Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Stanford je analizirao sekvencu Moderna i Pfizer mRNK i u pitanju je praktično ista stvar, što i nije čudno. Uzeli su višak iz bočica nakon vakcinacije... eto, to se zove kontrola kvaliteta i istraživanje, a srbi zamišljaju ceo proces kao nešto mistično, ne zna se šta je, smućkano i daš pa kud puklo.. doduše, kod nas bi to tako i izgledalo

 

https://github.com/NAalytics/Assemblies-of-putative-SARS-CoV2-spike-encoding-mRNA-sequences-for-vaccines-BNT-162b2-and-mRNA-1273/blob/main/Assemblies of putative SARS-CoV2-spike-encoding mRNA sequences for vaccines BNT-162b2 and mRNA-1273.docx.pdf

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, Alfa said:

Plasim se jako. Nisam izasla napilje od 3. marta kad sam isla na prvu dozu.

Mama je zabrinuta za mene, ja za nju ako sam se zarazila. Uzela sam brufen posto nemam paracetamol i mama mi je iscedila sok od pomorandze.

Ed. Ovo me je sad strefilo, nekih 12h posle revakcine. Ako je ovo drugo, ja ne znam, ili sam u taxiju ili u onom redu, ali sa 2 maske i vizirom, ljudi plasim se.

Pokušaj samo da se opustiš, ako ikako može.

Znam osobu koja gotovo nije izlazila iz kuće. Zarazila se pri prvoj rizičnoj situaciji. Preležala je bez većih tegoba. Primila je revakcinu pre 3 nedelje, a i dalje je u panici. Ne sme u prodavnicu, o prevozu da ne pričamo. Treba se čuvati, ali treba i živeti. 

  • +1 3
Link to comment

Jutros se probudila u 6, temp. 38. Drmnula 2 brufena od 200mg, preznojala se, trenutno nemam t. Bol u misicima je slabiji nego sinoc, jeza i drhtanje vilice se nisu ponovili.

Zvala sam apoteku da pitam sta da radim, rekli da se desava od 2. doze fajzera ovo, ali ako me ne prodje do sutra da idem u kovid ambulantu :blink: ja lepo objasnila da nisam izlazila napolje 3 nedelje i ono, bas mi se ne ide tamo.

Takodje javno priznajem da sam pojela g*** (izvinjavam se) jer sam posle apoteke zvala jednog bivseg clana porodice koji je lekar da se raspitam, a inace smo sve kontakte sa tom osobom prekinule mama i ja. Taj bivsi clan porodice je saucesnik u kradji burme mog pokojnog oca (na dan sahrane su ga ukrali iz ormara, providno staklo), nikad nisu porekli to. Ista ta osoba nikad nije isla da poseti mog  oca koji je bio slogiran i koji je godinu dana preminuo od tog sloga od kog se nikad nije oporavio. Da ne pricam da ta osoba me je u proslosti ponizavala, moje diplome i fakultet gde sam se krvavo borila, ponizavala moje roditelje,  ponizavala sve nas,  meni govorila da diplome mogu da bacim u wc, da idem da radim kao cistacica, to je jedno cudoviste i eto budala sam je zvala jutros, bolje da nisam. Odatle, izmedju ostalog, moja ogorcenost, nepoverenje.

Link to comment

Pusti sad to Alfa, uplašila si se, uspaničila, niko od nas tad ne procenjuje dobro. Ja sam sigurna da će danas krenuti da popušta i da ćeš biti bolje. Moj tata je imao jedno veče groznicu (i zvao me da zvanično uloži žalbu jer sam ja lobirala da se primi vakcina), a onda narednog dana k’o nov! 

Link to comment

Pa dobro, niko nije nepogrešiv. Nemoj ga više kontaktirati, očigledno ti aktivira opravdane frustracije. 

 

Dok imaš temperaturu nisi baš za neopterećujuće serije ili neki dokumentarac o putovanjima, prirodi... Probaj da nađeš neku muziku koja te umiruje, klasičnu ili  ambijentalnu tipa Enya ili šta već voliš, čisto kao quick fix dok te ne prođu nuspojave, da bar malo skreneš misli, pošto znam da ne možeš potpuno.

 

I mene je Fajzer zveknuo pošteno i trajalo je bogme dva dana kao viroza, plus dva dana umora.

 

Edited by Malkmus
Link to comment
57 minutes ago, dùda said:

da se svrstam u red poštovaoca i ljubitelja brata sija :D

 

muž, 69 god, dijabet 30 godina, 364 antitela (ref, vrednost 50), kod mene, 61 god antitela 850

druga doza nam je bila pre skoro 6 nedelja

 

nije nešto wow, ali obzirom na naše godine, više nego odlično, još kad sam se jutros raspričala sa ovim laborantom što mi je vadio krv (a bilo je vremena jer je nešto pripremao) i kada mi je rekao (ja sam pitala, naravno) da ih ima baš mnogo sa kinezom koji ne razviju antitela, bila sam se skenjala načisto 

 

što se mene tiče, tema vakcinacija je ad acta, nastavljamo ponašanje kao i do sada

 

i da, pitaju kada ti je bila druga doza i koja je vakcina, pretpostavljam (a i valjalo bi) da ovo sve ode u zajedničku bazu gde bi se neko time pozabavio

 

 

divno dudo.

ja u subotu idem na popravni.

  • +1 1
Link to comment
51 minutes ago, Alfa said:

Jutros se probudila u 6, temp. 38. Drmnula 2 brufena od 200mg, preznojala se, trenutno nemam t. Bol u misicima je slabiji nego sinoc, jeza i drhtanje vilice se nisu ponovili.

 

 

Eto vidis, dobre vesti. Sad znas i sama sta je u pitanju, ide na bolje, samo strpljivo.

  • +1 1
Link to comment

Prizivao sam nuspojave pa da se upišem, od jutros glavobolja koja je prerasla u migrenčinu. Jedva gledam na oči. Samo neka kopaju mali, vredni Fajzer patuljci.  

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Mos said:

Prizivao sam nuspojave pa da se upišem, od jutros glavobolja koja je prerasla u migrenčinu. Jedva gledam na oči. Samo neka kopaju mali, vredni Fajzer patuljci.  

 

Da nisi i ti kao nas dragi Vodja malo dao po malvaziji sinoc, pa se sad vadis na Fajzera?:D

Link to comment
2 minutes ago, Frile said:


gde si merila antitela? INEP?

ne, konzilijum, u inepu su drugačije ref. vrednosti

 

ih da imam 850 kod njih, gde bi mi bio kraj :D

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

ne, konzilijum, u inepu su drugačije ref. vrednosti

 

ih da imam 850 kod njih, gde bi mi bio kraj :D

a kolko bi ti :lolol:

 

meni 850 u odnosu na 50 deluje da mozesh da osnujesh kraljevinu i vladash apsolutistichki :hihi:

  • +1 1
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...