Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

9 minutes ago, Aleksija said:

nas soj ce biti ili najzajebaniji na svetu i  jedno 60 puta zarazniji od brazilskog - ili ce biti toliko glup da ce se virusi medjusobno posibati koji ce prvi da se prikaci za ac2 receptor i ne primetiti da se ugasio.

 

Imaćemo bar 8 sojeva ali će se oni u najboljoj balkanskoj tradiciji mlatiti međusobno više nego što će mlatiti nas. 

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment
1 minute ago, Sammael said:

 

Imaćemo bar 8 sojeva ali će se oni u najboljoj balkanskoj tradiciji mlatiti međusobno više nego što će mlatiti nas. 

 

za nekih 20 godina, sojevi ce da se okupe u nekom bircuzu slusaju kemala i kukaju "ko nas bre rastavi" :fantom:

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
18 minutes ago, Alfa said:

Miloshe, ti si bese fajzerom vakcinisan? Hajde mi molim te ukratko opisi reakcije od prve doze. Ja se od revakcinacije (sreda) kilavim, opisivala sam da me je strefilo 12-13h od dobijanja vakcine. Koliko ti je otprilike dana trebalo da budes skroz ok? 

 

Nisam ti ja dobar primer za uporedjivanje za vakcinu.

 

Ja sam ti specijalan slucaj :D Imao sam kovid, bio u bolnici, izasao iz bolnice, imao antitela, cekao 3 meseca i vakcinisao se Fajzerom.

 

Kad sma dobio vakcinu, to vece me je bolela ruka, nocu sam imao drhtavicu, ujutro temperaturu oko 39. U ponedeljak (treci dan od vakcinacije, ako racunas subotu kao prvi dan) mi se sve smirilo i oko 11 sam bio kao nov.

 

E sad, znam jedno 10 ljudi koji su dobili fajzera i prva doza je bila blaga, druga nesto jaca, ali nista zabrinjavajuce, sto mi govori da je ovo moje ekstrem, sto mi je potvrdila i doktorka danas na vakcinaciji.

 

Sto se tvog straha tice, moras mu objaviti "rat". Kazes sebi, ja hocu da budem dobro, ja jesam dobro, i opustis se uz neku muziku, knjigu, seriju, sta god da te opusta. Merenjem temperature samo sebi dizes tenziju. Doktori ne racunaju u temperaturu sve ispod 37.3. Time sto stalno meris temperaturu, samo dizes tenziju sebi i osecas se jos losije.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Tsai said:

zar nije malo idiotski ovo sto ce sad svi iz 5 zemalja da se sjate u jednu tacku i izmesaju bog te pita koje sve sojeve na jednom mestu? mislim na masovnu vakcinaciju stranaca. zar nije moglo elegantnije: punktovi na granici ili donacije vakcina? jbt, sad kad mutira u savskovenachki soj koji ne jebe nijednu vakcinu ni 2% :ph34r:

Pa jbš ga par destina hiljada evra nije za baciti, će da se otvore ljudi da se čašćavaju jer su pobedili...a onda nazad. :fantom:

Link to comment
4 hours ago, mammy two shoes said:

nije crno. iščitala sam sve o imunitetu bez antitela što mi je došlo pod ruku.

moji su me naterali da idem na drugi test, a vidim da polako kreću da lobiraju da se ponovo testiram posle nekog vremena. a to sigurno neću učiniti.

kad sam rekla da mi je žao da bacam pare kroz prozor, deca, sestra, prijatelji su me ubeđivali na razne načine:

- stipso, džimrijo.

- manje jedi,

- prestani da pušiš, za čas ćeš nadoknaditi trošak,

- platiću ti test.

Apropo nemanja antitela posle kineske vakcine- moji ujak i ujna , oboje po 77 godina nemaju uopšte antitela posle  više od  mesec dana od druge doze. I inače žive oprezno , izolovani u svojoj kući u selu mada im deca i odrasli unuci( svi vakcinisani ) dolaze . Oboje su pre par godina prošli onkološke operacije i dugotrajna zračenja. Može biti sve od čoveka do čoveka ali izgleda da starija populacija baš slabo razvije antitela posle kineske vakcine. Ja ih kevi sigurno neću ni proveravati da je ne stresiram. 

Link to comment

Danas sam video ovo i setih se kolege sa posla koji se navodno prijavio jos u januaru i ceka poziv. Prosle nedelje je kompanija u kojoj radim organizovala vakcinaciju, cak su ljudi mogli i da biraju vakcinu a on se nije prijavio :wacko:

Link to comment

Dobila sam temperaturu nocas,  mucnina i jeza.  Temperatura visoka 39. Da li je preporuka da se popije antipiretik i koji? 

Juce druga doza Fajzer vakcine

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...