Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

mada i oni, izraelci, usporavaju sa čipovanjem, pre mesec dana 55% je primilo barem 1 dozu, danas se to povećalo na 60,6% i uvećava se za 0,1% dnevno

Edited by gone fishing
Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

 

antivakseri su najcesce stanovnici gradova, srednjeg i viseg sloja, obrazovani barem prosjecno, nerijetko iznad toga. vidovita zorka je za neobrazovane, teorije zavjere su za ove na malo visim spratovima.

 

 

evo sad na FB naletim na vest N1 o muralu - anesteziolog koji je umro u 37. godini naslikan na velikom zidu u znak zahvalnosti.

 

Ispod komentar nekog Sabe, kaze "ne verujem, mora da je odbio vakcinu pa je nestao". Odem na profil jer ne razumem sta je komentarom hteo da kaze - a tamo kod njega DR Jovana, demonstracije antimaskera i sve ostalo iz tog koordinatnog sistema. Vratim se na komentar - covek se ne zeza, za mrtvog anesteziologa koji je izgarao u kovid ambulanti je rekao da ga je u stvari ubila farmakomafija ili vec neko jer nije hteo da se vakcinise.

 

Posle toga, jasno je kako su nemci uspeli da u gasnim komorama pobiju onoliku decu, zene, ljude. Nije to ni ovozemaljsko zlo, to je nesto gore od zla. Opasna, toksicna glupost koja prosto kulja i pravi ogromnu stetu. Slepilo za lepotu.

 

Vec mi je sugerisano ovde da ne citam komentare po FB jbg, ali jace je od mene. A i bolje mi je da se trujem nego da zivim u bablu, nekako mi je postenije.

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, renne said:

Premijerka Ana Brnabić izjavila je da se danas očekuje sednica Kriznog štaba i dodala da se očekuje da će se predsednik Aleksandar Vučić vakcinisati u utorak u Rudnoj glavi.

 

Lažu.

Link to comment
30 minutes ago, Caligula said:

 

Nauka je u pitanju brajko, nema tu mesta za nagadjanja, samo istrazivanja i testiranja, publikovanja sa imenom i prezimenom ispod, čast je u pitanju.

 

Nije to to YuTjuber pa da kenija sta mu padne na pamet, bez posledica. Zato smo i dosli dotle da ti Shaq i ja Kaligula dizajner bistrimo virusologiju imunologiju i epidemiologiju na skracenom kursu od par sati YTub klipova.

 

I kao znamo da postavljamo pitanja, trazimo logiku hihi :heart: jebo ovu civilizaciju, za kurac ovo nije

stani, hoćeš da kažeš da nemaš barem bazično znanje iz biohemije i mikrobiologije :happy:

Link to comment
1 minute ago, gone fishing said:

stani, hoćeš da kažeš da nemaš barem bazično znanje iz biohemije i mikrobiologije :happy:

 

Imas na YT sve sazvakano lepo, ni dvadeset minuta ne traje.

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Borisha said:

Na primer da je verovatnoca 0,0001 bila bi nerealna, da je 0,9999 bila bi realna, nisam samo siguran gde je njen prag kad iz nerealne postaje realna.

 

Inace mislim da je bas lepo objasnila situaciju, i da treba da se vrti sto vise ovakvih objasnjenja. Sve je predstavila vrlo jednostavnim jezikom i pokrila je vecinu zabluda... Izmedju ostalog sta se zna, a sta je procena naucnika. 

 

Moje razumevanje kaze da su i 0,0001 i 0,9999 realne verovatnoce, tj. postoje.

 

Realna verovatnoca = Postoji verovatnoca

 

 

Sasvim je drugo reci "Postoji MALA verovatnoca." i "Postoji VELIKA verovanoca."

Ovo sto je istaknuto u naslovu ne znaci nista.

 

Link to comment
12 minutes ago, Budja said:

 

Moje razumevanje kaze da su i 0,0001 i 0,9999 realne verovatnoce, tj. postoje.

 

Realna verovatnoca = Postoji verovatnoca

 

 

Sasvim je drugo reci "Postoji MALA verovatnoca." i "Postoji VELIKA verovanoca."

Ovo sto je istaknuto u naslovu ne znaci nista.

 

Mislim da nisu hteli da kazu da postoji velika verovatnoca. Opet na primer, ako bih morao da pogadjam rekao bih da je njima 0.1 "realna" verovatnoca.

 

U principu razumem sta si hteo da kazes, a hteo sam da objasnim na sta su oni mislili, iako su mozda mogli spretnije da se izraze. Svakako mislim da bi precizna definicija za njihovu upotrebu reci "realna" morala da bude formulisana u nekoliko recenica, pa im je ovako bilo lakse. 

Link to comment
8 minutes ago, Borisha said:

Mislim da nisu hteli da kazu da postoji velika verovatnoca. Opet na primer, ako bih morao da pogadjam rekao bih da je njima 0.1 "realna" verovatnoca.

 

U principu razumem sta si hteo da kazes, a hteo sam da objasnim na sta su oni mislili, iako su mozda mogli spretnije da se izraze. Svakako mislim da bi precizna definicija za njihovu upotrebu reci "realna" morala da bude formulisana u nekoliko recenica, pa im je ovako bilo lakse. 

 

Ne bi.

Jedna rec je dovoljna: "Velika" (znaci vise od 50%) ili "Mala" ili "Nezanemarljiva" (manje od 50% ali vise, recimo, od 5%).

Novinari su, to im je posao.

Ali, mislim da se razumemo, da ne trolujem vise.

 

Link to comment
2 hours ago, gone fishing said:

mada i oni, izraelci, usporavaju sa čipovanjem, pre mesec dana 55% je primilo barem 1 dozu, danas se to povećalo na 60,6% i uvećava se za 0,1% dnevno

 

Skoro sam gledao brojke vakcinisanih po Nemackoj, koje su uzasne ne zbog antivaksera nego zbog cele price pa se malo upustih u matematiku, koja mi je losa strana i unapred se izvinjavam.

 

Herd immunity koji WHO predlaze, kao kod boginja je da 99% stanovnista bude vakcinisano. To sa koronom ne moze da se desi pa su najoptimisticnije prognoze da se prag krda spusti do 60%-70%. Meni, jednogodisnjem virusologu, kao i vecini vas ovaj broj je nekako realan. 

 

Zasto? Ajde primer Nemacke: 97M stanovnika od kojih je 12M mladjih od 16 koji ne mogu da prime neku ovih vakcina (ispitivanja za mladje su u toku, insalah), odokativno da uzmem 15M onih koji ne mogu da prime vakcinu ili nece (trudnice, dojilje, preexisting, antivakseri, vegan friendly, omladinci koji mogu a nece da prime vakcinu, moja komsinica koja "ima dobar imunitet jer trci 10km dnevno", vera....), i to je vec negde ispod 70% ako sam dobro racunao. Ovaj primer moze da se prevede u svaku od zemalja sveta.

 

60% je odlicno koliko se vidi po Izraelu, 70% je vrhunac. Ne samo u Srbiji. Nemackoj. Izraelu. Svuda! Koja je poenta da postignes nacionalni herd immunity, tipa Srbije a onda dovedes 100K rusa/kineza/britanaca/marsovaca na "letovanje" od kojih 30K nije cipovano pa zaglave u domacim bolnicama? Ili bilo kojim bolnicama. 

 

 

 

Link to comment

Ideja je da svuda bude 70% i tek tad je kraj pandemije, što je SZO pokušala da objasni pre sveopšteg grabeža bogatih za vakcine.

 

Ali bogati već imaju čitav set restrikcija ulaska u njihove bogate zemlje, sad će samo da taj set dodatno prošire.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

- videćemo, glavni medicinski oficir :happy: u vladi kraljice babe smatra da se oni nalaze u zadnjem zatvaranju, da im to više neće trebati ali ne zato što će iskoreniti korolu, već što će je čipovanjem svesti na nivo mortaliteta koji odgovara sezonskom gripu, što je kod njih 7-9k godišnje, može biti i više kao u sezoni 2017/18 kada je 25k nastradalo od gripa....

- dakle da ljudi tolerišu tako neke brojke kako bi se vratili normalnom životu

- uzgred gripa je kao i kod nas, praktično bila iskorenjena ove sezone kod njih, šta će se desiti kada se za par meseci ukinu sve restrikcije pa i obaveza nošenja maski unutar prodavnica itd ostaje da vidimo

- tada će se videti koliko vakcine vrede, kojom brzinom će se puniti bolnice, jer to je ono što briti ne računaju, grip ne puni bolnice ni izbliza toliko, što će dovesti do pada kvaliteta lečenja ostalih bolesti

- ali jbg njegovo veličanstvo dždipi mora biti stavljeno ispred zdravlja ljudi

Link to comment

U poslednjih desetak dana toliko ljudi za koje znam da imaju izrazito razvijeno logicko zakljucivanje i analiticnost i koje sam poprilicno cenio generalno, mi je dalo najrazlicitije nebulozne razloge zbog kojih ne zele da se vakcinisu - da sam u potpunom soku.  Meni je odluka da li se vakcinistai manje-vise bila na nivou da li da popijem casu vode kad sam zedan, tako da me procenat i struktura ljudi koji nece da se vakcinisu potpuno sokira do mere da pocinjem ozbiljno da se preispitujem da li sam ja negde pogresio u zakljucivanju...

Edited by Boza_zvani_Pub
  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...