Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

@ Patty Lee

to je potpuno normalno, tek 10% čipovanih fajzerom je imalo neželjene reakcije, čitaj simptome gripa, naspram 30% čipovanih astrazekom, kod 2 doze se više ljudi požalilo posle rajfajzena, nego posle 2 doze az

Edited by gone fishing
Link to comment
5 minutes ago, Patty Lee said:

A brate mili, zista... neki ljudi bi stvarno mogli da oćute i da zadrže neke stvari za sebe. :mellow: 

 

 

 

 

heh, fat shaming je mala maca spram skinny shaming-a, iskusila sam vise puta.

@Alfa, pusti budaletinu i sljedecoj takvoj reci da je debela i da ce crci od holesterola ili da je rumena pa mora da ce dobiti mozdani udar, ili sta god se makar  minimalno i vrlo nategnuto uklapa u izgled

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Patty Lee said:

A brate mili, zista... neki ljudi bi stvarno mogli da oćute i da zadrže neke stvari za sebe. :mellow: 

To je jedna nepristojna osoba,  da ne upotrebim neku grublju rec.  

Ja sam svetlog tena i mnogo puta sam dobila komentar da proverim krvnu sliku da nisam anemicna.  Znam da nisam anemicna ali uvek se osecam lose zbog tih komentara.  Pokvare mi narednih 2/3h zivota 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Alfa said:

Jutros revakcinisana Fajzerom. Bila je guzva, sveukupno se zadrzala oko pola sata. Ne svidja mi se sto je bila guzva jer sam se mozda mogla cekajuci zaraziti i pored 2 maske i vizira, razdaljina izmedju ljudi je otpr. bila pola metra i drugacije nije moglo, jos je neka iza mene blebetala u mobilni sve vreme, ja nisam imala kud vise da se udaljim.

Organizacija 0, ja ne znam da li su tu ljudi upadali ko padobranci ili sta, nije valjda da su sve nas pozvali u isto vreme. Znaci, danas se islo i na prvu i na 2. dozu, kako ko, a ne moze, nema sanse da drzis razdaljinu.

Druga stvar je vise moje licne prirode, ali meni je gospodicna sestra koja me bocnula rekla Jaoo kako ste Vi mrsavi!! 

Ja se tu dodatno skenjala, prvo sto se plasim da sam se zarazila u toj guzvi cekajuci, a onda ovo zato sto mi je dosta toga, ja sam imala tesku tragediju sa tatom i ja sam od tuge oslabila i mene sve ovo pogadja i to pogotovo danas kad se navrsava 2 godine od kada smo vodili tatu na komisiju za tudju pomoc i negu i gde smo odbijeni jer je taj lekar rekao da je sa mojim tatom sve u redu, da je zdrav, a on je imao Alchajmera i preminuo mi je 2 i po meseca posle izjave tog lekara da mi je "tata dobro", bukvalno se u roku od 2 meseca pretvorio u biljku i eto, ja sam bila sokirana da su odbili bolesnog coveka, i laik da mi je video tatu, primetio bi da je bio bolestan!  A oslabila sam od tuge za njim, a ne volim da mi govore da sam mrsava jer ja to dobro znam, ja sam jednostavno pretvorila u senku od tuge za njim.

Do te mere sam bila povredjena da sam posle vakcine plakala prodavacici na trafici, ona je poznavala i mog tatu, poznaje i mamu i ja sam plakala, jako sam plakala pred njom i ona me je razumela i dobro je da ima jos ljudi sa covecnoscu, empatijom, razumevanjem za bolom drugog coveka, i izvinila sam joj se na plakanju, jako jako sam plakala sta je bilo sa mnom danas, nisam mogla da izdrzim. 

A sta je to sto pisete da ako nema reakcije na Fajzera da to nije dobro? Meni nije nista ni posle druge doze, samo me posteno boli rame i to je to, a ni mama apsolutno nikakvih kontraefekata nije imala. Da li to znaci da mi nismo reagovali na vakcinu? Ja ne znam vise sta da mislim, i pogotovo danas zbog te guzve, mozda sam zakacila kovid.

 

Ko je napisao da nije dobro ako nemaš reakciju posle Pfizer vakcine? Gluposti. Ja sam imunizovan Pfizer vakcinom, i posle prve doze nisam imao bukvalno ništa, nikakvu reakciju. Posle druge doze, sam bio nekako smlaćen par sati posle primanja vakcine, i ništa drugo, praktično nikakva reakcija, niti bol u ramenu. Tako da za to nemoj da se brineš.

Link to comment
19 minutes ago, morgana said:

 

 

heh, fat shaming je mala maca spram skinny shaming-a, iskusila sam vise puta.

@Alfa, pusti budaletinu i sljedecoj takvoj reci da je debela i da ce crci od holesterola ili da je rumena pa mora da ce dobiti mozdani udar, ili sta god se makar  minimalno i vrlo nategnuto uklapa u izgled

 

I feel you, sister! 

  • Wub 1
Link to comment
12 minutes ago, Patty Lee said:

Pa šta je ovo, ladno sam ispucala sve reakcije za danas :mad: I hate this

i meni se to desilo, danas prvi put. ne znam koje je ogranicenje i kako nije ranije - nisam skrtarila :)

Link to comment
2 minutes ago, Patty Lee said:

A brate mili, zista... neki ljudi bi stvarno mogli da oćute i da zadrže neke stvari za sebe. :mellow: 

 

Za Fajzer, da znaš da ni ja nisam imala ništa, nikakve reakcije posle prve doze. Nešto malo me boluckalo rame drugog dana i to je sve. Ali uopšte nisam u tripu da vakcina ne deluje ili da mi je država uvalila fiziološki rastvor ili ne znam ni ja šta. Znam gomilu ljudi koji isto nisu imali nikave reakcije (eventualno pospanost, ali to je sad pitanje da li je od vakcine), a i one koji nisu mogli da se dignu iz kreveta od malaksalosti, itd. Tako da, nemoj da razbijaš glavu oko toga (znam da je to lakše reći nego izvesti).

Ja sam precutala, iako sam htela svasta da joj kazem iz besa, ali bilo je 'daj mi tu vakcinu vec jednom' , to sto sam slaba, razumeju samo ljudi koji me poznaju i koji znaju sta se kod nas desavalo poslednje 2 i po-3 god. otkako se tati pogorsavao Alchajmer. Sta da kazem kad su lekari rekli da je njegov mozak bio kao u stogodisnjaka, a bio je daleko, predaleko od 100 godina, bio je premlad, premlad mi je bio. :-( Sigurna sam da je danas ziv da bi se vakcinisao, on se inace svake godine vakcinisao protiv gripa.

Ja verujem da su vakcine ok, ne sumnjam ja u to, nego procitam ovde da ako neko nije imao reakcije na vacc (kod mene je to uvek bol u ramenu, mamu je tek nesto boluckalo rame i pospanost) onda mozemo da se slikamo, a po toj logici u mojoj porodici se ni kod koga nijedna do sada primljena vakcina nije primila jer niko od nas nije nikakve reakcije imao, nikad nam nista nije bilo ni od jedne. Ono, ispadne da smo dzaba vakcinisani bilo cime do sad, nismo imuni, eto, jer se nismo raspadali ™ posle vakcinacije.

Ceo dan se sklanjam od mame jer se jako plasim da sam se zarazila u tom redu danas, ona tvrdi da je nemoguce i da preterujem, ja kazem da je bolje da bezim od nje narednih 5-6 dana zbog nje i tako se vrtimo u krug.

Link to comment
On 24.3.2021. at 15:25, Haralampije said:

Nemoj da me pogresno shvatis ali ne valja ako nemas reakciju na F, AZ, Sputniik. Te vakcine su tako kreirane da imuni odgovor primaoca mora da se vidi. Kineska je vec nesto drugo

 

Bol u ramenu je samo reakcija na to kako ti je data vakcina, kao i svaka druga inekcija, kako je igla prodrla kroz mišićno tkivo i gde je taj mali bubble tečnosti završio na kraju. Nema nikakve veze sa imunim odgovorom. Imanje lagane temperature i osećanje slabosti, može da se podvede pod imuni odgovor, ali nije obavezno, jer svaki organizam ima svoj imuni odgovor i jačinu istog.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Takodje,  ko ce da se kupa po ovoj zimi :D

 

Kad "otvoris" QR kod, da li ti pise Fajzer ili ti pisu sve vakcine ukljucujuci i Modernu koju jos uvek nemamo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...