Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ma ne donosi evropa izvozne zabrane zbog nas, niti smo problematicni donosi zbog naseg vakcin turizma, jer je to relativno malo, plus nije bas vakcin turizam jer ne naplacujemo, vec potpadamo pod onu odredbu da smo zemlja sa vecom imunizacijom nego EU.

Problem su stvorile USA i UK koje su zabranile izvoz, pa su vakcine iz evrope isle za celi svet, npr. Kanada i Meksiko uvozili iz evrope, umesto iz fabrika u komsiluku. Cak su i USA i UK uspeli uvesti neke vakcine iz evrope, dok njihove fabrike proizvode samo za njih...

Npr. fajzerove fabrike u USA su veceg kapaciteta od evropskih, a astra isto ima dve fabrike u UK.

E sad, posramljena zbog slabe imunizacije, EU donosi i neka svoja izvozna ogranicenja, a mi smo se tu slucajno nasli...

Videcemo. U svakom slucaju, najavljeno je da ce americka vakcinacija potrajati jos 10ak nedelja, tako da ce od juna biti mnogo vise fajzera...

Edited by Spooky
Link to comment
Tako nekako zvuči. Nema još vesti da je danas stigla nova tura Fajzera?
Nadam se da su ostavljali za drugu dozu. Ćale treba da primi prvog, mogao bi stvarno da bude aprilili.


Sad čuh na vestima da je danas stiglo 23k doza.
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Spooky said:

Ma ne donosi evropa izvozne zabrane zbog nas, niti smo problematicni donosi zbog naseg vakcin turizma, jer je to relativno malo, plus nije bas vakcin turizam jer ne naplacujemo, vec potpadamo pod onu odredbu da smo zemlja sa vecom imunizacijom nego EU.

Problem su stvorile USA i UK koje su zabranile izvoz, pa su vakcine iz evrope isle za celi svet, npr. Kanada i Meksiko uvozili iz evrope, umesto iz fabrika u komsiluku. Cak su i USA i UK uspeli uvesti neke vakcine iz evrope, dok njihove fabrike proizvode samo za njih...

Npr. fajzerove fabrike u USA su veceg kapaciteta od evropskih, a astra isto ima dve fabrike u UK.

E sad, posramljena zbog slabe imunizacije, EU donosi i neka svoja izvozna ogranicenja, a mi smo se tu slucajno nasli...

Videcemo. U svakom slucaju, najavljeno je da ce americka vakcinacija potrajati jos 10ak nedelja, tako da ce od juna biti mnogo vise fajzera...

Ma da, EU neće uopšte da zabranjuje izvoz vakcina u Srbiju, to što dolazi u Srbiju Pfizera i Astra Zenece su potpuno beznačajne količine, a čak Srbija u ovom trenutku radi dobar posao i za EU vakcinišući ljude iz svih okolnih zemalja, koje su po dogovoru sa EU čekale da im dodju doze(bez da su imali dogovore drugde), pa su izvisili.

Ta zabrana se odnosi najviše na USA, i to zbog onog poteza gde su USA odbile da prodaju EU 20 miliona doza Astra Zenece, koje su im čučale u magacinu jer FDA nije odobrio tu vakcinu.

EU su ispali cave jer evo sad izlazi na videlo kakve su ugovore potpisali, tj. u ugovoru su imali option to buy, medjutim nisu platili to što su imali na option-u, pa su tako proizvodjači prodali vakcine onima koji su ih platili. I ciao zdravo. Plus su sad u Italiji upecali fabriku koja puni vakcine za Astra Zeneca da su od januara napunili 80 miliona vakcina i poslali ih u Belgiju u distributivni centar Astra Zenece, odakle su posle otišle bog te pita gde, tj. zna se u UK, jer su oni plaćali.

 

Pfizerove fabrike u USA neće više biti veće od onih u EU, jer su upravo u Nemačkoj dovršili ogromnu fabriku samo za vakcine sa ogromnim kapacitetom.

Link to comment

Bračni par, zaposleni u zdravstvu. Testirali se interno, oboje pozitivni. Ona nije vakcinisana, on jeste primio obe doze Fajzera pre skoro 2 meseca.

Ona sa simptomima i tegobama, on bez simptoma i bilo kakvih tegoba.

  • +1 5
  • Hvala 3
Link to comment
1 hour ago, harper said:

Ne znam sta mi bi pa sam se na fejsu malo angazovao oko vakcinacije, ujnu mi je odnela korona jutros u Podgorici pa sam verovatno dodatno popizdeo. Brate mili, par dana nekontrolisano na drustvenoj mrezi i covek tacno da pozeli da neki meteor zavrsi celu ovu nasu humanitarnu pricu. Kakva je ono gomila degenerika.:blink:

 

Prvo, saučešće.


Drugo, ako ne krenem 10 puta na dan da pišem odgovore na debilnosti po fb ne krenem ni jednom, i onda kao brišem, i spasavam se nerviranja a i nemam uopšte želju da polemišem, samo da pišem "jebem vam sve glupavo, retardirana stoko" i tako te stvari. I onda odustanem... 

Edited by Mil@n
  • +1 3
Link to comment
10 hours ago, harper said:

Rece mi drugar vlasnik "Buke" iz Banja Luke da smo zaboli jos 1.7 miliona vakcina. Oni upravo objavili.

 

Koji mi? Srbija? I kojih? Gledao na njihovom sajtu, ne nalazim na vest.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...