Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, ljuttko said:

obavila i ja danas drugu dozu kineske u gradskoj bolnici, ljudi rade i sve ide kako treba a onda se dede uzjogune što nisu uvedeni u hodnik u 9 i 55 kako im piše na pozivi i krenu da skači sestrama i jedni drugima na grbaču u redu od 10 ljudi. Tačno bih da sam tamo sestra nekoga ubola šricem u oko, žena na vratima smirena ko buda a ja se na kraju proderala  na nerazumne ljude. Kuda zaboga žurite, napolju sunce sve ide, neće nestati- iskrene se jedan deda i kaže da mrzi da čeka u redu i što su mu napsali 9 i 55 a sad je 10 i 15 :D Imala sam repertoar psovki al me bilo sramota .

 

...

 

Da, da, kad sam se revakcinisao na sajmištu je neka baba digla frku da je već trebalo da je unutra (a ukupno se u redu čekalo pet minuta), neki tip je napušio pa je ućutala.

  • +1 1
Link to comment

evo kazu u ovom gore filmicu sto je okacio vememah: prijavis se onlajn, izaberes vakcinu i "a few days later" dobijes poziv. nesto vi tu ljudi pogresno radite.

  • Haha 2
Link to comment
6 minutes ago, Bogotac said:

Kad bi moglo tako,zamisli kad oni procitaju vest da je 6 zemalja suspedovalo astrazeniku zbog krvnih ugrusaka

 

Nek roknu odmah i fraksiparin uz SvemirZeku, problem rešen.

Link to comment

Ja danas ceo dan vodim borbu za Astra Zeneku na fejsbuku ispod vesti sa Insajdera. Srećom, dotični portal ne čitaju skroz primitivni, pa je rasprava bila skoro inspirativna. 

Link to comment
2 minutes ago, Arkadija said:

Ja danas ceo dan vodim borbu za Astra Zeneku na fejsbuku ispod vesti sa Insajdera. Srećom, dotični portal ne čitaju skroz primitivni, pa je rasprava bila skoro inspirativna. 

moj mladi rodjak, anesteziolog koji se vakcinisao fajzerom malo posle preležane korone mi je pre neki dan rekao da b,i da je tada bilo, uzeo Astrozeku. Na pitanje zašto , kaže jer deluje već posle prve doze i verovatno će se pokazati da druga posle 3 meseca neće ni trebati. Boc jednom  i dosta :D Od njega čujem i koliko lekara neće da s evakciniše i koliko ga to bacu u  bedak

Link to comment
26 minutes ago, Bogotac said:

Kad bi moglo tako,zamisli kad oni procitaju vest da je 6 zemalja suspedovalo astrazeniku zbog krvnih ugrusaka

 

Zato nauka nikada nece pobediti primitivizam. Jer primitivac uvek ima jace argumente na primitivnom nivou.

 

 

Link to comment
24 minutes ago, Caligula said:

 

Zato nauka nikada nece pobediti primitivizam. Jer primitivac uvek ima jace argumente na primitivnom nivou.

 

 

 

Nauka nema razloga da se takmiči sa primitivizmom. Uzmi ili ostavi. Nećeš 5G? Ne moraš. Nećeš vakcinu. Takođe ne moraš.

 

Na kraju se desi da ljudi iz društava koja potenciraju primitivizam masovno beže u društva koja potenciraju nauku. Obrnuto se ne dešava.

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, radisa said:

Pa sad, Srem, Vojvodina sve je to druga država u odnosu na pašaluk™... :fantom:

Vakcinaciju nisu baš sjajno odradili, bar prema iskustvima forumaša. Kod komšija iz Pašaluku je bolje odrađeno. 

 

Link to comment
1 hour ago, duma said:

Vakcinaciju nisu baš sjajno odradili, bar prema iskustvima forumaša. Kod komšija iz Pašaluku je bolje odrađeno. 

 

Ne znam, ja sam dobio poziv, došao u zakazano vreme, vakcinisao se, seo 10 minuta jer imam alergijske reakcije, otišao...

 

 

Inače, verovatno sam prvi na forumu (bar se niko do sad nije hvalio) koji će koristiti potvrdu za putovanje... I znate šta, u Srbiji verovatno rade najveći moroni na svetu, jer ti izdaju dvojezičnu potvrdu, u kojoj je sve na srpskom/engleskom, samo je ime na ćirilici... :isuse:

 

Bojim se potencijalnih problema prilikom prelsaka granice...

 

 

  • Haha 5
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

pa morash chuvati cirilicu radisha. shta je vaznije, da ti putujesh? :dry:

sent from bubamoto
 

Pa ne, rešićemo nekako, ali, jebeš ga, koji je smisao dvojezične potvrde, ako ime napiše na pismu koje niko ne može da pročita, ako nije Rus, Belorus, Ukrajinac, Bugar, Crnogorac, Makedonac ili Bosanac?

 

Zamišljam potvrde izdate u Izraelu na kom su imena na Hebrejskom, u Jermeniji na Jermenkom i u arapskim zemljama na Arapskom... I onda ti treba da veruješ da je Nikol Pašinjan isto što i Նիկոլ  Փաշինյան , a Ehud Barak אהוד ברק


 

... Aha...

  • -1 1
Link to comment

vi se još nadate da će putovanja biti moguća  u novom svetu koji dolazi?

 

meni je firma zabranila da viđam ljude uživo i mislim da je to zauvek

 

i nadam se

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Braća Strugacki said:

vi se još nadate da će putovanja biti moguća  u novom svetu koji dolazi?

 

 

Ja imam zakazano za sledeću nedelju put, srđujemo papire sad... Baš me zanima kako će ispasti...

 

 

Link to comment
4 hours ago, Spooky said:

Veliki kamen mi je sa srca pao. I jeste, malo me griza savest, ali mislim da je sad ipak bitno drugačija situacija nego vedrana rudan kad se vakcinisala i da je većina voljnih da prime već primila.

 

Nemoj da te grize savest, vakcine sluze da spasavaju zivote. Bilo je jasno jos kad se Rudanova vakcinisala, pisao sam jos tada, da ce vakcine pozelet' ramena al' ramena nigde biti nece. Bilo je guravo dok je veliki broj ljudi ovde cekao dan za danom da ih konacno pozovu ali takodje je bilo jasno da nisu cekali jer vakcina nije bilo dovoljno vec zato sto je organizacija na pocetku kaskala za odzivom. Neka se Vucic sepuri okolo, neka koristi ovo za licnu promociju koliko hoce, sve je to manje bitno od toga da svaka vakcina nadje svog primaoca sto je moguce brze. Niko od nas nece promeniti stav ni o jednom politicaru zbog ovoga, sve to prekrije zaborav pre ili kasnije.

 

Imacemo proizvodnju Sputnjika od maja u Torlaku, danas je najavljena i proizvodnja Sinofarma u Srbiji, imacemo vakcina za nas dovoljno. Sve sto je visak davao bih okolo, bar da se ti muceni lekari po okolnim drzavama zastite. I oni se lomataju, i oni crkavaju od posla, i oni se zarazavaju i umiru, ako mozemo da pomognemo bez stete po nas ne vidim nijedan razlog zasto to ne bismo uradili.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...