Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ako ce vam/nam biti teže i nemački portal koji prati medicinu je objavio da je do sada posle vakcinisanja fajzerom/Modernom umrlo 10 osoba starosti od 72-93 ali da je ispitivanjima utvrdjeno da smrti nemaju veze sa vakcinisanjem nego da su to bili "patients with "serious underlying illnesses", some of whom were already receiving palliative treatment"

https://www.aerzteblatt.de/nachrichten/120103/Bislang-keine-Hinweise-auf-vermehrte-Nebenwirkungen-nach-Coronaimpfungen?rt=6db9ed0dc08d9c01f1c96bfecccaa3f0

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

zar se ne tvrdi za onog doktora što je umro u usa, da smrt ima veze sa vakcinom, tj da su antitela izazvala trombocitopeniju ?

 

ed.

i da, taj doktor je imao 56 god, i bio navodno  potpuno zdrav pre vakcinisanja

Edited by dùda
Link to comment
18 minutes ago, jovanovic said:

i kakve veze Sinovac ima sa nasim lekarima i ostatkom naroda?

 


Pa ima veze ako su tu naručili. A što se tiče Sinofarma nisu objavili podatke svog istraživanja, sve je na “verujte nam”. Ja već rekoh, Kineskim političarima ne verujem, sve je netransparentno. 

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

pa ne proizvode političari vakcinu :fantom:
Ovde se mnogo više osećaju političke preference i sinofobija nego medicinske činjenice.

 

Sve što je državno u Kini spada pod veliki uticaj političara tamo. Nemam sinofobiju, ne učitavaj. Imam fobiju od režima koji ubija svoje ljude, a neistomišljenike baca u zatvore nemilosrdno, kao u Hong Kongu. 
 

Kineska kultura, inventivnost i poduzetništvo su bez premca, ali to se ne odnosi na ove na vlasti.
 

Nije sve što dolazi iz Kine loše, ali netransparentnost mi uliva sumnju. Dosta mi je da se setim skandala sa mlekom i formulama za bebe od pre nekoliko godina i kako se to guralo pod tepih od, pazi sada, političara.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Kakva teorija zavere, eno ti rezultat da je tek nesto vise od 50% efektivna! Edit: iako su Kinezi rekli da je veca efektivnost, a nisu dali uvid u svoje rezultate.

 

Dakle, nije uopšte ta vakcina.

 

42 minutes ago, dragance said:

Sinovac je 50%.

 

Ako biraš najgore istraživanje, onda je AstraZeneka 62%.

 

Sinovak po različitim istraživanjima ima različitu efikasnost.

 

Quote

Researchers in Turkey said it is 91.25% effective. Turkish trials had included over 7,000 volunteers, but the efficacy result was based on data from 1,322 people.

Indonesia said the vaccine is 65% effective based on trials involving some 1,600 people.

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-sinovac/explainer-whats-behind-varying-efficacy-data-for-sinovacs-covid-19-vaccine-idUSL4N2JO0UD

 

Sinofarmova vakcina ima veću efikasnost.

 

Quote

An affiliate of China’s state-owned drug maker Sinopharm said on Wednesday its COVID-19 vaccine showed 79.34% efficacy and it has requested regulatory approval of the shot, moving a step closer to become China’s first approved vaccine for general public use.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-china-vaccine/sinopharms-covid-19-vaccine-79-effective-seeks-approval-in-china-idUSKBN2940C8

 

Quote

An experimental coronavirus vaccine developed by Chinese state-owned pharmaceutical giant Sinopharm has 86% efficacy, the United Arab Emirates Health Ministry said in a statement Wednesday.

https://www.cnn.com/2020/12/09/asia/uae-china-vaccine-intl-hnk/index.html

 

Emiraćani su drugi u svetu po procentu vakcinisanog stanovništva makar jednom dozom (15%, lošiji samo od Izraelaca, koji su sad već na 25%) i vakcinišu uglavnom Sinofarmovom vakcinom.

https://ourworldindata.org/grapher/covid-vaccination-doses-per-capita?tab=chart&stackMode=absolute&time=latest&region=World

 

Quote

 

There are two types of Covid-19 vaccines available in the UAE. In Abu Dhabi, the available Covid-19 vaccine, called Sinopharm, was developed jointly with Sinopharm and China National Biotec Group (CNBG). It underwent clinical trials on volunteers in the capital before receiving the approval here.

In Dubai, the Dubai Health Authority has been deploying both Sinopharm and the Pfizer-BioNTech Covid-19 vaccine. This one saw German company BioNTech partner with American pharmaceutical corporation, Pfizer, to became the first vaccine to be approved by the World Health Organisation (WHO) on December 31, 2020.

 

https://whatson.ae/2021/01/faqs-a-complete-guide-to-getting-the-covid-19-vaccine-in-the-uae/

Edited by vememah
Link to comment

@dragance

Sve to stoji, ali u pitanju su milioni ljudskih života, pogotovo što će izgleda Kina proizvesti i izvesti najveći broj vakcina. Da li misliš da bi rizikovali toliko?

Mislim da se preteruje sa odijumom koji se digao svuda protiv kineskih vakcina, i da to nije toliko vezano za sam kvalitet ili efikasnost istih.

  • +1 1
Link to comment

@vememahi AstraZeneca mi je čudna. Dve pune doze su slabije efikasnosti nego ako dobiješ pola prve doze i punu drugu.

 

Znam da ima razlike izmedju Sinovac i Sinofarma, samo što još čekamo zvanične rezultate Sinofarma koji će “uskoro biti objavljeni”. Velika razlika u efikasnosti izmedju zemalja je za pregledati. Ali, bolje i to nego ništa.

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

@dragance

Sve to stoji, ali u pitanju su milioni ljudskih života, pogotovo što će izgleda Kina proizvesti i izvesti najveći broj vakcina. Da li misliš da bi rizikovali toliko?

Mislim da se preteruje sa odijumom koji se digao svuda protiv kineskih vakcina, i da to nije toliko vezano za sam kvalitet ili efikasnost istih.


Ne mislim da bi rizikovali. Niko ne bi. Ali postoji taj omanji problem da loše vesti ne vole da komuniciraju vodji da se ne bi izgubio obraz, pa se to na lokalu zataška jer “neće valjda” (u drugim nevezanim slučajevima toga ima oho-ho). Ne kažem da toga ima ovde sa vakcinama, ali brate nega objave studije i gotova priča.

  • +1 1
Link to comment

Toyota povukla pre par godina 180000 vozila zbog greške sa vazdušnim jastucima. Samsung povukao model telefona, opasnost od samozapaljivanja baterije. Malo-malo pa ovako nešto pročitamo. Kontrola kvaliteta vs trka za profitom, uvek pobedi ovo drugo a potrošači pređu preko svega i kupuju i dalje. Sa vakcinama nema razloga da bude drugačije. Logično je biti sumnjičav a još logičnije da to kod nekoga evoluira u anti- i teorije zavere a na kraju će se ogromna većina ipak vakcinisati bilo čime. Kinezi danas mogu da naprave šta god im padne na pamet, imaju svemirski program, kupili su znanje i nisu ništa manje (ne)pouzdani nego ostali.

Link to comment
18 hours ago, Tsai said:

Samo da javim da su koleginog dedu zvali da primi vakcinu, a prijavio se preko neta

 

Pa to je super! Zena je prijavila svoju baku 80+ pre 2 dana za Fajzer, pa cu i ja javiti ovde ako budu zvali

Edited by de Sisti
Link to comment

Sinovak je 100% efikasan protiv srednje i teške bolesti, a 78% protiv bilo kakvih tegoba koje zahtevaju medicinsku pomoć. Evo direktno sa izvora, od instituta Butantan koji je radio istraživanje, po njihovoj tvrdnji tih 50% je po daleko strožim kriterijumima nego kod drugih.

 

Quote

CoronaVac, the vaccine against the novel coronavirus manufactured by Butantan Institute in collaboration with Chinese pharmaceutical company Sinovac, has a general efficacy of 50.38%. The information was announced by the São Paulo state government on Tuesday (Jan. 12).

Last week, the government had said that the efficacy rate of the vaccine was 78 percent. But this refers only to light cases and those that require medical attention.

The results were observed in studies carried out in Brazil on health agents, who are more exposed to the virus. However, when light cases that demand no medical care whatsoever are taken into account, efficacy was lower. “Other studies, from other manufacturers, did not include cases with people who had a headache for two days, even with a positive RT-PCT outcome. But we did,” said Ricardo Palácios, medical director for clinical research with Butantan Institute.

In the testing phase, general efficacy is gauged by comparing the amount of all registered COVID-19 cases (light, moderate, and severe) between volunteers who were vaccinated and the volunteers that received the placebo.

Over the course of the efficacy study in Brazil, 252 volunteers experienced a light COVID-19 case (no need for medical assistance), 85 of whom had received the vaccine and 167 the placebo. Of all Brazilian volunteers, 4,653 were given the vaccine and 4,599 took the placebo. The result for the efficacy for light cases in patients who needed to receive some sort of medical assistance was 77.96 percent—a group within which seven had received the vaccine and 31 the placebo.

https://agenciabrasil.ebc.com.br/en/saude/noticia/2021-01/vaccine-coronavac-has-general-efficacy-5038

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...