Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Nikad naučnik od tebe. Pa reci koliko dana nakon, koja laboratorija, koja vakcina, ne držimo Eksel fajl sa svim forumašima.

 

Mislim, ja ne držim :fantom:

 

Plašim se da me @vememah i @az67 ne uguraju u neki grafikon. :dry:

 

INEP, uzorak uzet 14 dana nakon revakcine Sputnjikom. 

  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

"Mene koji sam već platio" :isuse:

Eto, sad znamo ko nas finansira. A kurcenje sa vacc turizmom mu se/ nama brzo obilo o vugla.I tamo po Njemackama, Francuzkama, Belgijama sedi neki Mile i pita svoju vlast: cekaj bre koji kurac vi radite kad onaj mamlaz deli sakom i kapom

Link to comment
9 minutes ago, ducca said:

Nisam nigde video tu vest ali posredno saznajemo da ćemo izgleda da popušimo dalje isporuke Fajzera :unsure:

Tako nekako zvuči. Nema još vesti da je danas stigla nova tura Fajzera?

Nadam se da su ostavljali za drugu dozu. Ćale treba da primi prvog, mogao bi stvarno da bude aprilili.

Link to comment

Meni i ovo zanimljivo:

Vučić je odbio da otkrije cenu vakcine, ali je rekao da je Beograd pristao da sa Sinofarmom podelii informacije prikupljene iz programa vakcinacije.

To bi značilo da naši prikupljaju neke informacije o efikasnosti. Nadam se da neće proći kao studija seroprevalencije.

Link to comment
6 minutes ago, yabadaba said:

Meni i ovo zanimljivo:

Vučić je odbio da otkrije cenu vakcine, ali je rekao da je Beograd pristao da sa Sinofarmom podelii informacije prikupljene iz programa vakcinacije.

To bi značilo da naši prikupljaju neke informacije o efikasnosti. Nadam se da neće proći kao studija seroprevalencije.

Naravno da je pristao. Bila je vest da Sinofarm skuplja informacije u okviru 3.faze ispitivanja iz inostrastva o efikasnosti Sinofarm vacc.

Link to comment
3 minutes ago, Haralampije said:

Naravno da je pristao. Bila je vest da Sinofarm skuplja informacije u okviru 3.faze ispitivanja iz inostrastva o efikasnosti Sinofarm vacc.

a šta naši uopšte ispituju ?

pa antitela rade samo oni koji to hoće i naravno, sami plate

 

ne znam jedino da li se sve beleži, u smisli, koja vakcina, kada primljena itd, kada se utvrdi da je neko pozitivan ?

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

a šta naši uopšte ispituju ?

pa antitela rade samo oni koji to hoće i naravno, sami plate

 

ne znam jedino da li se sve beleži, u smisli, koja vakcina, kada primljena itd, kada se utvrdi da je neko pozitivan ?

negde se ipak belezi efikasnost vakcine. koliko se ljudi zarazilo posle prve , posle druge doze, kome je trebalo bolnicko lecenje a kome ne. Svaki je uzorak vazan kad je nova vakcina u pitanju

  • +1 1
Link to comment

Treća faza ispitivanja podrazumeva saglasnost pacijenata i davanje placeba određenom broju učesnika tako da prosleđivanje podataka Sinofarmu naravno nema nikakve veze s njom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...