Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Tresko said:

Ko je napisao da nije dobro ako nemaš reakciju posle Pfizer vakcine? Gluposti. Ja sam imunizovan Pfizer vakcinom, i posle prve doze nisam imao bukvalno ništa, nikakvu reakciju. Posle druge doze, sam bio nekako smlaćen par sati posle primanja vakcine, i ništa drugo, praktično nikakva reakcija, niti bol u ramenu. Tako da za to nemoj da se brineš.

 

Isti oni koji tvrde sa se oni koji imaju nultu krvnu grupu ne mogu zaraziti koronom.

 

Niko od ljudi koje znam nije imao nikakvu reakciju na Fajzera, uključujući i ženu od 80 godina.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Skyhighatrist said:

I ja upravo dobio poziv za drugu dozu za subotu, al' tek sam u pola kovida, znači dućkanje :dry:

@ToniAdams ako isprobaš, javi dal' radi ono zakazivanje kad promašiš termin, ja neću još pet nedelja minimum (cepam fraxiparin inekcije još 5 dana, ddimer mi ~1700) pod pretpostavkom da za nedelju dana budem u referentnim okvirima...

iskazao sam interesovanje, javim ako dodje do ovog momenta

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Imam temp. 38,5, jeza, vilica mi se trese, kostobolja. Popila sam brufen. Ovo je ili od vakcine ili sam danas zakacila koronu na revakcini. Preplasena sam. 

Ed. Koronu sam mogla samo dobiti u onom prokletom redu jutros, 3 nedelje nisam izlazila napolje. Tek sad ne mogu da bezim od mame, cedi mi sok od pomorandze. Sta je ovo?? Jako se bojim

Edited by Alfa
Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Piše samo da si vakcinisan, ne piše čime.

Mislim da pita za QR kod na saglasnosti koja stiže uz mail poziva na vakcinu, a tu uvek pišu sve vakcine koje si prijavio.

 

Inače iz mojih iskustava poziva za sebe i 6-7 drugih ljudi, za fajzera je uvek pisalo u pozivnice da je poziv za fajzera. Za kineze i astrazeku nije, za sputnika ne znam.

 

Mnogo mi drago što na QR kodu potvrde vakcinacije ne piše koja vakcina.  Pri čistoj savesti ću falaifikovati i zameniti vakcinu na potvedi ako negde budu tražili specifičnu...

Link to comment
2 minutes ago, Alfa said:

Imam temp. 38,5, jeza, vilica mi se trese, kostobolja. Popila sam brufen. Ovo je ili od vakcine ili sam danas zakacila koronu na revakcini. Preplasena sam. 

od vakcine ti je, ne mozes da ravijes te simptome od virusa istog dana.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

od vakcine ti je, ne mozes da ravijes te simptome od virusa istog dana.

Tako je. Ili od ranije infekcije ali to sumnjam s obzirom koliko se pazi. 

Link to comment
3 minutes ago, Alfa said:

Imam temp. 38,5, jeza, vilica mi se trese, kostobolja. Popila sam brufen. Ovo je ili od vakcine ili sam danas zakacila koronu na revakcini. Preplasena sam. 

Od vakcine, reakcija posle drugog fajzera je uvek jača jer tvoj organizam prepoznaje napadača pa kreće u napad. Očekuj da si prekosutra ko nova.

 

Da je korona nema šanse da bi te ranije zakačio jer je inkubacija obično oko 5 dana, najmanje 3

  • Hvala 1
Link to comment

Plasim se jako. Nisam izasla napilje od 3. marta kad sam isla na prvu dozu.

Mama je zabrinuta za mene, ja za nju ako sam se zarazila. Uzela sam brufen posto nemam paracetamol i mama mi je iscedila sok od pomorandze.

Ed. Ovo me je sad strefilo, nekih 12h posle revakcine. Ako je ovo drugo, ja ne znam, ili sam u taxiju ili u onom redu, ali sa 2 maske i vizirom, ljudi plasim se.

Edited by Alfa
Link to comment
11 minutes ago, Alfa said:

Imam temp. 38,5, jeza, vilica mi se trese, kostobolja. Popila sam brufen. Ovo je ili od vakcine ili sam danas zakacila koronu na revakcini. Preplasena sam. 

Ed. Koronu sam mogla samo dobiti u onom prokletom redu jutros, 3 nedelje nisam izlazila napolje. Tek sad ne mogu da bezim od mame, cedi mi sok od pomorandze. Sta je ovo?? Jako se bojim

reakcija na drugu dozu... identicne rezultate imala i moja supruga . Bukvalno od reci do reci. Posle 24h bila kao nova

 

Drzi se i odmaraj. Da si nesto zakacila (a nisi jer si sve mere preduzela) ne bi simptomi tako brzo krenuli.

Link to comment

A bre Alfa, nisi se zarazila,  pa nisi ti medicinski fenomen da virus uspe da te napadne a da preskoči inkubaciju.

 

Dobila si samo ceste neželjene reakcije. Moja sestra dobila i temperaturu i glavobolju i malaksalost posle druge doze fajzera. Prošlo drugo jutro od vakcinacije.

Edited by Spooky
Link to comment
9 minutes ago, Alfa said:

Plasim se jako. Nisam izasla napilje od 3. marta kad sam isla na prvu dozu.

Mama je zabrinuta za mene, ja za nju ako sam se zarazila. Uzela sam brufen posto nemam paracetamol i mama mi je iscedila sok od pomorandze.

Ed. Ovo me je sad strefilo, nekih 12h posle revakcine. Ako je ovo drugo, ja ne znam, ili sam u taxiju ili u onom redu, ali sa 2 maske i vizirom, ljudi plasim se.

Polako. Cepaj dosta tecnosti, naspavaj se. Bice ujutru bolje.  mene je drzalo 2-3 dana posle vakcine stanje slomljenosti, (kao jaka upala misica, bol u kostima i zglobovima) povremene temperature... i posle toga kao nov. da ne ponavljam sve sto su ljudi rekli da ne moze za 12 sati da od potencijalnog zarazavanja dodje do takvih simptoma. 

Edited by Далибор
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Plasim se jako. Nisam izasla napilje od 3. marta kad sam isla na prvu dozu.
Mama je zabrinuta za mene, ja za nju ako sam se zarazila. Uzela sam brufen posto nemam paracetamol i mama mi je iscedila sok od pomorandze.
Ed. Ovo me je sad strefilo, nekih 12h posle revakcine. Ako je ovo drugo, ja ne znam, ili sam u taxiju ili u onom redu, ali sa 2 maske i vizirom, ljudi plasim se.
Nemoj sebi dizati tenziju toliko, Korona će ti biti najmanji problem ako nastaviš ovako. Bukvalno nema šanse da se dobiju simptomi nakon 12 sati od rizičnog kontakta. Sad si dobila drugu dozu, za nedelju dana bi trebalo da imaš pun imunitet od Fajzera... ne moraš sad da ližeš gelendere kao mi ostali ali nemoj nikako da budeš u stanu po ceo dan. Prosto medveđu uslugu činiš bilo kojoj potencijalnoj bolesti sa tim nivoom stresa i oslabljenim imunitetom...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...