Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Jutros revakcinisana Fajzerom. Bila je guzva, sveukupno se zadrzala oko pola sata. Ne svidja mi se sto je bila guzva jer sam se mozda mogla cekajuci zaraziti i pored 2 maske i vizira, razdaljina izmedju ljudi je otpr. bila pola metra i drugacije nije moglo, jos je neka iza mene blebetala u mobilni sve vreme, ja nisam imala kud vise da se udaljim.

Organizacija 0, ja ne znam da li su tu ljudi upadali ko padobranci ili sta, nije valjda da su sve nas pozvali u isto vreme. Znaci, danas se islo i na prvu i na 2. dozu, kako ko, a ne moze, nema sanse da drzis razdaljinu.

Druga stvar je vise moje licne prirode, ali meni je gospodicna sestra koja me bocnula rekla Jaoo kako ste Vi mrsavi!! 

Ja se tu dodatno skenjala, prvo sto se plasim da sam se zarazila u toj guzvi cekajuci, a onda ovo zato sto mi je dosta toga, ja sam imala tesku tragediju sa tatom i ja sam od tuge oslabila i mene sve ovo pogadja i to pogotovo danas kad se navrsava 2 godine od kada smo vodili tatu na komisiju za tudju pomoc i negu i gde smo odbijeni jer je taj lekar rekao da je sa mojim tatom sve u redu, da je zdrav, a on je imao Alchajmera i preminuo mi je 2 i po meseca posle izjave tog lekara da mi je "tata dobro", bukvalno se u roku od 2 meseca pretvorio u biljku i eto, ja sam bila sokirana da su odbili bolesnog coveka, i laik da mi je video tatu, primetio bi da je bio bolestan!  A oslabila sam od tuge za njim, a ne volim da mi govore da sam mrsava jer ja to dobro znam, ja sam jednostavno pretvorila u senku od tuge za njim.

Do te mere sam bila povredjena da sam posle vakcine plakala prodavacici na trafici, ona je poznavala i mog tatu, poznaje i mamu i ja sam plakala, jako sam plakala pred njom i ona me je razumela i dobro je da ima jos ljudi sa covecnoscu, empatijom, razumevanjem za bolom drugog coveka, i izvinila sam joj se na plakanju, jako jako sam plakala sta je bilo sa mnom danas, nisam mogla da izdrzim. 

A sta je to sto pisete da ako nema reakcije na Fajzera da to nije dobro? Meni nije nista ni posle druge doze, samo me posteno boli rame i to je to, a ni mama apsolutno nikakvih kontraefekata nije imala. Da li to znaci da mi nismo reagovali na vakcinu? Ja ne znam vise sta da mislim, i pogotovo danas zbog te guzve, mozda sam zakacila kovid.

 

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
On 24.3.2021. at 17:26, Spooky said:


Ovo što si rekao se protivi svakoj dokumentaciji podnesenoj za odobravanje vakcina. Na njihovim istraživanjima 3. faze značajan procenat ljudi nije imao nikakve neželjene efekte vakcine, pa je ipak dobio zaštitu... Nikada nijedan ozbiljan infektiolog ili medicinskii stručnjak nije ovo izjavio.

Da, često ćete čuti da izjave da se ne moramo bojati neželjenih efekata jer su oni znak da naš imunitet radi, ali to je više ohrabrenje onima koji imaju neželjene efekte da se tu ne radi o ničemu neočekivanome i štetnome po telo. Niije tvrdnja da je suprotno istinito, da ako nema neželjenih efekata, da nema dejstva vakcine...

 

niko nije pominjao nezeljene efekte ni 3. fazu. Nezeljeni efekti su nesto sto nije pozeljno i cesto zahteva ozbiljan tretman.Ja sam pricao o normalnoj reakciji na vakcine bilo kojeg tipa i za kovid a to je bol u ruci,povisena t temperatura bla bla, svi su to vec prosli ili procitali ovde.Cak i jebeni anti tetanus kad primis boli te ruka dan dva i to je ok jer je to znak da se organizam "brani"od stranog tela tj. pocinje da prizvodi antitela na vacc.

  • -1 3
Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

Women Report Worse Side Effects After a Covid Vaccine   

(Klik na naslov)

 

 

Izmedju ostalog:

.......

Nearly all of the rare anaphylactic reactions to Covid-19 vaccines have occurred among women, too. C.D.C. researchers reported that all 19 of the individuals who had experienced such a reaction to the Moderna vaccine have been female, and that women made up 44 of the 47 who have had anaphylactic reactions to the Pfizer vaccine.

“I am not at all surprised,” said Sabra Klein, a microbiologist and immunologist at the Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. “This sex difference is completely consistent with past reports of other vaccines.”

......

 

Mada, na kraju pise da ima mozda i do toga da su zene te sto vise/cesce prijavljuju nesto :D

 

 

Ma dobro, kao što piiše, radi se o veoma retkim reakcijama jakog alergijskog odgovora (na drugom mestu pročitah da ih ima tipa 5-6 na miliion vakcina). Tako da ne treba da se brinete ako ste žena...

A mediji hoće da nas slude, eto, ovakav naslov je kao poziv ženama da se zabrinu...

  • Haha 1
Link to comment
Jesu li vasi stari 70+/80+ primili vakcinu i koju?
Moji ce kineza, pa da vidim kakva je situacija ovde sa vrstama i reakcijama.
Matori imaju 78 i 79, primili Sputnjik, nula nuspojava.
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Spooky said:

Ma dobro, kao što piiše, radi se o veoma retkim reakcijama jakog alergijskog odgovora (na drugom mestu pročitah da ih ima tipa 5-6 na miliion vakcina). Tako da ne treba da se brinete ako ste žena...

A mediji hoće da nas slude, eto, ovakav naslov je kao poziv ženama da se zabrinu...

Ma naravno, ovaj post slucajno upao u sred vase rasprave tj svadje o "reakciji posle vakcine- znaci li nesto il ne", a i najvise namenjeno da osokoli 1 muskarca s istorijom anafilakse koji se premislja,analizira, raspituje, ko sto sam i ja pre iz istog razloga :)

Link to comment
On 24.3.2021. at 17:38, Haralampije said:

niko nije pominjao nezeljene efekte ni 3. fazu. Nezeljeni efekti su nesto sto nije pozeljno i cesto zahteva ozbiljan tretman.Ja sam pricao o normalnoj reakciji na vakcine bilo kojeg tipa i za kovid a to je bol u ruci,povisena t temperatura bla bla, svi su to vec prosli ili procitasli ovde.Cak i jebeni anti tetanus kad primis boli te ruka dan dva i to je ok jer je to znak da se organizam "brani"od stranog tela tj. pocinje da prizvodi antitela na vacc.

 

Svi negativni efekti su neželjeni i upravo ovo što ti spominješ jesu najčešći neželjeni efekti (eng - adverse effects/events). CDC ima podelu na 4 stepena ozbiljnosti - Grade 1 - ne ometa te u nicemu, ono kao malo te boli ruka, ali mozes sve da obavljas sa tom rukom. Grade 2 - ometa te u nekim stvarima, Grade 3 - ometa vecinu normalnih dnevnih aktivnosti i grade 4, zahteva bolničko lečenje...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Jesu li vasi stari 70+/80+ primili vakcinu i koju?
Moji ce kineza, pa da vidim kakva je situacija ovde sa vrstama i reakcijama.

 

Zenini baba i deda 80+ primili obe kineske, baba posle prve imala veliki crveni krug na ramenu u koje je primila, kao neki podliv, deda nista. Posle druge oboje nista

  • Hvala 1
Link to comment
On 24.3.2021. at 17:49, Spooky said:

Svi negativni efekti su neželjeni i upravo ovo što ti spominješ jesu najčešći neželjeni efekti (eng - adverse effects/events). CDC ima podelu na 4 stepena ozbiljnosti - Grade 1 - ne ometa te u nicemu, ono kao malo te boli ruka, ali mozes sve da obavljas sa tom rukom. Grade 2 - ometa te u nekim stvarima, Grade 3 - ometa vecinu normalnih dnevnih aktivnosti i grade 4, zahteva bolničko lečenje...

Pitaj mamu kakvi su ti bili ti "nezeljeni" efekti po CDC-u kad si isprimao gomilu vacc kao dete i da li si preziveo ? Jesi :fantom: Vakcina nije secerna vodica i nemam pojma cemu taj strah od normalne reakcije na istu

  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Haralampije said:

Nemoj da me pogresno shvatis ali ne valja ako nemas reakciju na F, AZ, Sputniik. Te vakcine su tako kreirane da imuni odgovor primaoca mora da se vidi. Kineska je vec nesto drugo

 

 

Ovaj o kome pisem nije imao nikakve nezeljene reakcije. Samo malo duze spavao te noci, koliko sam razumeo (bio pospan)

 

A nabio vec 1200 necega

 

btw. svi imunolozi koje sam citao kazu da i bez reakcije svejedno organizam stvara antitela i da tu nema pravila, da neko bez reakcije moze da bude bolje zasticen nego neko sa reakcijom i obrnuto. Sve je do organizma.

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ovaj o kome pisem nije imao nikakve nezeljene reakcije. Samo malo duze spavao te noci, koliko sam razumeo (bio pospan)

 

A nabio vec 1200 necega

 

btw. svi imunolozi koje sam citao kazu da i bez reakcije svejedno organizam stvara antitela i da tu nema pravila, da nko bez reakcije moze da bude bolje zasticen nego neko sa reakcijom i obrnuto. Sve je do organizma.

Dobro , bio pospan a i zavisi od organizma.To sto si citirao je odgovor na pitanje o osobi koja ima 85 godina i ciji organizam po pitanju proizvodnje antitela sigurno nije azuran kao 40 godina mladji

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...