Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

ne mora da znaci da nemas imunitet ako ti test ne pokazuje antitela, a i za nedelju dve, mozda ces i imati, Sinofarmu ocigledno treba malo duze da razvije imunitet, cuvaj se i dalje, ali, bez sekiracije..

Link to comment
1 hour ago, Alfa said:

Jeste, ali je i dalje 36,9 a pijem po 2 paracetamola dnevno. I nikako da se snizi sa tih 36,9. 

Ne znam da li je to ok, ranije zdrava merila t (zbog svoje hipohondrije) cesto je bila tako 36,7 ili 36,8.

Ed. Ovako sam ok, kasljem jedino kad zapalim, sramota me da priznam koliko je cigareta otislo onog dana kad sam revakcinisana. Nervozna sam i dalje, strah me.

 

 

Nemoj da pijes paracetamol jer je temp potpuno normalna. Normalno je da budes nervozna , normalno je da osecas strah ali si pregurala tih par dana reakcije na vakcinu.

 

Sad se baci na stvari koje volis... Veoma vaznu stvar si uradila i zavrsila i mogla bi sebe da castis necim lepim. :)

Link to comment
17 hours ago, Jozef K. said:

S tim da su Mađari prvi po broju novozaraženih u Evropi. Gori su i od nas.

 

Mađari u zadnje vreme testiraju preko 40k dnevno. Da mi srazmerno toliko testiramo, teško da bi ostali gori od nas.

 

Prekjuče:

dbjn9U5.png

 

 

Juče:

HdLL28E.jpg

 

Danas:

7O30sF1.jpeg

Izvor: https://www.facebook.com/AboutHungary/

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Jozef K. said:

U Izraelu su brojevi što se tiče novozaraženih sjajni. Inače pored ultraortodox Jevreja treba napomenuti da su mlada nacija i da je veliki broj ispod stsrosne crte za vakcinaciju. Mislim da nije ostalo više od milion ljudi koji mogu da dobiju vakcinu, a nisu se vakcinisali. Plus ima preko 800,000 koji su preležali.

 

S tim da su Mađari prvi po broju novozaraženih u Evropi. Gori su i od nas.

 

Nije mi jasno šta se dogodilo u Portugaliji da su za mesec dana stavili epidemiju pod potpunu kontrolu. Daleko najbolja situacija u Evropi, a brže su obuzdali epidemiju od Izraela.

pa portugal je u teskom sranju bio do skora..sad im to splasnulo verovatno, sto vece opterecenje odjednom, posle se vise smiri, moja teorija

Link to comment
21 minutes ago, mammy two shoes said:

posle drugog testiranja na antitela na kineza imam crno na belo da sam negativna, tj. da nemam antitela. sada mi jedino preostaje da u dubokoj ilegali čekam sledeću vakcinu. danas  imam manje od 15, a imala sam u prošli četvrtak celih 15. a 20 je granična vrednost. nadala sam se da ću koje telašce proizvesti između dva merenja i preskočiti magičnu granicu. ali cvrc.

  Reveal hidden contents

Sergej Jesenjin - PESMA O KERUŠI | Bistrooki

 

videh danas da sekler kaze da bi trebalo napraviti neku standardizaciju procedure i da se onima koji zaista nemaju merljiva antitela obezbedi treca doza. ne znam koliko se to uopste poklapa sa zvanicnom strategijom (ako je ima).

no zaista nije nemoguce da zastita postoji. kako god, na isto nam trenutno izadje svima, niti gde mozemo, niti bi trebalo da idemo. 

 

a evo i reakcija za spojler :D - posto mi ne daju da klikcem desno.

Link to comment
1 hour ago, mammy two shoes said:

posle drugog testiranja na antitela na kineza imam crno na belo da sam negativna, tj. da nemam antitela. sada mi jedino preostaje da u dubokoj ilegali čekam sledeću vakcinu. danas  imam manje od 15, a imala sam u prošli četvrtak celih 15. a 20 je granična vrednost. nadala sam se da ću koje telašce proizvesti između dva merenja i preskočiti magičnu granicu. ali cvrc.

  Reveal hidden contents

Sergej Jesenjin - PESMA O KERUŠI | Bistrooki

 

Nije sve tako crno :)  Sacekaj jos 10 dana pa probaj opet ali promeni laboratoriju. Taj S i N protein su samo jedan vid zastite organizma od kovida.Kod kineske vacc. postoji 4-5 vrsta zastite koje se ne daju izmeriti (nesto i moze ali je komplikovano i skupo, treba vise dana da se rade uzorci, recimo za T celije).Sve to pricao onomad Dr.Vet Hekler

Edited by Haralampije
Link to comment
3 minutes ago, Haralampije said:

Nije sve tako crno :) Koliko je proslo od revacc.? Sacekaj jos 10 dana pa probaj opet ali promeni laboratoriju. Taj S i N protein su samo jedan vid zastite organizma od kovida.Kod kineske vacc. postoji 4-5 vrsta zastite koje se ne daju izmeriti (nesto i moze ali je komplikovano i skupo, treba vise dana da se rade uzorci, recimo za T celije).Sve to pricao onomad Dr.Vet Hekler

nije crno. iščitala sam sve o imunitetu bez antitela što mi je došlo pod ruku.

moji su me naterali da idem na drugi test, a vidim da polako kreću da lobiraju da se ponovo testiram posle nekog vremena. a to sigurno neću učiniti.

kad sam rekla da mi je žao da bacam pare kroz prozor, deca, sestra, prijatelji su me ubeđivali na razne načine:

- stipso, džimrijo.

- manje jedi,

- prestani da pušiš, za čas ćeš nadoknaditi trošak,

- platiću ti test.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, mammy two shoes said:

nije crno. iščitala sam sve o imunitetu bez antitela što mi je došlo pod ruku.

moji su me naterali da idem na drugi test, a vidim da polako kreću da lobiraju da se ponovo testiram posle nekog vremena. a to sigurno neću učiniti.

kad sam rekla da mi je žao da bacam pare kroz prozor, deca, sestra, prijatelji su me ubeđivali na razne načine:

- stipso, džimrijo.

- manje jedi,

- prestani da pušiš, za čas ćeš nadoknaditi trošak,

- platiću ti test.

Postoje i druge osetljivije metode za odredjivanje zastitnih antitela (RBD s protein)

 

Kljucni pitanje je... da li ces ti promeniti nesto u svom ponasanju  ako imas (ili nemas) antitela? Ako je odgovor "ne" onda ne vidim potrebu za bacanjem para i nerviranjem dok se cekaju rezultati :)

Link to comment
10 minutes ago, mammy two shoes said:

 

- stipso, džimrijo.

- manje jedi,

- prestani da pušiš, za čas ćeš nadoknaditi trošak,

- platiću ti test.

opcije 2 i 3 su bezveze, to ne ali opciju 4 prihvati :lolol:

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Alfa said:

Jeste, ali je i dalje 36,9 a pijem po 2 paracetamola dnevno. I nikako da se snizi sa tih 36,9. 

Ne znam da li je to ok, ranije zdrava merila t (zbog svoje hipohondrije) cesto je bila tako 36,7 ili 36,8.

Ed. Ovako sam ok, kasljem jedino kad zapalim, sramota me da priznam koliko je cigareta otislo onog dana kad sam revakcinisana. Nervozna sam i dalje, strah me.

 

 

 

nemoj da te strah ...  nemoj da pijes paracetamol ako nemas temperaturu.

 

Link to comment
Just now, cedo said:

 

nemoj da te strah ...  nemoj da pijes paracetamol ako nemas temperaturu.

 

Pa ne mogu, jako se plasim da mi se ne vrati na preko 38, ne znam sta cu, 2 puta sam se preznojala u poslednjih sat vremena (doduse, navukla sam se ko neka baba u neki zimski bade mantil preko pidzame i navukla preko cebe i jorgan), od nervoze idem da zapalim jednu, drugu..nemam nikakve druge simptome, kasljucnem kad zapalim, ovo ne znam sta je, ja jedino da sam stresom sama sebi donela neki pad imuniteta, znam da sam u sredu prepodne bila zdrava, opustena i merili mi temp. pre ulaska na vakcinu, sve bilo ok. Stalno proveravam culo mirisa i ukusa, t, zamisljam cak i da sam na revakcini pokupila koronu sa sve 2 maske i vizirom, pa prva doza je nesto morala da uradi. Treba da me zatvore u ludnicu, ja ovo vise ne mogu

Link to comment
22 minutes ago, Alfa said:

Pa ne mogu, jako se plasim da mi se ne vrati na preko 38, ne znam sta cu, 2 puta sam se preznojala u poslednjih sat vremena (doduse, navukla sam se ko neka baba u neki zimski bade mantil preko pidzame i navukla preko cebe i jorgan), od nervoze idem da zapalim jednu, drugu..nemam nikakve druge simptome, kasljucnem kad zapalim, ovo ne znam sta je, ja jedino da sam stresom sama sebi donela neki pad imuniteta, znam da sam u sredu prepodne bila zdrava, opustena i merili mi temp. pre ulaska na vakcinu, sve bilo ok. Stalno proveravam culo mirisa i ukusa, t, zamisljam cak i da sam na revakcini pokupila koronu sa sve 2 maske i vizirom, pa prva doza je nesto morala da uradi. Treba da me zatvore u ludnicu, ja ovo vise ne mogu

 

mozes  sigurno ... pisi ovde na forumu, pricaj sa nekim, idi kod lekara, meri temperaturu non stop (mislim, nemoj, posto ce ti i to stvarati nemir, ali bolje i to) ali nemoj da pijes lekove bez potrebe

Edited by cedo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...