Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Jel moze jedno pitanje, kad si vec tu? Sta bi trebalo pravno da se uradi da bi se progurala obavezna vakcinacija? Samo prosta skupstinska vecina za novi zakon ili je to dosta slozenije? Ili postoji neka ubrzana pravna procedura u slucaju velikih katastrofa/pandemija? 

Link to comment

Možeš da proglasiš vanredno stanje zbog epidemije i doneseš odluku o obaveznoj vakcinaciji kao meri sprečavanja epidemije, bez policijskog časa ili nekih drugih budalaština. 

 

na primer... ovo mi je prvo palo na pamet. trebalo bi da malo kopam po ustavu i zakonima za drugu ideju ali je kasno za to

Edited by nautilus
  • +1 1
Link to comment
Znaci mi bismo bukvalno za mesec dana zavrsili ovu pricu? :isuse: Dobro, bar prvo poluvreme 
Sad se jos vise nerviram
Uz dobar plan vakcinacije i revakcinacije I dovoljno vakcina sve bi se moglo završiti za dva meseca.

Mada mislim da bi moglo i bez vanrednog stanja, doneseš zakon i hitno tražiš ocenu ustavnosti.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, nautilus said:

 

Antivakserska propaganda i lažne vesti nisu najveći uzrok propasti vakcinacije. Mislim, u stvari sam uveren, da je uzrok sistemski, nepoverenje u političare i u sistem, kao što mislim da će hapšenja i postupci naneti još više štete. 

 

Pre manje od godinu dana više od dva miliona ljudi glasalo na izborima, to je valjda poverenje u političare i sistem. Da se šutamo u dupe ako dobacimo do toga da broj vakcinisanih bude jednak broju glasalih. Mnogo bi značilo kada bi vodeći debil počeo da nosi masku i vakciniše se ali on to iz nekog razloga ne radi i dodatno zbunjuje i ovako sluđen narod koji je navikao da mu se istina servira na 1 kanalu a sada ima more kanala i sam bira svoj kanal i svoju istinu. 

Link to comment

Ovo hapšenje nema veze ni sa kakvom borbom protiv antivaksera i širenja panike. Kao i uvek, sve u vezi poteza ove vlasti ima veze samo sa fokus grupama i sledećim izborima. 

  • +1 8
Link to comment
Quote

Premijerka Ana Brnabić izjavila je da se danas očekuje sednica Kriznog štaba i dodala da se očekuje da će se predsednik Aleksandar Vučić vakcinisati u utorak u Rudnoj glavi.

 

  • Haha 3
Link to comment
Ovo hapšenje nema veze ni sa kakvom borbom protiv antivaksera i širenja panike. Kao i uvek, sve u vezi poteza ove vlasti ima veze samo sa fokus grupama i sledećim izborima. 
pa shta je mogla da kaze fikus grupa, ne svidja im se drstojkovic, zena koja misli svojom glavom?

aleksandar nishta pre chetvrtka dusho :isuse:

sent from bubamoto


Link to comment
8 hours ago, Tsai said:

Znaci mi bismo bukvalno za mesec dana zavrsili ovu pricu? :isuse: Dobro, bar prvo poluvreme 

Sad se jos vise nerviram

 

Pa ne bismo mogli, tek onda bi bio neviđen otpor antivaksera da im se krše ljudska prava i tako to. A da sad krene policija da privodi silom 3 miliona ljudi na vakcinaciju, nije realno. Ni u jednoj državi na svetu nije obavezna vakcinacija protiv Covida. Ono što je realno bi bilo primorati bar zdravstvene radnike.

Pomirimo se s tim da su budale u većini, da će ovo po svoj prilici trajati vrlo dugo i da ćemo se verovatno vakcinisati (ko hoće) svake godine do kraja života. Ako ovo čudo nastavi da mutira i postaje sve opasnije, vremenom će većina promeniti mišljenje ili će jednostavno priroda učiniti svoje.

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...