Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Može se uslovljavati kada se hoće. Nevakcinisanima se zabrani pristup javnom prevozu, tržnim centrima, restoranima, kafićima, pijacama, prodavnicama, hotelima, bazenima, bioskopskim projekcijama, sportskim i kulturnim manifestacijama itd.

Jednostavno im maksimalno otežaš život, i staviš ih pred svršen čin.

 

 

Edited by Facundo Orellana
  • +1 2
Link to comment
On 21.3.2021. at 20:04, vememah said:

Ew-3i4SXEAIr7Fz?format=jpg&name=large

 

Znaci, kec iz marketinga.

Bas ces da ih ubedis tako sto ces da ih kolektivno nazoves debilima.

 

Srecno sa tim pristupom.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Facundo Orellana said:

Može se uslovljavati kada se hoće. Nevakcinisanima se zabrani pristup javnom prevozu, tržnim centrima, restoranima, kafićima, pijacama, prodavnicama, hotelima, bazenima, bioskopskim projekcijama, sportskim i kulturnim manifestacijama itd.

Jednostavno im maksimalno otežaš život, i staviš ih pred svršen čin.

 

 

Meni to zvuči kao prava stvar al ko bi to kontrolisao? Komunalna koja ne može/neće da prebroji ljude u lokalu? Nemamo mi državu za to

Link to comment
2 minutes ago, munze said:

Ja i dalje mislim da uvezu dobijanje onih 30 evra sa vwkcinacijom imali bi 6 miliona vakcinisanih.

 

Ne treba njima 6 miliona vakcinisanih, nego 6 miliona glasova.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Znaci, kec iz marketinga.

Bas ces da ih ubedis tako sto ces da ih kolektivno nazoves debilima.

 

Srecno sa tim pristupom.

 

+1

po dzepu dok ne bankrotiraju

  • +1 4
Link to comment
59 minutes ago, gospa buba said:

 ili je mislio da nece valjda :unsure:

Pa kad je iz Nećevaljdistana. 

 

Ruku na srce, kad evropske države jedna za drugom obustavljaju primenu Astra Zeneke uz katastrofične prognoze smrtA, glupo je očekivati od 1 fudbalera da smatra dalje od tih informacija koje su mu dostupne. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Ima li nekog konsenzusa oko toga koja je vakcina najpodrobnija za osobe sa (blazim ili tezim) autoimunim oboljenjima? Logika mi kaze Kinez, ali nesam strucan.

 

Izgleda da to lekari najviše preporučuju kod autoimunih, bar ono što sam ja čuo/pročitao. Koleginica ima Hašimoto i primila je Kineza pre 2 nedelje, sve ok po pitanju eventualne reakcije. 

 

Inače čipovah se danas i ja, ubeležen plusić u bazenu za Fajzera. DZ Surčin - sve na vreme i brzo završeno. Srećno svima koji još čekaju poziv, ili tek planiraju prijavljivanje. 

Edited by ducca
  • +1 6
Link to comment
5 hours ago, Aleksija said:

...

 

ja sam od onih strebera koji su na pocetku rekli da je najbolja vakcina ona koja je dostupna sad i odmah, da su sve vakcine dobre, da je cilj smanjenje verovatnoce zaraze, a ne stopostotna garancija i ostalo... a sad polako pocinje da me jede, da li sam podstakla svoje starije da krenu prerano u vakcinaciju, iako sam imala ozbiljne rezerve prema netransparentnom procesu i to nakon vise nego temeljnog informisanja. nadajmo se da ce ipak biti ok.

 

Danas sam bio kod drugarice na poslu da joj pogledam kompjuter i ušla joj u kancelariju neka kvočka i sa vrata izjavila da 'neće da se vakciniše zato što je nulta krvna grupa i korona joj ne može ništa', momentalno sam izašao da zapalim duvan, a kad je otišla sam se vratio i širom otvorio sve prozore. Lik sa posla, antivakser (pominjao sam pre neki dan) se naravno zarazio, pa ga sad ovi moji zajebavaju 'nadamo se da sad dva put dnevno pročitaš celu Bibliju'.

 

Moram priznati da mi nimalo sad ne bilo prijatno da nisam već mesec dana od druge doze kineza i mnogo sam opušteniji nego što bih bio sa Fajzerom primljenim pre neki dan.

 

Što reče onaj Ivanuša 'vakcinišite se odmah dostupnom vakcinom. Ne čekajte ni dan ili dva na drugu'.

 

 

Link to comment
Just now, Anonymous said:

 

Danas sam bio kod drugarice na poslu da joj pogledam kompjuter i ušla joj u kancelariju neka kvočka i sa vrata izjavila da 'neće da se vakciniše zato što je nulta krvna grupa i korona joj ne može ništa', momentalno sam izašao da zapalim duvan, a kad je otišla sam se vratio i širom otvorio sve prozore. Lik sa posla, antivakser (pominjao sam pre neki dan) se naravno zarazio, pa ga sad ovi moji zajebavaju 'nadamo se da sad dva put dnevno pročitaš celu Bibliju'.

 

Moram priznati da mi nimalo sad ne bilo prijatno da nisam već mesec dana od druge doze kineza i mnogo sam opušteniji nego što bih bio sa Fajzerom primljenim pre neki dan.

 

Što reče onaj Ivanuša 'vakcinišite se odmah dostupnom vakcinom. Ne čekajte ni dan ili dva na drugu'.

 

 

sasvim si u pravu, najgore je kad na poslu pocne da se suzava obruc. tako sam i ja razmisljala za sebe, i ne bih rekal da sam se prevarila, no ja ovde nisam u pitanju. 

samo imam situaciju gde osobu 70+ moram ucestalo da vodam po raznim zdravstvenim ustanovama, i privatnim i drzavnim, i to jedan neodredjen duzi period. malo bih se lagodnije osecala da je primila bilo koju vakcinu sa jasnijim podacima, od sputnika do fajzera. ali se nadam da ce i kinez odraditi posao. sad je ovo naknadna pamet, i to nisam nikako mogla znati onda, ali bi ona svakako sada vec imala dve doze bilo koje vakcine, zbog godina.

ali nije sad to toliko vazno, malo su mi se nakupile frustracije, susreti sa nasim zdravstvenim sistemom i tako... bice ok na kraju.

  • +1 2
Link to comment

Samo napred, Aleksija :) I gledaj da što je više u tvojoj moći ispratiš kako ti rade sa mamom na fizikalnoj, a i da mama bude disciplinovana :D Jako je to bitno, a terapeuta ima... raznih.

  • Hvala 1
Link to comment

Moja zena sad razgovara sa rodjacima nekim koji se "gicaju" oko vakcine...

Ja dobacujem :

Na sajmu vakcinisu ko god se pojavi ajde idite!

Ova sa druge strane dobacuje:

Jel on to neki promoter?

Ja odgovaram:

Jesam promoter ali i mozga i logickog razmisljanja!

Ova rodjaka se naljutila i spustila slusalicu.

Eto i to smo resili....

 

 

  • Haha 3
Link to comment
18 minutes ago, Aleksija said:

sasvim si u pravu, najgore je kad na poslu pocne da se suzava obruc. tako sam i ja razmisljala za sebe, i ne bih rekal da sam se prevarila, no ja ovde nisam u pitanju. 

samo imam situaciju gde osobu 70+ moram ucestalo da vodam po raznim zdravstvenim ustanovama, i privatnim i drzavnim, i to jedan neodredjen duzi period. malo bih se lagodnije osecala da je primila bilo koju vakcinu sa jasnijim podacima, od sputnika do fajzera. ali se nadam da ce i kinez odraditi posao. sad je ovo naknadna pamet, i to nisam nikako mogla znati onda, ali bi ona svakako sada vec imala dve doze bilo koje vakcine, zbog godina.

ali nije sad to toliko vazno, malo su mi se nakupile frustracije, susreti sa nasim zdravstvenim sistemom i tako... bice ok na kraju.

 

Isto, tada je krenula ona kriza sa isporukom fajzera i delovalo je da kod nas neće stići skoro pa nikad, a onda je sigao kinez, pa sam promenio prijavu. Ko je mogao pretpostaviti da će ovaj ludi narod masovno ignorisati fajzera u korist kineza i sputnjika?

 

Biće sve OK, drži se.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...