Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Izdala je ona blokove, samo da znaaaaš.

.... Shiit has hit the fan!

mislim da se blokovi ne mogu izdati :unsure:

to je vama neshto kao dnk. blk :hihi:

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment
Kaže ćale, javila se u neku emisiju gledateljka sa pričom kako lekari upadaju u stanove sa špricevima i nasilno ih vakcinišu... rolf.gif
beshka se vraca kao beshka 2 sa osvetom, napeto je po stanovima [emoji38]ol:

sent from bubamoto



  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Kaže ćale, javila se u neku emisiju gledateljka sa pričom kako lekari upadaju u stanove sa špricevima i nasilno ih vakcinišu... :rolf:

 

beautiful-unicorns-swan-fairytale-backgr

  • Wub 2
  • Haha 5
Link to comment

Da li neko zna kakvo je mišljenje "struke" u pogledu ponovnog vakcinisanja. Recimo sada se vakcinišeš "kinezom" ali za par meseci poželiš Pfizer jer iz nekog razloga nisi zadovoljan. Da li je to moguće ili štetno ili nešto treće?

  • +1 1
Link to comment

napolju zaprasuju, u kuci vakcinisu... sta nam rade! 

 

btw, iako ste vi astrozeke iznad toga, javljaju se ljudi nakon merenja at, za sada svi odlicni (jedna je provravala i d dimer, sve ok)

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

Izdala je ona blokove, samo da znaaaaš.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

blokovi su u srcu, brt, vidis kako @gospa buba zna

 

@cedo, neki od nas, npr jelena karleusa i ja, moramo da radimo kad nam naidje projekat™

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment
13 minutes ago, Luther said:

Da li neko zna kakvo je mišljenje "struke" u pogledu ponovnog vakcinisanja. Recimo sada se vakcinišeš "kinezom" ali za par meseci poželiš Pfizer jer iz nekog razloga nisi zadovoljan. Da li je to moguće ili štetno ili nešto treće?

Ево шта каже Радовановић.

 

Quote

“Zavisi koliko dugo se održava titar antitela posle druge doze. Recimo, ako je titar od šest do osam, onda posle šest proteklih meseci ima smisla dati treću dozu. To bi bila revakcinacija”, ukazuje.

Epidemiolog ukazuje da je moguće da će se revakcinacija vršiti i nekom drugom vakcinom, a ne onom koju smo već primili.

“Moguće je da će se kombinovati – pa će oni koji su primili kinesku vakcinu, sledeći put primiti Fajzer ili rusku, jer je efekat bolji. Ili će efekat biti bolji ako se ostane na istoj vakcini. To niko ne zna. Takođe i vakcine će se menjati jer sam virus mutira, pa treba promeniti sastav vakcine”.

Dakle, zaključak je jasan: u načelu, revakcinacija ima smisla i očekuje se, to je izvesno, jer dve doze neće da štite pet godina, već pre 12 ili 24 meseca, smatra dr Radovanović. Ali, treba sačekati relevantne naučne podatke.

“To je sve siva zona, nepoznato područje koje će se tek ispitivati”, zaključuje epidemiolog.

https://nova.rs/magazin/zdravlje/treca-doza-kineske-vakcine-da-li-je-moguce-u-srbiji/

Edited by NiZdr
  • +1 1
Link to comment
Kamo sreće, da upadnu kod nas i nasilno mi vakcinišu muža, evo osuši se čekajući poziv!
Btw, moj otac isti dan kad i ti revakcinisan Fajzerom, njemu nije ništa. Al on je međed krajiški, njega je vrv trebalo onom puškom za nosoroge vakcinisati :mellow:
to je odlichno, ulete vakcinishu chekajuceg juniora, ja plachem na televizoru, jao deeete :cry:

odlichan scenario!

sent from bubamoto

  • Haha 2
Link to comment
21 minutes ago, mraki said:

Kaže ćale, javila se u neku emisiju gledateljka sa pričom kako lekari upadaju u stanove sa špricevima i nasilno ih vakcinišu... :rolf:

 

tako ce i morganu :ROLF:

  • Haha 2
Link to comment
Da li neko zna kakvo je mišljenje "struke" u pogledu ponovnog vakcinisanja. Recimo sada se vakcinišeš "kinezom" ali za par meseci poželiš Pfizer jer iz nekog razloga nisi zadovoljan. Da li je to moguće ili štetno ili nešto treće?
Ima u onom linku na članak na N1, sa onom ženom iz Engleske, gde ona priča da istražuju i te opcije.
Da ne prepričavam. Nađi na sajtu.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...