Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Anonymous said:

 

Ma nije problem, nego se plašim da će mi sutra pojaviti neki pametnjaković koji će to da prevede u 'a jel' si čuo da Kinez ničemu ne služi', kao što sam juče saznao da se oni sa nultom krvnom grupom ne mogu zaraziti od korone. Nije uopšte problem s tobom, nego je sa dobrom doktorkom. Prenosi i dalje što se mene tiče, ipak je informacija više kakva god da je.

Pa nije dobra doktorka znala da cu da uzmem megafon nakon naseg susreta. To sto je rekla nije bilo protiv Kineza vec njihova statistika. Iskreno, ja ni ne znam sta da je pitam, a srecem je cesto. 

 

Link to comment
15 minutes ago, Haralampije said:

Pitaj mamu kakvi su ti bili ti "nezeljeni" efekti po CDC-u kad si isprimao gomilu vacc kao dete i da li si preziveo ? Jesi :fantom: Vakcina nije secerna vodica i nemam pojma cemu taj strah od normalne reakcije na istu

Pa covece, prvo si rekao da onaj ko nije imao bol ili temperaturu na fajzera, sputnjika i astru nije imao imunoloski odgovor i propala mu vakcinacija, sto je notorna neistina. Potom si ti poveo ovu diskusiju u definicijama deleci reakcije na neke "normalne" i nezeljene (gde si svrstao samo ozbiljne reakcije), iako su sve to nezeljene reakcije (ii nemaju ih svi, npr, bol u ruci po CDCu ima oko 60%-70% primaoca fajzera, pa ide podela na blagi, srednji, jaki).

I sad mi prebacuješ da širim neki strah, iako sam primio vakcinu, imao bol u ruci i to ne smatram ničim strašnim, naravno...

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

Nemoj da me pogresno shvatis ali ne valja ako nemas reakciju na F, AZ, Sputniik. Te vakcine su tako kreirane da imuni odgovor primaoca mora da se vidi. Kineska je vec nesto drugo

Šta ovo jebeno znači sem da je onima koji nisu imali reakcije (kao moja baka) propala vakcinacija? Barem uzmi odgovornost za svoje reči i reci, jebiga, pogrešio sam....

Link to comment
47 minutes ago, Alfa said:

Jutros revakcinisana Fajzerom. Bila je guzva, sveukupno se zadrzala oko pola sata. Ne svidja mi se sto je bila guzva jer sam se mozda mogla cekajuci zaraziti i pored 2 maske i vizira, razdaljina izmedju ljudi je otpr. bila pola metra i drugacije nije moglo, jos je neka iza mene blebetala u mobilni sve vreme, ja nisam imala kud vise da se udaljim.

Organizacija 0, ja ne znam da li su tu ljudi upadali ko padobranci ili sta, nije valjda da su sve nas pozvali u isto vreme. Znaci, danas se islo i na prvu i na 2. dozu, kako ko, a ne moze, nema sanse da drzis razdaljinu.

Druga stvar je vise moje licne prirode, ali meni je gospodicna sestra koja me bocnula rekla Jaoo kako ste Vi mrsavi!! 

Ja se tu dodatno skenjala, prvo sto se plasim da sam se zarazila u toj guzvi cekajuci, a onda ovo zato sto mi je dosta toga, ja sam imala tesku tragediju sa tatom i ja sam od tuge oslabila i mene sve ovo pogadja i to pogotovo danas kad se navrsava 2 godine od kada smo vodili tatu na komisiju za tudju pomoc i negu i gde smo odbijeni jer je taj lekar rekao da je sa mojim tatom sve u redu, da je zdrav, a on je imao Alchajmera i preminuo mi je 2 i po meseca posle izjave tog lekara da mi je "tata dobro", bukvalno se u roku od 2 meseca pretvorio u biljku i eto, ja sam bila sokirana da su odbili bolesnog coveka, i laik da mi je video tatu, primetio bi da je bio bolestan!  A oslabila sam od tuge za njim, a ne volim da mi govore da sam mrsava jer ja to dobro znam, ja sam jednostavno pretvorila u senku od tuge za njim.

Do te mere sam bila povredjena da sam posle vakcine plakala prodavacici na trafici, ona je poznavala i mog tatu, poznaje i mamu i ja sam plakala, jako sam plakala pred njom i ona me je razumela i dobro je da ima jos ljudi sa covecnoscu, empatijom, razumevanjem za bolom drugog coveka, i izvinila sam joj se na plakanju, jako jako sam plakala sta je bilo sa mnom danas, nisam mogla da izdrzim. 

A sta je to sto pisete da ako nema reakcije na Fajzera da to nije dobro? Meni nije nista ni posle druge doze, samo me posteno boli rame i to je to, a ni mama apsolutno nikakvih kontraefekata nije imala. Da li to znaci da mi nismo reagovali na vakcinu? Ja ne znam vise sta da mislim, i pogotovo danas zbog te guzve, mozda sam zakacila kovid.

 

 

.

 

Niste zakacili kovid...Imate normalnu reakciju na vakcinu... radujte se  zivotu:grozan:...previse je kratak...

 

.

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ovaj o kome pisem nije imao nikakve nezeljene reakcije. Samo malo duze spavao te noci, koliko sam razumeo (bio pospan)

 

A nabio vec 1200 necega

 

btw. svi imunolozi koje sam citao kazu da i bez reakcije svejedno organizam stvara antitela i da tu nema pravila, da neko bez reakcije moze da bude bolje zasticen nego neko sa reakcijom i obrnuto. Sve je do organizma.

dobra nam je ova jedinica i lepo se primila na forumu :sleep:

  • Haha 1
Link to comment
13 minutes ago, fren said:

Pa nije dobra doktorka znala da cu da uzmem megafon nakon naseg susreta. To sto je rekla nije bilo protiv Kineza vec njihova statistika. Iskreno, ja ni ne znam sta da je pitam, a srecem je cesto. 

 

pa realno, ovi brojevi su sasvim solidni na skoro bilo koji broj dosadasnjih kineza (a misim da je malo verovatno da je bilo ispod 500k vakcinisanih sa dve doze).

posto nemamo objavljeno nikakvo istrazivanje, ni u kini, a kamoli u srbiji, pitanje je da li da prenesemo ono sto imamo ili da cekamo neodredjeni broj godina da nesto saznamo.

i razumem fren, ovo sto ovde kacimo, ne bismo svakako kacili na nekom mestu gde se okuplja mnogo potpuno neinformisanih ili zlonamernih ljudi.

ukratko, na nekom mestu gde ima mnogo ljudi :D

Link to comment
On 24.3.2021. at 18:27, Spooky said:

Šta ovo jebeno znači sem da je onima koji nisu imali reakcije (kao moja baka) propala vakcinacija? Barem uzmi odgovornost za svoje reči i reci, jebiga, pogrešio sam....

 

Ono sto ti ne shvatas jer bukvalno tumacis CDC je da ponavljam svaka jebena vakcina izaziva reakciju primaoca i moze da proizvede bol, temperaturu, malaksalost....i to se smatra za normalno jer je uobicajeno, pitaj bilo kojeg lekara. Ozbilne komplikacije nakon vakcine se mere u promilima i tu treba gledati sta kaze CDC. Jedino to je vazno. Takodje je vrlo diskutabilno koliki je ucinak vakcinacije starih osoba ali drugih vakcina trenutno nema, tako da kako se kome zalomi.

Link to comment

Hvala ljudi svima na odgovorima. Nisu babuska i deduska bas najzdraviji, ali ono standarni problemi u tim godinama, povisen pritisak, on malo secer, ona malo dementna, pije dosta lekova, a ne moze do svog lekara, pa ce morati da se posavetuje sa jednim drugim koji je ne vodi, no bice to sve ok.

Link to comment
1 hour ago, Alfa said:

Druga stvar je vise moje licne prirode, ali meni je gospodicna sestra koja me bocnula rekla Jaoo kako ste Vi mrsavi!! 

 

A brate mili, zista... neki ljudi bi stvarno mogli da oćute i da zadrže neke stvari za sebe. :mellow: 

 

Za Fajzer, da znaš da ni ja nisam imala ništa, nikakve reakcije posle prve doze. Nešto malo me boluckalo rame drugog dana i to je sve. Ali uopšte nisam u tripu da vakcina ne deluje ili da mi je država uvalila fiziološki rastvor ili ne znam ni ja šta. Znam gomilu ljudi koji isto nisu imali nikave reakcije (eventualno pospanost, ali to je sad pitanje da li je od vakcine), a i one koji nisu mogli da se dignu iz kreveta od malaksalosti, itd. Tako da, nemoj da razbijaš glavu oko toga (znam da je to lakše reći nego izvesti).

Link to comment

I ja upravo dobio poziv za drugu dozu za subotu, al' tek sam u pola kovida, znači dućkanje :dry:

@ToniAdams ako isprobaš, javi dal' radi ono zakazivanje kad promašiš termin, ja neću još pet nedelja minimum (cepam fraxiparin inekcije još 5 dana, ddimer mi ~1700) pod pretpostavkom da za nedelju dana budem u referentnim okvirima...

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...