Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Samo uporedite US i UK.

Dijelite US sa 5 i vidite razliku.

Johnson >>>Biden i da je kojim slucajem Boris ljevicar a Joe desnicar ovo poredjenje bi bilo u svim medijima a AZ proglasena za nejvecim izumom svih vremena. Svako ko bilo sta kaze protiv ove vakcine bi bio rasista redneck ravnozemljad...

  • +1 1
Link to comment
Quote

SAGE 83 minutes: Coronavirus (COVID-19) response, 11 March 2021

Updating vaccines in response to viral evolution
19. Two variants of concern have been identified which have consistently measurable antigenic distance from the progenitor Wuhan-like virus. These are B.1.351, first identified in South Africa and P.1, first identified in Japan amongst travellers from Brazil. Evidence continues to suggest that there is little antigenic distance between B.1.1.7 and earlier viruses.

20. Overall, evidence from clinical trials suggests a modest decrease in vaccine efficacy against B.1.351 infection. Fewer data are available for efficacy against P.1 infection.

21. To know when to update vaccines, a good understanding of the correlates of protection is needed. It is also important to be able to measure these and monitor at a population level. Serum antibody titre in a live virus neutralization assay is the most reliable correlate identified so far.

22. From analysis of clinical trial results and laboratory studies, a provisional conclusion is that the greater than 4-fold drop in neutralising antibody (NAb) titres against the B.1.351 variant measured in the laboratory translates into a potential 30% drop in vaccine efficacy. It is not clear what the implications are for protection from severe disease.

https://www.gov.uk/government/publications/sage-83-minutes-coronavirus-covid-19-response-11-march-2021/sage-83-minutes-coronavirus-covid-19-response-11-march-2021

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Šta su neželjene reakcije?

.... Shiit has hit the fan!
 

bolovi, na mestu uboda, u zglobovima ili mišićima, alergijske reakcije, povišena temperatura, vrtoglavica, mučnina, migrena, dijareja i naravno opadanje kose :happy:

-  pola ljudi koji su dobili az su proveli 2 dana u krevetu, koliko čujem, što je 3x više nego kod rajfajzena i xy puta više nego kod kineza, koja doduše ima drugi problem, sporo i upitno stvaranja at

Edited by gone fishing
Link to comment
Samo jedno pitanjce. Izvinjavam se ako je već postavljeno. Da li se može na revakcinaciju doći bez primljene SMS poruke nekoliko dana pre navršenog 21 dana od trenutka prve vakcinacije? Da li mora tačno na taj dan ili može koji dan pre ili posle?
Meni su rekli da dodjem 21. dan na drugu dozu cak i ako ne dobijem sms ili mejl.
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, gone fishing said:

bolovi, na mestu uboda, u zglobovima ili mišićima, alergijske reakcije, povišena temperatura, vrtoglavica, mučnina, migrena, dijareja i naravno opadanje kose :happy:

-  pola ljudi koji su dobili az su proveli 2 dana u krevetu, koliko čujem, što je 3x više nego kod rajfajzena i xy puta više nego kod kineza, koja doduše ima drugi problem, sporo i upitno stvaranja at

Dočim sa ja ćuo drugačije, većina ljudi (koje poznajem) i koji su primili fajzera ili sputnjika imali su bar dva dana rastavljana s dušom sa temp. do 39.

I čijem iskustvu sad verovati? 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Dočim sa ja ćuo drugačije, većina ljudi (koje poznajem) i koji su primili fajzera ili sputnjika imali su bar dva dana rastavljana s dušom sa temp. do 39.

I čijem iskustvu sad verovati? 

Dodaj i mene u te,  samo nakon druge doze fajzera u subotu.  Prespavala sam dan juce.  Cini mi se da prolazi.  Ne znam da li bi tako bilo da je izbegnuto cekanje na sajmu pre vakcinacije,  ta 2,5-3h mrcvarenja u redu. 

Link to comment
9 hours ago, Misko said:

Ja se sad uopste e kajem sto sma primio Astru,a nekako sma je njamanje zeleo, bio sam u fazonu, daj bilo sta sem Astre, emdjutim, em prva doza izgleda najbrze daje antitela, em je izgleda efikasnija i kod mutacija nego sto se mislilo(mada to najverovatnie za sve vakcine vazi)..ipak, ne znam  dali bih je olako davao starijima i ljudima ostlejivog zdravlja..

Uključi bar prevod na neki od najčešće govorenih jezika.

Link to comment
8 hours ago, clarice said:

Samo jedno pitanjce. Izvinjavam se ako je već postavljeno. Da li se može na revakcinaciju doći bez primljene SMS poruke nekoliko dana pre navršenog 21 dana od trenutka prve vakcinacije? Da li mora tačno na taj dan ili može koji dan pre ili posle?

 

Jedan prijatelj iz inostranstva je došao dan pre nego što mu je bilo zakazano i primio je, ali 2-3 dana... proveri bolje telefonskim putem.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, gospa buba said:

sve reakcije osim nemanja reakcije, kad ti kazu da ti vakcina ne radi, jer nemash reakciju emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

Čekaj, mislim da je ovde jasno razjašnjeno naučnim doprinosom prof. dr. Haralampija da oni koji nisu patili paklene muke posle vakcine, su se djaba vakcinisali jer to onda ne radi. Te vakcine su napravljene tako da moraju da te provedu kroz deveti krug pakla, kao potvrdu da funkcionišu.

Nemojte sad da zbunjujete javnost ovdi.

  • Haha 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...