Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Znam ljude koji su organizovali porodjaj kod kuce ali se u posljednjem trenutku ispostavilo da je babica zaglavila na drugom porodjaju kod kuce (koliko toga uopste ima?) pa su pod hitno sjeli u auto i odmaglili kod potpuno nepoznatih ljudi, gdje je babica u medjuvremenu zavrsila sa porodjajem, i tamo porodili zenu. :blink:

Prilicno sam siguran da bi opet uradili isto. Vakcine su, naravno, no-no.

 

  • Haha 2
Link to comment

moj se muž rodio na planini, ono, nije baš da je u štali, ali do bolnice mu majka nije mogla stići, osim toga bilo leto, radovi itede, nije se imalo vremena,

sve prošlo lepo kako i treba

 

i sa te planine, kada su se stekli uslovi, uredno odnešen na pelcoanje, pa posle sve išlo redom kojim treba, dakle, sa planine

 

šta je sada ovo, koje su to pametne glave, koje su to žene, muževi, 

 

a u p.m. više sve, baš mi je pao mrak na oči :ph34r:

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, morgana said:

preškolovani imbecili

 

 

ko je preškolovan ?

 

nekako mi se čini da oni nisu dovoljno školovani, ili su površno školovani, nemam pojma

 

kao što mislim da svako ko svoj posao dobro zna i dobro ga radi, ne može a da ne ceni i svaki drugi posao, odnosno znanje koje omogućava da se taj posao radi

Link to comment

Evo sada na KurirTV o antivaxerima, gost onaj doktor što je pokrenuo prijave protiv doktora koji su bili antivax ako se sećam, Nestorović pedijatar, ali evo sada evo njena advokatica k plus ova Dabovićka.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
16 minutes ago, Tsai said:

10.000 evra kazna za nevakcinisano dete, po vakcini, resilo bi se samo od sebe :fantom:

a jeste, milion eura.. vakcina treba da bude stvar izbora a ne prisilno nametnuta.. mda

 

nego sto se ovi koji nisu vakcinisani sa mrnk vakcinama  vode ko i da nisu vakcinisani?

da ne ide uz sekvencu za spajk protein i messenger za naredni virus koji ce izazvati novu plandemiju(ovaj put malo ozbiljniju), a koju najavljuje prorok muhamed bil? :fantom:

Link to comment
2 hours ago, Shaq said:

jbg, malo uskacem nisam u toku priznajem, al valjda ima neki strucnjak da mi pojasni elte

lm, ove mrnk vakcine, ne ubacuju umrtvljeni virus, vec kod za sekvencu one krunice, elte?

e sad, ako je tako, zasto se naglasava da pomaze i africki i meksicki i bilo koji drugi cki, kad je ta krunica svakako sastavni deo svakog tog soja, i samim tim je bespotrebno naglasavati to, kaj ne?

 

Nauka je u pitanju brajko, nema tu mesta za nagadjanja, samo istrazivanja i testiranja, publikovanja sa imenom i prezimenom ispod, čast je u pitanju.

 

Nije to to YuTjuber pa da kenija sta mu padne na pamet, bez posledica. Zato smo i dosli dotle da ti Shaq i ja Kaligula dizajner bistrimo virusologiju imunologiju i epidemiologiju na skracenom kursu od par sati YTub klipova.

 

I kao znamo da postavljamo pitanja, trazimo logiku hihi :heart: jebo ovu civilizaciju, za kurac ovo nije

Link to comment
17 minutes ago, Budja said:

 

Sta znaci "realna verovatnoca" izvucena u naslov vesti?

 

Mislim, moja interpretacija je da ne znaci nista, ali mozda mi nesto izmice.

Na primer da je verovatnoca 0,0001 bila bi nerealna, da je 0,9999 bila bi realna, nisam samo siguran gde je njen prag kad iz nerealne postaje realna.

 

Inace mislim da je bas lepo objasnila situaciju, i da treba da se vrti sto vise ovakvih objasnjenja. Sve je predstavila vrlo jednostavnim jezikom i pokrila je vecinu zabluda... Izmedju ostalog sta se zna, a sta je procena naucnika. 

Link to comment
57 minutes ago, dùda said:

ko je preškolovan ?

 

nekako mi se čini da oni nisu dovoljno školovani, ili su površno školovani, nemam pojma

 

kao što mislim da svako ko svoj posao dobro zna i dobro ga radi, ne može a da ne ceni i svaki drugi posao, odnosno znanje koje omogućava da se taj posao radi

 

antivakseri su najcesce stanovnici gradova, srednjeg i viseg sloja, obrazovani barem prosjecno, nerijetko iznad toga. vidovita zorka je za neobrazovane, teorije zavjere su za ove na malo visim spratovima.

 

 

(apropo nedavnog pominjanja povratnika prirodi u vezi sa antivakserskim pokretom -  njegovi zaceci se oslanjaju na velnes pomamu, prvobitno u americi, zdravu ishranu, prirodnu medicinu, sve u svemu, otpor tehnologiji, sto naravno ne znaci niti da je svaki antivakser iz tog miljea niti da je svaki ljubitelj prirode antivakser)

  • +1 6
Link to comment
5 minutes ago, Borisha said:

Na primer da je verovatnoca 0,0001 bila bi nerealna, da je 0,9999 bila bi realna, nisam samo siguran gde je njen prag kad iz nerealne postaje realna.


Verovatnoca moze biti velika i mala. Ako je velika onda je izvesnije da ce nesto da se dogodi i slicno.
Jeste malo cudna konstrukcija. Ali se u svakom slucaju pod tim realna misli na situaciju koja je izvesnija tj vise verovatna.

Edited by Moonwalker
Link to comment
13 hours ago, Alfa said:

Kako je Izrael onoliko vakcinisao? Da li je kod njih obavezno, nemaju toliko antivaxera, nesto trece? 

 

 

 

Imaju poverenje u državu, sa razlogom, pošto ne služi jedino da bi plačkala sopstvene građane. Upoznao sam svojevremeno u Grčkoj dve Izraelke koje prekidaju letovanje zbog zalivskog rata, idu da se prijave u vojsku.

 

Imaju one ludake, verske fanatike, ali su oni očigledno u manjini.

 

Plus što je država prilično zakomplikovala život nevakcinisanima.

 

 

Edited by Anonymous
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...