Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Zar nisu Sinovak i Sinofarm na istom principu, umrtvljeni virus? Kako onda kod jednih 50% a kod drugih 80% efikasnost? Meni to velika razlika, isto kao sto mi je velika razlika izmedju Oksford i Sputnik a obe su na adenovirusu. Jedino mozda sto je Sputnik na 2 razlicita adenovirusa

Link to comment

@dragance

Ne, to su isti rezultati, pročitaj tekst.

 

Nema nikakvog revidiranja nego je 100% po jednom kriterijumu (sprečavanje umerenih i teških slučajeva), 78% po drugom (sprečavanje bilo kakvih slučajeva koji zahtevaju medicinsku pomoć) i 50% po trećem (sprečavanje bilo kakvih simptoma).

Edited by vememah
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

@dragance

Ne, to su isti rezultati, pročitaj tekst.

 

Nema nikakvog revidiranja nego je 100% po jednom kriterijumu (sprečavanje umerenih i teških slučajeva), 78% po drugom (sprečavanje bilo kakvih slučajeva koji zahtevaju medicinsku pomoć) i 50% po trećem (sprečavanje bilo kakvih simptoma).

Ok, pročitao sam bolje.

Link to comment
Just now, de Sisti said:

Stigao mi mejl od skole, prosledjeno od ministarstva prosvete da se najkasnije do nedelje nastavnici prijave na eupravi za vakcinaciju, ko hoce. Valjda ce biti nesto od ovoga

kaze kurir odmah krece vakcinisanje kineskom, ko se izjasnio. mi sto nismo cemo nekad, negde... :)

  • Hvala 2
Link to comment
53 minutes ago, Aleksija said:

kaze kurir odmah krece vakcinisanje kineskom, ko se izjasnio. mi sto nismo cemo nekad, negde... :)

 

Znao sam da ima neka fora. Sad ostaje da vidimo kako ce prijavljene da povezu sa radnim mestom, posto te podatke nismo ostavljali

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

I još jedno idiotsko pitanje: jel moguće dve vakcine primiti?

Recimo primiš kineza a za putovanja ti traže pfajzera? 

 

I ja se ovo pitam sve vreme, a onda zaboravim da postavim pitanje :D

 

Citam da francuski Sanofi razmatra mogucnost da proizvodi vakcine svojih konkurenata (ovo je druga stvar oko koje sam se pitao: da li je moguce da se aktuelni manjak vakcina resi nekim licencama?). To moze biti ozbiljan znak da ovo sve ide dosta sporo i da ne postoji neka cvrsta strategija u Evropi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...