Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Supruga posle 4 nedelje od prve doze Zeke igg spike 5600 na granici od 50.

 

posto sam ja prelezao, radila je i igm i pozitivna je 1,5 na granicu od 1 a od simptoma neki sitan kasalj.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Delimični off, pošto se ne radi o covid19 vakcini:

Imam drugaricu hardcore antivakserku koja se porodila kod kuće da joj bebi ne bi dali ni one dve vakcine što se daju još u porodilištu.

Nije mogla da upiše dete u državni vrtić, a kako ide sad sa školom? Kada dete stasa, znam da mora u školu, ali da li se tada roditelji išta cimaju ili kako?

(Ta tema se ne otvara kad pričamo...)

Link to comment
25 minutes ago, Tihajeza said:

Delimični off, pošto se ne radi o covid19 vakcini:

Imam drugaricu hardcore antivakserku koja se porodila kod kuće da joj bebi ne bi dali ni one dve vakcine što se daju još u porodilištu.

Nije mogla da upiše dete u državni vrtić, a kako ide sad sa školom? Kada dete stasa, znam da mora u školu, ali da li se tada roditelji išta cimaju ili kako?

(Ta tema se ne otvara kad pričamo...)

Svako dete prolazi kroz zdravstveni pregled pre upisa u skolu u domu zdravlja, ide se kod 3, 4 lekara i sve se upisuje u karton.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, djeneralche said:

Svako dete prolazi kroz zdravstveni pregled pre upisa u skolu u domu zdravlja, ide se kod 3, 4 lekara i sve se upisuje u karton.

 

Znam, ali da li tada roditelj snosi nekakve posledice? Biva kažnjen? Ima li prava roditelj tada da odbije vakcinaciju? Ima li prava lekar u DZ da vakciniše bez da pita roditelja?

Link to comment

jel vam stizalo nekakvo obavestenje za revakcinaciju?

sad u nedelju ce mi biti 3 sedmice od vakcinisanja i pretpostavljam da bi trebalo tad da primim drugu dozu

kako uopste da saznam da li na sajmu trenutno imaju kineza, posto koliko sam pratio proteklih dana su bile neke druge vakcine u opticaju

Link to comment
14 minutes ago, pbg12345 said:

jel vam stizalo nekakvo obavestenje za revakcinaciju?

sad u nedelju ce mi biti 3 sedmice od vakcinisanja i pretpostavljam da bi trebalo tad da primim drugu dozu

kako uopste da saznam da li na sajmu trenutno imaju kineza, posto koliko sam pratio proteklih dana su bile neke druge vakcine u opticaju

 

Ima, ja se upravo vratio sa revakcinacije. Stigao SMS uredno pred 2 dana. Isto mesto..

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Tihajeza said:

 

Znam, ali da li tada roditelj snosi nekakve posledice? Biva kažnjen? Ima li prava roditelj tada da odbije vakcinaciju? Ima li prava lekar u DZ da vakciniše bez da pita roditelja?

Lekar sigurno nema prava da vakciniše bez pitanja, roditelj koji ne vakciniše u teoriji mora da bude kažnjen novčano. Ali malo ih bude zaista kažnjeno i kazne su male. Šarčević se drao da će oduzimati decu, ali Šarčević...

 

Ja imam 2 drugarice i 1 bivšu devojku koje nisu vakcinisale svoje i nijedna nije kažnjena. I deca idu u školu. 

Edited by Hermetico
Link to comment

razmisljao sam dal da se pelcujem, al ocigledno nema potrebe, cim krizni stab( u ciju strucnost ni najmanje nemam sumLje) otvara kafice i trzne centre, jelte :coffee:

Edited by Shaq
Link to comment

jbg, malo uskacem nisam u toku priznajem, al valjda ima neki strucnjak da mi pojasni elte

lm, ove mrnk vakcine, ne ubacuju umrtvljeni virus, vec kod za sekvencu one krunice, elte?

e sad, ako je tako, zasto se naglasava da pomaze i africki i meksicki i bilo koji drugi cki, kad je ta krunica svakako sastavni deo svakog tog soja, i samim tim je bespotrebno naglasavati to, kaj ne?

a drugo pitanje, sto me u stvari vise interesuje, kad mrnk stigne do ribozoma, da li ga on samo smesta u memoriju, ili telo pravi reakciju i stvara imunitet?

mada cim se primaju dve doze, i cim ima neki period izmedju te dve vakcine, kapiram da je ovo drugo slucaj? al opet kao da sam negde cuo, da ga mrnk samo smesta u memoriju, i aktivira u slucaju pojave? sta je sad tu istina? ima li kakvog molekularnog biologa?

Link to comment
39 minutes ago, Shaq said:

ima li kakvog molekularnog biologa?

jok ovde smo samo mi reptilijanci, a ima i po koji od crnog plemstva

:fantom:

  • Haha 4
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Ja imam 2 drugarice i 1 bivšu devojku koje nisu vakcinisale svoje i nijedna nije kažnjena. I deca idu u školu. 

Ludilo je bas uzelo maha. Ono kad pokusavas da simuliras da imas neku kontrolu nad svojim zivotom koji se uglavnom raspada a zapravo se urcis preko decijeg zdravlja. Sto bi nekad neke keve rekle, mi smo vas rodile, mi cemo vas i ubiti.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...