Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

@Jumanjimajka primila kinesku. nije bilo reakcija. nedelju dana posle revaxa bila u kontaktu sa zaraženom osobom, obe sa maskama, ova druga sa dve maske i nije se zarazila. od tada prošlo tri nedelje.

Edited by beta kentauri
  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, Jumanji said:

Jesu li vasi stari 70+/80+ primili vakcinu i koju?
Moji ce kineza, pa da vidim kakva je situacija ovde sa vrstama i reakcijama.

Moja baka od 85 Fajzera bez ikakvih negativnih efekata, čak i bez bola u ruci. Mnogo različito od sestre od 30ag godina koja je imala i temperaturu i bol glave i umor.... I generalno sam i u istraživanjima pročitao isti trend. Stariji ljudi imaju slabiji i sporiji imuni sistem, pa i neželjeni efekti koji su rezultat rada imunog sistema nisu toliko strašni kao kod mladjih...

Edited by Spooky
  • Hvala 1
Link to comment
32 minutes ago, gone fishing said:

teško je proceniti, ono što znamo je da je većina novozaraženih ovih dana uzrasta 30-50 godina, opet većina čipovanih kinezom su seniori :happy:, koji imaju manje kontakata, bolje se čuvaju od radno aktivne populacije itd...

- tako da vakcina može biti efikasna između 60 i 90% :D to znaju oni koji su radili istraživanja, ipak za  podatke o efektivnosti koji će biti +/- 2% od stvarnog rezultata ćemo morati da se strpimo još 2, najviše 3 nedelje :tongue:

Ma nije valjda...:fur:

  • Haha 1
Link to comment

Kinez im verovatno neće izazvati nikakvu reakciju, ali ako su relativno zdravi, neće im ništa biti ni od blaže reakcije na neku drugu vakcinu.

Moji su 70ak, jedno primilo AZ, drugo Fajzera.

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Spooky said:

Moja baka od 85 Fajzera bez ikakvih negativnih efekata, čak i bez bola u ruci. Mnogo različito od sestre od 30ag godina koja je imala i temperaturu i bol glave i umor.... I generalno sam i u istraživanjima pročitao isti trend. Stariji ljudi imaju slabiji i sporiji imuni sistem, pa i neželjeni efekti koji su rezultat rada imunog sistema nisu toliko strašni kao kod mladjih...

Nemoj da me pogresno shvatis ali ne valja ako nemas reakciju na F, AZ, Sputniik. Te vakcine su tako kreirane da imuni odgovor primaoca mora da se vidi. Kineska je vec nesto drugo

  • -1 1
Link to comment
Jesu li vasi stari 70+/80+ primili vakcinu i koju?
Moji ce kineza, pa da vidim kakva je situacija ovde sa vrstama i reakcijama.
kineze, pre 3 nedelje druga revakcina, bez reakcija.

sent from bubamoto

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

astro zeka sutra u 12 i 40 na sajmu :evilsmile:

 

nisam uopšte smjela da se približim topiku već tri dana jer od migrene nisam mogla na sajam :D.

 

kad danas stize ljubavno pismo od batuta.

 

  • Wub 1
Link to comment

Aaaaaand we have the winner!

Zvala me euprava na vakcinu prekosutra, a prijavila sam se 12.1.

Još ne znam da li da idem, pedijatar rekao nemoj zbog dojenja, ali postoje i druga mišljenja.

Ja bih da odahnem konačno i smanjim paranoju, jer malo malo pa moram da izađem među svet, dete mi ide u vrtić, a kažu i deca sad dosta prenose, dolaze i klinci iz rodbine ponekad, pa mi uopšte nije prijatno.

 

  • +1 7
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

da li je objasnio zashto ne zbog dojenja? samo pitam, interesuje me moguci mehanizam :unsure:

 

Sve da je i hteo da mi objasni mehanizam, ne bih ništa razumela, a kamoli zapamtila. Mislim da je obrazloženje glasilo: Nije ispitano na dojiljama i trudnicama, dakle - ne. Razumem stav, odgovor je jedini koji sme da da. I inače na 80% lekova piše da trudnice i dojilje konsultuju lekara pre uzimanja leka, znači na njima nije ispitivano, pa se prebaci odluka na lekara.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Sve da je i hteo da mi objasni mehanizam, ne bih ništa razumela, a kamoli zapamtila. Mislim da je obrazloženje glasilo: Nije ispitano na dojiljama i trudnicama, dakle - ne. Razumem stav, odgovor je jedini koji sme da da. I inače na 80% lekova piše da trudnice i dojilje konsultuju lekara pre uzimanja leka, znači na njima nije ispitivano, pa se prebaci odluka na lekara.

imam bratičinu koja doji

ona odlučila da sačeka, pa kad prestane da doji, onda vakcina

svi ostali ukućani oko nje su vakcinisani pa računamo da će to biti ok za sada

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...