Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Kad vas citam shvatam da ja vec godinama imam nuspojave vakcinisanja i bez vakcinisanja. Bole me ledja, skace mi pritisak, cesto nocu osecam kao da imam temperaturu, imam ceste glavobolje, hvata me jeza kad god dodjem na forum i procitam postove nekoliko forumasa, tesko disem kad se menja vreme, narocito kad je visoka vlaznost. Ne znam samo da potrefim kojom sam se vakcinisao, da li je Stara Zeneka, Matorna, Stigovek ili Bionekad/Firnajzer.

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Alfa said:

Jutros se probudila u 6, temp. 38. Drmnula 2 brufena od 200mg, preznojala se, trenutno nemam t. Bol u misicima je slabiji nego sinoc, jeza i drhtanje vilice se nisu ponovili.

Zvala sam apoteku da pitam sta da radim, rekli da se desava od 2. doze fajzera ovo, ali ako me ne prodje do sutra da idem u kovid ambulantu :blink: ja lepo objasnila da nisam izlazila napolje 3 nedelje i ono, bas mi se ne ide tamo.

Takodje javno priznajem da sam pojela g*** (izvinjavam se) jer sam posle apoteke zvala jednog bivseg clana porodice koji je lekar da se raspitam, a inace smo sve kontakte sa tom osobom prekinule mama i ja. Taj bivsi clan porodice je saucesnik u kradji burme mog pokojnog oca (na dan sahrane su ga ukrali iz ormara, providno staklo), nikad nisu porekli to. Ista ta osoba nikad nije isla da poseti mog  oca koji je bio slogiran i koji je godinu dana preminuo od tog sloga od kog se nikad nije oporavio. Da ne pricam da ta osoba me je u proslosti ponizavala, moje diplome i fakultet gde sam se krvavo borila, ponizavala moje roditelje,  ponizavala sve nas,  meni govorila da diplome mogu da bacim u wc, da idem da radim kao cistacica, to je jedno cudoviste i eto budala sam je zvala jutros, bolje da nisam. Odatle, izmedju ostalog, moja ogorcenost, nepoverenje.

juče smo supruga i ja primili drugu dozu fajzera, ja se osećam negde između grozno i odvratno, a nju bole zglobovi i ima blago povišeno temperaturu, ispod 38

 

pije panadol za skidanje temperature, najzad sam uspeo da je uspavam pre pola sata

Link to comment
2 hours ago, dùda said:

da se svrstam u red poštovaoca i ljubitelja brata sija :D

 

muž, 69 god, dijabet 30 godina, 364 antitela (ref, vrednost 50), kod mene, 61 god antitela 850

druga doza nam je bila pre skoro 6 nedelja

 

Eto sasvim solidna antimaterija, znači radi kinez tiho i potajno :thumbsup:

 

------

 

Alfa, probaj da sagledaš istu ovu situaciju iz malo drugačijeg ugla. Prošlo je godinu dana od početka pandemije i ti i mama ste ostale zdrave, a sada ste još i vakcinisane i time imate maksimalnu zaštitu. Vama korona više ne može ozbiljnije nauditi - em imate zaštitu od vakcine, em se pametno pazite kada idete napolje. Evo i nekog mršavog sunca, pa to treba iskoristiti za šetnju, boravak na vazduhu, svuda se može naći neki kutak bez gužve. Samo malo pojednostaviti pristup i vratiti u dnevnu rutinu mala zadovoljstva, nije nam svaki trenutak od jutra do večeri u riziku od virusa.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...