Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Da li ima gde da je izašlo nešto oko vakcina i autoimunih bolesti. Konkretno reaktivni artritis. Verovatno je dovoljno za bilo koje artritise da li ima preporuka. Ne žurim, računam da imunitet traje godinama, ali opet ako već imam mogućnost da se zaštitim i vakcinom zašto da ne. Laički vidim da se preporučuje od strane lekara kinez zbog slabije reakcije. Opet tu je ceo virus i verovatno se imuni sistem najduže bavi odgovorom što mi ne deluje kao baš nešto poželjno. Pre bih izabrao nešto što se brzo razgradi poput mRNK, ili vektorski, ali ne nalazim ništa konkretno osim da je bolje vakcinisati se, nego preboleti. Ali za mene to ne važi, jer sam preboleo. Inače dva puta sam merio antitela u septembru i novembru i imao sam ih dosta.

Edited by Jozef K.
Link to comment

a otkud znam. reakcija na astrozeca uglavnom baca na koske i mishice. dodushe nekima i reakcija na sam kovid. opet bolje na vakcinu nego na koronu, pretpostavljam :unsure:

  • +1 1
Link to comment
On 20.2.2021. at 16:14, Valkyrie said:

Mama mi se javila da je dobila Fajzera uz uverenje dr da tu alergija na penicilin ništa ne smeta (a kad joj dr Valk priča, ne sluša :hitler: )

 

 

Sad nađoh ovaj post u moru... Elem, družbenica je alergična na penicilin. Prijavila se za Fajzer vakcinu. Koleba se jer su joj kolegu vratili (isto alergičan na penicilin, isto Fajzer) sa obrazloženjem da mora da se konsultuje prvo sa doktorom, pa ako i hoće da primi vakcinu, da to mora biti u bolničkim uslovima... Elem, kakva su iskustva PPP pučanstva? Sve što sam do sada čitao, ukazuje mi da može da se vakciniše.

Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

Ženin brat od tetke, naš državljanin, dolazi iz Norvešake ujtru, hoće da se sutra/prekosutra/u nedelju vakciniše bez prijave... 

 

Može na sajmu, ako dobro razumem?

može sajam hala 3

Link to comment
9 minutes ago, Jozef K. said:

Da li ima gde da je izašlo nešto oko vakcina i autoimunih bolesti. Konkretno reaktivni artritis. Verovatno je dovoljno za bilo koje artritise da li ima preporuka. Ne žurim, računam da imunitet traje godinama, ali opet ako već imam mogućnost da se zaštitim i vakcinom zašto da ne. Laički vidim da se preporučuje od strane lekara kinez zbog slabije reakcije. Opet tu je ceo virus i verovatno se imuni sistem najduže bavi odgovorom što mi ne deluje kao baš nešto poželjno. Pre bih izabrao nešto što se brzo razgradi poput mRNK, ili vektorski, ali ne nalazim ništa konkretno osim da je bolje vakcinisati se, nego preboleti. Ali za mene to ne važi, jer sam preboleo. Inače dva puta sam merio antitela u septembru i novembru i imao sam ih dosta.

Da ti ne guglam izvore sada,  već je kačeno na grupu (npr u onom predavanju za studente medicine na 1h 52m ima ti pitanje studenata), samo ću napisati odgovor:

1. Nema detaljnih istraživanja vakcine na toj grupi,  te ni garancije.

2. Mnogi sa raznoraznih imunim bolestima su primili dobrovoljno bez štetnih efekata (cdc i nhs vode evidenciju),  tako da ako efekti i postoje,  retki su.

3. Korona ima dokumentovane štetne efekte u kombinaciji sa autoimunim bolestima. A toliko je raširena da će je skoro svi nevakcinisani verovatno dobiti pre ili kasnije,  te je vakcina jasno smanjivanje rizika...

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
 
Sad nađoh ovaj post u moru... Elem, družbenica je alergična na penicilin. Prijavila se za Fajzer vakcinu. Koleba se jer su joj kolegu vratili (isto alergičan na penicilin, isto Fajzer) sa obrazloženjem da mora da se konsultuje prvo sa doktorom, pa ako i hoće da primi vakcinu, da to mora biti u bolničkim uslovima... Elem, kakva su iskustva PPP pučanstva? Sve što sam do sada čitao, ukazuje mi da može da se vakciniše.
Kum, alergican na penicilin, primio fajzera. Evo, pre dve nedelje i drugu dozu. Sve ok.
  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

 

Sad nađoh ovaj post u moru... Elem, družbenica je alergična na penicilin. Prijavila se za Fajzer vakcinu. Koleba se jer su joj kolegu vratili (isto alergičan na penicilin, isto Fajzer) sa obrazloženjem da mora da se konsultuje prvo sa doktorom, pa ako i hoće da primi vakcinu, da to mora biti u bolničkim uslovima... Elem, kakva su iskustva PPP pučanstva? Sve što sam do sada čitao, ukazuje mi da može da se vakciniše.

Obe doze moja majka primila, ima 70 godina, apsolutno joj ništa nije. 

  • +1 3
Link to comment
39 minutes ago, Jozef K. said:

Da li ima gde da je izašlo nešto oko vakcina i autoimunih bolesti. Konkretno reaktivni artritis. Verovatno je dovoljno za bilo koje artritise da li ima preporuka. Ne žurim, računam da imunitet traje godinama, ali opet ako već imam mogućnost da se zaštitim i vakcinom zašto da ne. Laički vidim da se preporučuje od strane lekara kinez zbog slabije reakcije. Opet tu je ceo virus i verovatno se imuni sistem najduže bavi odgovorom što mi ne deluje kao baš nešto poželjno. Pre bih izabrao nešto što se brzo razgradi poput mRNK, ili vektorski, ali ne nalazim ništa konkretno osim da je bolje vakcinisati se, nego preboleti. Ali za mene to ne važi, jer sam preboleo. Inače dva puta sam merio antitela u septembru i novembru i imao sam ih dosta.

Nisam lekar, ne uzimati moj odgovor zdravo za gotovo.

 

Rezultanta odgovora sa stručnih sajtova je da je potrebna konsultacija sa specijalistom. Što je malo teže u ovim uslovima.

 

Ima i ovo za reumatske, ali mi se nešto čini da se obraćaju onima sa sistemskim bolestima https://www.ors.rs/vesti/593/preporuka-za-vakcinaciju

 

Bitan edit: pažljivo pročitati tekst. Obraća se onima koji su na imunosupresivima.

Edited by Malkmus
  • Hvala 1
Link to comment
29 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

 

Sad nađoh ovaj post u moru... Elem, družbenica je alergična na penicilin. Prijavila se za Fajzer vakcinu. Koleba se jer su joj kolegu vratili (isto alergičan na penicilin, isto Fajzer) sa obrazloženjem da mora da se konsultuje prvo sa doktorom, pa ako i hoće da primi vakcinu, da to mora biti u bolničkim uslovima... Elem, kakva su iskustva PPP pučanstva? Sve što sam do sada čitao, ukazuje mi da može da se vakciniše.

Ja primio Fajzer vakcinu a alergičan sam na penicilin.

Tamo pitaju za alergiju, kakva je reakcija bila i da li si imao šokove, pa je možda drugačije za nekog ko ih jeste imao, ja nisam.

 

Edited by mraki
Link to comment

  

Quote

Brnabić je kazala da je trenutno u Srbiji vakcinisano 1.356.000 građana od kojih je revakcinisano njih 913.000.

Ona je rekla da se za 564.663 građanina smatra da su imunizovani, odnosno da je prošlo tri nedelje nakon primanja revakcine i smatra se da su stekli imunitet.

https://nova.rs/vesti/drustvo/brnabic-jos-oko-100-000-fajzerovih-vakcina-stize-5-aprila/

 

Quote

Najviše je ljudi vakcinisano Sinofarmom, oko milion, Fajzerom oko 150.000, Sputnjikom Ve oko 113 000, a Astra Zenekom oko 111.000 - navela je [ministarka državne uprave i lokalne samouprave Marija] Obradović gostujući u emisiji Uranak na K1 televiziji.

novosti.rs/vesti/drustvo/978977/sjajne-vesti-srbiju-drugu-dozu-vakcine-primilo-vise-900-000-ljudi-velika-zainteresovanost-gradjana-imunizaciju

Link to comment

Imao anafilaktički posle penicilina kad sam bio klinja, prijavio doci pre AstroŽenice, ovaj samo pokazao prstom ka kabini za bodenje. Evo 25. dan živ, zdrav i normalan koliko sam bio i pre čipa.

  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, WTID said:

Da li sam ja slep i li na portalu euprave vise ne moze da se bira vakcina?

 

Može, označi "Исказујем интересовање да примим искључиво вакцину одређених произвођача..." i dobićeš da biraš

 

Prijavio se za Fajzer, imam bogatu istoriju burnih alergija (penicilin, polen, jabuke, badem...), valjda ću da preživim :)

Edited by Velocipede
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...