Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Oko 50% imuniteta itrenutno maju a sa istim restrikcijama su prije 2 mjeseca imali 10x vece cifre.

Seljacka logika kaze da sa dodatnih 25% imuniteta sadasnje brojke padaju 10x.

Da li je 75% ta magicna cifra

Link to comment

Od crvene linije konstanti pad sa postepenm ukidanjem restrikcija

U naredne 4 nedjelje imacemo dodatnih 10% imuniteta ljudi koji su primili samo prvu dozu.

Tenutno 10m doza dnevno na svjetkom nivou i to bez Novavaxa i JNJa. Brzo ce i UK & USA ovim putem.

 

image.png.15b788928bf56324d9d5513da79b64f9.png

Edited by Moracikus
Link to comment
14 hours ago, mraki said:

Razmišljam nešto, koliko može uticati na reakciju to kako te ubodu?

Prvi put je sestra imala baš blagu ruku, nisam ni osetio. Drugi put neka devojčica ubola visoko i nezgodno, sam vrh ramena.
Ako ne može na temperaturu i malaksalost, na ove lokalne pojave kontam da može. :unsure:

Koliko centimetara visoko? Jel možeš tačno da izmeriš? Pod kojim uglom?  Jel koristila palac i kažiprst, ili kažiprst i srednji? Nije za zajebavanje.:tongue:

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, Moracikus said:

Ne bih da trcim pred rudu ali brojke iz Izraela su super pozitivne.

1047/4 u posljednja 24 sata.

Da li konacno vidimo svjetlo na kraju tunela?

U Izraelu su izbori za par dana, uzmi ovo sa rezervom

Link to comment

A i petak je valjda kod njih uvek sa nižim ciframa. Ali je tačno da je odličan trend i dobro je što su se otvorili zbog izbora pa ćemo brzo videti efikasnost.

Link to comment

povodom toga štu su svi sada ljuti na to što za sinofarm niko nije rekao da nije za 65+ (i sve što se nažalost sada dešava sa vlastom), što netransparetnost, ćutanje, itd

prvo, ne znamo još uvek da li je to sve tako, malo se još uvek zna, ali ajde, recimo da ima nekih indicija da ta vakcina ne radi kod 65 +. naročito muškog pola

 

ali sada ću ovo da napišem iz ugla nekoga ko nije više ni mlad ni zdrav i čiji je bračni drug ista (i gora) priča

jako je lepo kada neko kaže da je benefit vakcinacije mnogo veći od rizika. slažem se i podržavam, ja sam za vraćanje az u pogon, prva bih glasala za to

 

ipak, ako budem morala da primim u budućnosti opet neku vakcinu, debelo ću da razmislim koju i da li uopšte

pa jer već imam neku istoriju sa trombozom

jedno je sagledavati rizik iz nekog opšteg rakursatm a sasvim drugo iz male, lične perspektive

za mene je, ako nešto pođe po zlu, taj procenat 100%, a protiv vakcine , jer, vakcinu primam izvesno (dakle 100%) , a od bolesti imam neku šansu da se sačuvam, tako da to onda pravi malo drugačiju računicu u procentima.

 

tog kineza smo i muž i ja primili spokojno, znajući da je na istom principu rađen kao i vakcina protiv gripa, sa kojom je do sada sve proazilo ok

tako je neko vrv i vlasti sugerisao kineza, želeći mu sve najbolje

 

sve te groznice kroz koje su ljudi prolazili (mlađi), pitanje kako bi podneo neko sa 94

setimo se one frke  s početka davanja fajzera ljudima u norveškim staračkim domovima, ili se to već zaboravilo ?

koliko se sećam, tamo je nakon vakcine umro ne zanemariv broj tih starih ljudi

 

a ovo što je @Frank Pembleton napisao, da bi neko konačno mogao da prizna da se opustio posle revakcine, mislim da je pogođeno 100%

evo, ja prva bih rekla da se ponašam isto, ali zapravo nije tako, posle revakcine smo dozvolili sebi da nam u kuću uđu (i borave) neki dragi ljudi, što ranije nikako ne bi bio slučaj

i tako, verovatno nesvesno radimo svi, čast izuzecima

sad nekome se ne obije o glavu, nekome da

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Pa ja se jesam opustio posle vakcine, ali ne u odnosu na to da i dalje nosim masku čim izadjem iz svoje kuće, i da držim distancu od drugih i da perem ruke i koristim alkoholni gel (što sam i ranije radio ceo život, jer sam lagani germofob), kao i da sam već godinu dana život sveo praktično na ono posao-kuća-prodavnica i da se družim sa veoma ograničenim brojem ljudi, već sam se opustio u smislu da sam miran u odnosu na to da sada neću fasovati coronu, ili ako se i dobije biće asimptomatično i bez posledica što čvrsto verujem da vakcina omogućava.

Nije još uvek skroz dokazano da imunizovini ljudi ne prenose dalje virus, pa se zbog toga maska mora nositi još uvek.

Iako mislim da će veoma brzo morati da počnu da se daju odredjene privilegije onima koji su vakcinisani, u odnosu na one koji nisu, jer će se uostalom tako i dati novi zalet kampanji vakcinisanja, ako ljudi shvate da oni koji su se vakcinisali imaju nešto od toga(osim toga da su imunizovani) u smislu da će moći da se kreću, da neće imati restrikcije koje imaju oni koji nisu vakcinisani.

Za sada to nije slučaj, i onda oni koji neće da se vakcinišu(a mozak im ne dopire dotle da to rade prvenstveno da sebe zaštite, a ne zato što je moderno ili zbog privilegija) mogu da kažu pa eto što da se vakcinišem, kad i tako i tako posle sve isto.

Link to comment

Ja mislim (naravno laicki iz fotelje) da je za prvu turu vakcinacije Sinopharm dobar izbor, a za trecu-cetvrtu eventualno Johnson&Johnson ili AstraZeneca. 

Link to comment
11 minutes ago, Tresko said:

Iako mislim da će veoma brzo morati da počnu da se daju odredjene privilegije onima koji su vakcinisani, u odnosu na one koji nisu, jer će se uostalom tako i dati novi zalet kampanji vakcinisanja, ako ljudi shvate da oni koji su se vakcinisali imaju nešto od toga(osim toga da su imunizovani) u smislu da će moći da se kreću, da neće imati restrikcije koje imaju oni koji nisu vakcinisani.

Za sada to nije slučaj, i onda oni koji neće da se vakcinišu(a mozak im ne dopire dotle da to rade prvenstveno da sebe zaštite, a ne zato što je moderno ili zbog privilegija) mogu da kažu pa eto što da se vakcinišem, kad i tako i tako posle sve isto.

naravno, ja se slažem sa tobom u potpunosti

ali ovo kada sam pisala o opuštanju i zašto to ne sme da se radi, mislila sam prvenstveno na starije i sa aspekta paženja na same sebe

i to nez obzira na tip vakcine koju smo primili, kod starijih je imunski odgovor uvek jako upitan

kod mlađih smo videli da rade sve vakcine, druga je to priča

 

a za disciplinovano ponašanje i zbog drugih, ne samo zbog sebe, naravno, to se podrazumeva

 

mi smo recimo u kuću primili ljude koji su ili prebolovali ili vakcinisani, a obzirom na naše godine, možda ni to nije bilo pametno, o tome sam pričala

Link to comment

Ne znam da li je ovo prava tema ali ajde da pitam ovde

Juce sam uradio test na antitela, par meseci nakon sto sam prebubao koronu (imao sam je krajem oktobra).

PCR mi je negativan, a ovo su rezultati testa, pa kaze:

 

IgM - negativan
4.20 AU/ml
<10 AU/ml - rezultat negativan

IgG - pozitivan
38.35 AU/ml

>10 AU/ml - rezultat pozitivan

Sto valjda znaci da imam antitela, ali me zbunilo malo ono gore za IgM, 4.20... nekako sam mislio da ako je PCR negativan, da ce rezultat za IgM biti priblizno 0

Gresim li?



 

Link to comment

IgM se razvijaju u toku bolesti  (pokazuju da je bolest u toku); posle se ova antitela gube a pojavljuju se IgG koja pokazuju da si razvio imuni odgovor.

 

ovo što ima malo IgM-antitela: ne moraju nužno biti nula, msm, trebalo bi ali nije obavezno. 

Edited by koksy
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, koksy said:

IgM se razvijaju u toku bolesti  (pokazuju da je bolest u toku); posle se ova antitela gube a pojavljuju se IgG koja pokazuju da si razvio imuni odgovor.

 

ovo što ima malo IgM-antitela: ne moraju nužno biti nula, msm, trebalo bi ali nije obavezno. 

 

Zbunilo me jer sam kovid imao u oktobru

 

PCR mi je negativan

 

Mislim, i IgM mi je negativan po rezultatima, samo sam mislio da ce biti 0 pa sam se uzortio/uprpao :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...