Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

@Tihajeza

Imaš u onim webinarima što su ovde kačeni gde onaj prof. Imunilog (miloš marković?) Odgovara na baš to pitanje. On je koliko se sećam bio decidan da dojilje treba da se vakcinišu i da on ne vidi mehanizam kao bi to moglo da ne bude korisno. Probaj da nadješ gde je to bilo ili ako neko ima bolje pamćenje od mene može preciznije da te uputi.

Inače moju kumu nisu hteli da vakcinišu na sajmu jer je rekla da doji, pa je onda rekla da upravo prestaje pa su je cepili

Edited by yabadaba
Link to comment
Just now, dùda said:

imam bratičinu koja doji

ona odlučila da sačeka, pa kad prestane da doji, onda vakcina

svi ostali ukućani oko nje su vakcinisani pa računamo da će to biti ok za sada

 

I ja sam tako mislila i rešila, ali u životu ne ide sve po planu. Moji svi odrasli su vakcinisani. Ali npr. klinac hoće da se poigra sa bratom i sestrom od tetke (5.razr. i predškolsko).  I onda ja razmišljam gde su ta deca išla, dal na trening, i ko im je dolazio u posetu...

A nije realno da se oni ne vide narednih 6 meseci. Plus moje dete ide u vrtić, a bude po koji zaraženi roditelj... A takođe nije realno da ga povučem iz vrtića narednih 6 meseci.

Plus što i među vakcinisanima kinezom  bude zaraženih...

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, fren said:

Sretoh pre neki dan Eminu, imunoloskinju koja gostuje na Novoj, i kaze mi da je 1.400 njih obolelo 2 nedelje od druge doze Kineza, 48 od Fajzera. I jos neke brojke mi je rekla al nisam zapamtila, da je Fajzera dobilo vise od 150k valjda. Kaze, prema njihovoj proceni, ako se svi vakcinisemo, ovoj posasti mozemo videti kraj za 6 meseci, u suprotnom otegnuce se ovo na 2-3 godine jos.

E sad, znam da ovde ljudi zaziru od carsijskih prica, al me zanima ima li javno dostupnih tih brojki, mozda @vememah iskopa :)

 

A jel' rekla:

 

1. Koliko njih je primilo kineza, pošto je za fajzer rekla?

 

2. Koliko vremena je (makar prosečno) prošlo od vakcinacije do zaražavanja.

 

Ovako postavljeno jeste najobičnija čaršijska priča.

  • +1 2
Link to comment
39 minutes ago, Tihajeza said:

Aaaaaand we have the winner!

Zvala me euprava na vakcinu prekosutra, a prijavila sam se 12.1.

Još ne znam da li da idem, pedijatar rekao nemoj zbog dojenja, ali postoje i druga mišljenja.

Ja bih da odahnem konačno i smanjim paranoju, jer malo malo pa moram da izađem među svet, dete mi ide u vrtić, a kažu i deca sad dosta prenose, dolaze i klinci iz rodbine ponekad, pa mi uopšte nije prijatno.

 

Koja vakcina je u pitanju?

 

btw znam par majki koje su zarazene dojile decu (naravno uz sve mere predostroznosti poput maske i higijene neposredno pre dojenja) i deca nisu imala nikakve probleme.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, fren said:

1. Nisam pitala.

 

2. Nisam pitala.

 

Nema frke, sledeci put necu prenositi. 

@Anonymous

 

Ma nije problem, nego se plašim da će mi sutra pojaviti neki pametnjaković koji će to da prevede u 'a jel' si čuo da Kinez ničemu ne služi', kao što sam juče saznao da se oni sa nultom krvnom grupom ne mogu zaraziti od korone. Nije uopšte problem s tobom, nego je sa dobrom doktorkom. Prenosi i dalje što se mene tiče, ipak je informacija više kakva god da je.

Link to comment

Astra moze kod trudnica a posto je na istom fazonu kao i rus trebalo bi da i on moze iako ima sturih podataka.

Pfizer definitivno moze.

 

Znam da nisam bas mnogo pomogao ali to je ono sto nauka kaze :)

Link to comment
Quote

kada je reč o porodiljama, one, prema onome što stoji na uputstvu, mogu da prime Fajzerovu i AstraZenekinu, a ne bi trebalo da prime kinesku i rusku.

Šaponjić je rekao da osobe koje imaju reakciju na penicilin ne bi trebalo da prime kinesku i rusku, ali mogu primiti vakcine AstraZeneke i Fajzerovu

 

Osobe alergične na penicilin kaže ovako :

 

  • тяжелые аллергические реакции в анамнезе, в том числе на введение вакцинных препаратов.

 

AstraZeneca i Sputnik V su faktički iste i sad porodilje mogu jednu a ne mogu drugu :mellow: 

 

AstraZeneca kaže

Vaccination can be offered to breastfeeding women if they are part of a group prioritized for vaccination. WHO does not recommend discontinuation of breastfeeding after vaccination

 

A Sputnik V zabranjuje :

беременность и период грудного вскармливания или планирование беременности в ближайшие 6 месяцев;

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Kelt said:

 

A Sputnik V zabranjuje :

беременность и период грудного вскармливания или планирование беременности в ближайшие 6 месяцев;

 

A da li ovo može da se podvede prosto pod: "Nije ispitano na trudnicama i dojiljama"? Jer fakat nije.

Link to comment

Women Report Worse Side Effects After a Covid Vaccine   

(Klik na naslov)

 

 

Izmedju ostalog:

.......

Nearly all of the rare anaphylactic reactions to Covid-19 vaccines have occurred among women, too. C.D.C. researchers reported that all 19 of the individuals who had experienced such a reaction to the Moderna vaccine have been female, and that women made up 44 of the 47 who have had anaphylactic reactions to the Pfizer vaccine.

“I am not at all surprised,” said Sabra Klein, a microbiologist and immunologist at the Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. “This sex difference is completely consistent with past reports of other vaccines.”

......

 

Mada, na kraju pise da ima mozda i do toga da su zene te sto vise/cesce prijavljuju nesto :D

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...