Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

kakva je ovo anketa..

kaem nechu da se vakcinisem, al dok ne odgovorim i na drugo pitanje, anketa se ne prihvata.. strasne stvari..:fantom:

a drugo, chu koju biste najpre vakcinu.. ko da su ovde sve molekularni biolozi i tako to, pa da znaju sta je u ovoj, sta je u onoj vakcini itd..:fantom:

Edited by Shaq
  • +1 1
Link to comment

Dobili smo poziv da se izjasnimo do prekosutra da li želimo da primimo vakcinu ili ne!

Dostavili su nam neku vrstu preskripcije vakcine u kojoj ne piše ništa bitno, izuzev naravno dela gde smo upozoreni o mogućim nuspojavama. 

Podseća me na one ugovore koje potpisuju učesnici u kliničkim studijama - mada, što reče moj prijatelj koji se bavi upravo kliničkim studijama - Fajzer i ostali da se zahvale Bogu što su dobili najmasivniju kliničku studiju ikad i to ne samo da ih nije ništa koštalo, nego će i da zarade.

Tako da ako se nešto i desi biće - sami pali, sami se ubili. 

Danas ceo dan samo zvrče telefoni i svi se medjusobno pitaju za savet. 

Hanuma mi odbila cepljenje, ja još vagam. I trpim njeno prijateljsko ubedjivanje /sprilike pandan Paklenoj Pomorandži/ da i ja odustanem od vakcine. 

Cirkus!

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

ima li razloga da se bude izricito protiv? osim jasne nelagode sto treba da se bude medju prvima za nesto potpuno novo.

Realno, nema. 

Jeste ovo potpuno nova tehnologija, i jeste kratko vreme za beleženje nus efekata, ali nekih realnih razloga nema. 

FDA je najstroža ustanova na svetu po pitanju odobravanja terapija. Takodje, činjenica je da su se skoro svi političari i vodje™ do sad vakcinisali upravo Fajzerom. 

Ostaje taj delom iracionalni strah od novog. 

Ja lično kontam da je najgore što može da se desi - alergijska reakcija ili prosto da vakcina ne deluje. 

  • +1 3
Link to comment

Ima li neko ideju šta će biti posle par meseci recimo kada prva primljena vakcina prestane da radi posao, da li će morati ista ili će moći neka druga. Ako mora ista to može biti problematično ako je  nema

Link to comment
32 minutes ago, arkonada said:

Ima li neko ideju šta će biti posle par meseci recimo kada prva primljena vakcina prestane da radi posao, da li će morati ista ili će moći neka druga. Ako mora ista to može biti problematično ako je  nema

 

.

 

Ne mogu da se setim gde, ali negde sam procitao da je upravo obrnuto, da ce druga vakcinacija , posle godinu, ili posle prestanka imuniteta morati da se koristi neka druga vakcina..

 

.

  • Hvala 1
Link to comment

ja isto imam brojne alergije, ali racunam da je drugacije kada imas istoriju bas burnih reakcija na lekove i/ili vakcine i neke manje-vise kontrolisane alergijske simptome. ne verujem da postoji neka koja nece kod odredjenog broja korisnika izazvati alergijsku reakciju, ali za sada su to stvarno bas, bas mali brojevi.

koliko sam razumela, treba pogledati sastav vakcine i videti da li postoji neki sastojak za koji znamo da smo na njega alergicni - iz (povrsnog) citanja o dosasadasnjim slucajevima, vidim da se uglavnom vezuju za neke alergije na hranu. 

  • +1 3
Link to comment

.

 

Sklonost alergijama ne bi trebalo da bude prepreka, onda je covecanstvo osudjeno na covid..izrazene alergijske reakcije su nesto drugo, ne znam kako je u Srbiji ali svi kabineti za vakcinaciju moraju da budu opremljeni za slucaj anafilaktickog soka...

 

.

  • +1 3
Link to comment

Jednom sam ga prezivela, opet cu(nakon injekcije penicilina 93.):D anafil.sok.

Roknu ti drugu injekciju i prestaje reakcija

 

Stvarno ne znam, bicu zbunjena to znam 100posto a sama cu morati odluciti na kraju

Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...