Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

46 minutes ago, adam said:

menscini da je tu u pitanju samo podela trzista i nista drugo.

Apsolutno, od prvog dana je cela priča o Fajzer, kineskim, ruskim ovim onim vakcinama borba za tržište plus političko nadgornjavanje, zdravlje ljudi je na poslednjem mestu. A ako EU stvarno uvede vakcinu tačno određenog proizvođača kao uslov za ulazak, to će biti govnarluk epskih razmera. 

  • +1 5
Link to comment

cekaj, sta sad: podela trzista ili borba za trziste? to su potpuno razlicite stvari, medjusobno suprotstavljene. 

i zasto bi bio govnarluk, mi uvedemo kontrolu i standard, ako ga prihvatite molim lepo ako ne  - prijatno do vidjenja. zasto bi priznali nesto sto nisu odobrili? 

Link to comment
30 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sutra AV dočekuje vakcine brata Sia!
Svi u red!
Al prvo prvorođeni!


.... Shiit has hit the fan!
 

 

A alims je jos uvek nije odobrio :fantom:

Edited by de Sisti
Link to comment

vucic docekuje vakcine. kad pomislis da ne moze ludje. lik ce mrtav ladan da drzi govor pred kutijama. vakcina. 

 

ja se gadim igle i ne mogu da se vakcinisem. cekacu da se pojave kao sumece tablete

  • Haha 5
Link to comment

Norveška promenila preporuke za vakcinaciju posle nekoliko smrtnih slučajeva

Norveški zvaničnici promenili su preporuke o vakcinisanju protiv kovid-19 pošto je 13 starijih osoba umrlo posle imunizacije, prepuštajući lekarima da procene da li njihov pacijent treba da se vakciniše.
 
Link to comment



Ti papirići o vakcini nisu standardni. A kako carinik da zna koji je papir validan iz koje zemlje.


Postoji medjunarodna karta za vakcinacije, nema sta da bude nestandardno i da se nagadja. Ona je u opticaju dugi niz godina i koristi se za recimo zutu groznicu u nizu zemalja gde je to uslov za ulazak ili ako je za dete da se upisuju vakcinacije kako bi mogle da se prate ako dete menja zemlje (roditelji).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Zlurad said:


 

 


Postoji medjunarodna karta za vakcinacije, nema sta da bude nestandardno i da se nagadja. Ona je u opticaju dugi niz godina i koristi se za recimo zutu groznicu u nizu zemalja gde je to uslov za ulazak ili ako je za dete da se upisuju vakcinacije kako bi mogle da se prate ako dete menja zemlje (roditelji).

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

 

Pominjah ja to kartonce ranije, ali tamo imas pecat i ime onog ko je vakcinu dao, uz ove detalje (lot, batch).

Link to comment

Video sam da je neko postavio ranije ali me je mrzelo da trazi post preko moba. Generalno, relativno lako resiv problem. Ja rekoh ranije da nesto ne verujem da ce EU da pristane na selekciju vakcinisanih/ne iz mnogo razloga ukoliko se dovoljan broj gradjana vakcinise.

Link to comment
12 hours ago, dùda said:

zar se ne tvrdi za onog doktora što je umro u usa, da smrt ima veze sa vakcinom, tj da su antitela izazvala trombocitopeniju ?

 

ed.

i da, taj doktor je imao 56 god, i bio navodno  potpuno zdrav pre vakcinisanja

 

Doslovce ne postoji ni jedan jedini lek na planeti od kog niko nije umro.

Link to comment

Jeziva je ova vakcinometrija™ na globalnom nivou.

 

Posto je ova tema preuzela opstu Covid temu, samo da javim da je krenuo drugi talas u Juznoj Americi.

 

Bogota je u karantinu, popunjenost jedinica intenzivne nege 95%.

Mi nismo u karantinu, al zato u Gvajakilu i Kitu smo na listi cekanja za jedinice intenzivne nege.

Javljaju da je kolaps u Peruu.

Da l je u pitanju Britanac™, ne znamo.

 

Link to comment

Inače Pfizer je već najavio da smanjuje generalno isporuke vakcine za najmanje 29% u narednom periodu, tako da se svi prilagode. Priča se, iako se ne zna pouzdano da su u nekim fabrikama, počeli štrajkovi, jer radnici ili su preopterećeni ili koriste gužvu da dobiju veće plate. U svakom slučaju najava smanjenja isporuka i proizvodnje je zvanična barem za EU, tako da će biti zabavno sa vakcinama. Vakcina Moderne, iako odobrena u EU nije se još videla, niti Astra Zeneca. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...