komšije, bračni par u godinama (više od 70) - on primio obe doze Sinopharma, ona jednu. Kod muža se 15 dana od druge doze pojavljuju simptomi, kod nje brzo za njim. On onkološki bolesnik, ona srčani.

 

Da skratim, ona je bila pet dana u bolnici, dobila je onaj lek što se pominjao po novinama, komšija sedam, izašli su juče, CRP 3, komšija se šetucka ispred zgrade. Dosta je smršao, ali je živ. Dobili su neke injekcije koje se primaju u stomak, ali ga nisam razumela šta je u pitanju.

 

Ide i kune se u vakcinu, bukvalno drži propoved, jer su mu rekli da izvesno ne bi bio među živima da je nije primio.

Deksametazon, verovatno. Prima zenina tetka. 

Link to comment

Da, upravo sam svo vreme o ovim teoretičarima zavera (a koji se često predstavljaju kao neki povratnici prirodi) razmišljala kao o likovima koji potpuno potcenjuju prirodu i njene moći.

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

Da, upravo sam svo vreme o ovim teoretičarima zavera (a koji se često predstavljaju kao neki povratnici prirodi) razmišljala kao o likovima koji potpuno potcenjuju prirodu i njene moći.

Pa i popovi bi mogli da uklope u pricu kako je covek postao gord i pomislio da je vladar svega i da je ovo poruka i opomena od boga..al eto ne  oni ugl "pricest i post i nema korone"

Link to comment

Niđe veze, po ovome ispada da se ceo Beograd vakcinisao a to naravno nije tačno. Kod mene na poslu je vrlo šarena situacija, ali je mnogo manje vakcinisano nego što jeste. 

  • +1 2
Link to comment

posto sam znala da ce lancia javiti, evo sa onog vememahovog linka :)

https://nova.rs/vesti/drustvo/dosije-gde-u-srbiji-vakcinacija-ide-najbolje-a-gde-najgore/

 

Quote

Glavni grad vodi u vakcinaciji. U Beogradu je zaključno sa prvim aprilom, prema rečima zamenika gradonačelnika Gorana Vesića,  vakcinisano 457.956 punoletnih građana prestonice, odnosno 32,5 odsto, a drugu dozu je dobilo 316.153, odnosno 22,45 odsto građana.

Quote

Najveći procenat vakcinisanih, u odnosu na broj stanovnika je u Užicu i gde je  23,5 odsto građana primilo obe doze. 
 

 

  • +1 4
  • Wub 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...