Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ja svojoj rođaki, antivakserki, upravo poslala ovo.

 

https://m.facebook.com/groups/scienceinserbia/permalink/3952769224772072/

 

Pa jbt, štedela sam je mesec dana, dok je bolovala koronu, kao ajde da joj ne stajem na muku. Posle mesec dana, još uvek itekako oseća posledice, ima nekakav neurološki poremećaj , kada legne, čuje kao da pada kiša :sad:. Osim toga, testirala se i dalje je pozitivna, dakle mesec dana od pojave simptoma. O umaranju da ne pričam. A i dalje kenja o vakcinama :isuse:.

  • +1 2
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, Boza_zvani_Pub said:

U poslednjih desetak dana toliko ljudi za koje znam da imaju izrazito razvijeno logicko zakljucivanje i analiticnost i koje sam poprilicno cenio generalno, mi je dalo najrazlicitije nebulozne razloge zbog kojih ne zele da se vakcinisu - da sam u potpunom soku.  Meni je odluka da li se vakcinistai manje-vise bila na nivou da li da popijem casu vode kad sam zedan, tako da me procenat i struktura ljudi koji nece da se vakcinisu potpuno sokira do mere da pocinjem ozbiljno da se preispitujem da li sam ja negde pogresio u zakljucivanju...

 

Ne pratim socijalne pokrete pa onako iz RL-a par profila. Neko vreć vreme sarađujem sa jednim kolegom  natprosečne tehničke, logičke i asocijativne inteligencije, vispren, duhovit, mozak dvesta na sat, pritom anarhhista, dosta asocijalan, besan, nosi fajerku i maskirne pantalone, mrzi vučića, rudari bitkoine, antimasker, antivakser i priča jel vidiš ščim nas praše. Druga je naša kućna prijateljica i "orodična astrološkinja mislim stalno nešto gata nam i bez da je pitamo al ona je u svim zaverama od kad se rodila, kaže da ide po tajnim korona žurkama, bude na stotine ljudi i to u podrumskim prostorijama fakulteta i državnih insitucija ali ne bi da otkriva gde. Ladno to postoji ko neki rani hrišćani,

Ostali koje znam su uglavno doktori i u fazonu da pričeamo još malo. Stvarno šarenolika struktura.

 

 

 

Link to comment

oni veruju da je korona nova kuga, da smo mi srednjevekovni potlaceni i ograniceni umovi, a oni naslednici galileja i djordana bruna... 

(moje iskustvo sa ekstremno inteligentnim i obrazovanim antivakserima i sve sto ide uz taj paket)

  • +1 4
Link to comment

A meni sve teze, a nije da se ne trudim, da укечим razliku izmedju severnokorejske ispranosti mozga i ove slobodarske, antivakserske, antiovo, antiono...

I sve cesce, citajuci rasprave :isuse: o obaveznom (ne)nosenju maski i 'ocemo ili necemo da se vakcinisemo, kako ko voli, uhvatim sebe da navijam za Malog Debelog i metod 'ili cete da se vakcinisete svi koliko vas ima u roku od odma', ili...' :cry:

Jedino jos zazirem od toga da Mali Debeli resi da bude antivakser, al' nece, siguran sam... :sleep:

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Remi said:

A pre tri godine, možda se neko seća, pisao sam o spaljivanju otpada i trovanju kom smo bili izloženi, ma ni promil uzbuđenosti na to što se dešavalo na 100m od nas kao sada što je zbog vakcina. Hoće Bil Gejts i ekipa da smanje populaciju pa to ti je. 

secam se ja jako dobro i zapravo me takve stvari najvise ljute, rastuzuju i sta sve ne

 

o vakcinama ce izbunariti tekst iz lokalnih kineskih novina ako im ide u prilog, a kad im neko napravi ekolosku katastrofu pod nosom ne samo da se nece informisti i poduzeti nesto protiv, vec ce i pomoci ako ima neke ekonomske dobiti po njih same

 

sami sebe ubijamo na razne nacine, neodgovorni smo do krajnjih granica prema zajednici i okruzenju u kom zivimo, ali zato logicki proniknemo u svaku zaveru koju nam spremaju razni svetski mocnici

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

A meni sve teze, a nije da se ne trudim, da укечим razliku izmedju severnokorejske ispranosti mozga i ove slobodarske, antivakserske, antiovo, antiono...

I sve cesce, citajuci rasprave :isuse: o obaveznom (ne)nosenju maski i 'ocemo ili necemo da se vakcinisemo, kako ko voli, uhvatim sebe da navijam za Malog Debelog i metod 'ili cete da se vakcinisete svi koliko vas ima u roku od odma', ili...' :cry:

Jedino jos zazirem od toga da Mali Debeli resi da bude antivakser, al' nece, siguran sam... :sleep:

noskic nam je na vreme otvarao oci, ali nije imao ko da ga slusa :fantom:

Spoiler

 

 

Link to comment
 
Vodi tome da ćemo uskoro imati masovne pokrete onih koji smatraju da su redovno školovanje i obavezna osnovna škola zavera čiji je cilj da se slobodni i nesputni dečiji umovi podjarme i ukalupe u obrazac koji će isključiti kritičko razmišljanje i napraviti od ljudi robove koji neće dovesti u pitanje zle planove kapitalista/Rotšilda/guštera/iluminata/crnog plemstva/dodati po želji.
 
Posle toga su na redu azbuka i tablica množenja.  
pazi nije problem, samo nemoj posle da isfantaziraju da ih zaposle na sinhronizaciji semafora u centralnim gradskim opshtinama. juche sam provela tachno 25 minuta na 3 semafora kod buvljaka, u glavi tachno vidim chedo neokrnjeno obrazovanjem kome je reklo - a shta moze da bude toliko komplikovano [emoji185]

  • Haha 1
Link to comment

Čitam sad kako je najmanji procenat vakcinisanih u Novom Pazaru, oko 8%.

Pa jebote, kao da im ono letos nije bilo dovoljno.:isuse:

Kladio bih se da skoro svako tamo zna nekog ko je umro od korone.

Edited by mraki
Link to comment
1 minute ago, pbg12345 said:

noskic nam je na vreme otvarao oci, ali nije imao ko da ga slusa :fantom:

Nema ovo veze sa Noskichem, mada sam postujuci bio svestan da ce neko da ga potegne... :) 

Radi se prosto o dilemi zvanoj 'na ljutu ranu, ljuta trava', o potrebi, nuzdi da se zajednica, kosnica zastiti i to ne otkrivanjem rupa na saksiji, nego - kada su zarazne bolesti u pitanju - metodama koje se koriste hiljadama godina u nazad.

I tacki do koje smo kao civilizacija izgleda dosli da jedino prisila, ona bas prisilna, moze da stvari pokrene sa mrtve tacke.

Sloboda da se izbegava vakcinacija pa jos i da se drugi (polu)organizovano navode na izbegavanje - nije sloboda.

To je simulacija slobode, koska dobacena onima koji se u tome valjaju sve se kurceci da su slobodni i da je sloboda - eno rece lik malopre, bas ovde na topiku - pustiti ljude da rade sta hoce...

Sa Malim Debelim ili bez njega, Noskich na stranu :D, ja ne vidim drugo resenje nego motku.

I to povecu.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, francuski sobar said:

 

Ne pratim socijalne pokrete pa onako iz RL-a par profila. Neko vreć vreme sarađujem sa jednim kolegom  natprosečne tehničke, logičke i asocijativne inteligencije, vispren, duhovit, mozak dvesta na sat, pritom anarhhista, dosta asocijalan, besan, nosi fajerku i maskirne pantalone, mrzi vučića, rudari bitkoine, antimasker, antivakser i priča jel vidiš ščim nas praše. Druga je naša kućna prijateljica i "orodična astrološkinja mislim stalno nešto gata nam i bez da je pitamo al ona je u svim zaverama od kad se rodila, kaže da ide po tajnim korona žurkama, bude na stotine ljudi i to u podrumskim prostorijama fakulteta i državnih insitucija ali ne bi da otkriva gde. Ladno to postoji ko neki rani hrišćani,

Ostali koje znam su uglavno doktori i u fazonu da pričeamo još malo. Stvarno šarenolika struktura.

 

 

Nije do inteligencije ili obrazovanja, prosto je do sposobnosti da li si spreman da prihvatis haos kao realnost ili ne.

 

Ljudi skloni teorijama zavere nisu spremni da prihvate kozmicki haos i randomnes te svaku mozdanu celiju angazuju da nadju objasnjenje koje u situaciju unosi red i smisao. Kod njih nikada nije "ŠTA" već "KO".

 

Dakle nije Kinez pojeo slepog miša i sjebao planetu, to je odlika haosa - nego je sve drugo: KO ga je napravio, KO je sve ovo medijski smislio, KO ce da se okoristi, KO postavlja 5G, KO zaprasuje, KO nas manipulise.

 

Religije zive od takvih mozgova hiljadama godina unazad, mnogo nas je manje na drugoj strani.

Edited by Caligula
  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

 

sprdaj ga do kraja zivota

 

Kad je ovo prestao da bude povratni glagol?  Vidim da ga sad klinci koriste isključivo u ovom obliku, a čini mi se da to nisam čuo do skoro...

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...