Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

evo jos iskustava sa sinopharmom iz emirata, imaju i trecu, booster dozu

https://www.thenationalnews.com/uae/health/first-booster-shots-of-covid-19-vaccine-administered-in-uae-1.1180482

Quote

A small number of people in the UAE have received a third Covid-19 vaccine "booster" shot that aims to prompt an immune response against the virus.

Dr Farida Al Hosani, spokeswoman for the country's health sector, said vaccinated residents and Emiratis who did not develop antibodies against Covid-19 could take a third dose of the Sinopharm vaccine.

"Some people received a third dose of the Sinopharm Covid-19 vaccine, but the number is very minimal compared to those who received doses one and two," Dr Al Hosani told The National.

The vaccine is available for free across the country and is administered up to 28 days apart.

 

Tests in the UAE suggested it was 86 per cent effective against preventing infection, although the maker revised the figure to 79.34 per cent after it received more data.

Its effectiveness kicks in up to 28 days after the second dose.

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Ne razumem baš.

U momentu kad su stigli do onih sa lsptopom. Navodno, nešto ne mogu da povežu , pa ne mogu da ih vakcinišu jer ne mogu da im izdaju potvrdu o tome.

Savet - prijavite se kao strani državljani.

Hvala. U NS je (makar bilo) drugacije. Prvo vakcina, onda kompjuteri.

Link to comment
8 hours ago, defibrilator said:

Nije ali mislim da ostaje lokalno, zato se i ubrizgava u misicne celije a ne u krvotok. Ali opet, mozda lupetam

 

Mnogo se brzo uklanja u cirkulaciji, ostaje lokalno da ga tu nadju dendritske ćelije koje to sažvaću i daju ostalim ćwlijama imuniteta da razglwdaju

Link to comment
7 hours ago, Aleksija said:

evo jos iskustava sa sinopharmom iz emirata, imaju i trecu, booster dozu

https://www.thenationalnews.com/uae/health/first-booster-shots-of-covid-19-vaccine-administered-in-uae-1.1180482

 

I u peruu su u toku studije nekima dali treću dozu:

Quote

A further controversy, and one 
that has experts perplexed, was the 
decision by trial administrators at the 
Cayetano Heredia University, a leading 
private university in Peru, to give three 
doses to at least 40 people. Zamora 
called the application of a third dose 
“unethical, violating the most basic 
protocols of studies and international 
agreements”, such as the Declaration 
of Helsinki.
Germán Málaga, who ran the study 
for Cayetano Heredia University and 
has been suspended pending the 
investigation, defended his actions, 
arguing that “many experts are now 
talking about need for an additional 
booster for the COVID-19 vaccine and 
companies like Pfizer and Moderna 
are talking about boosters”. He added 
that he decided to administer a third 
dose “thinking as a doctor, not as a 
researcher”.

https://www.thelancet.com/pdfs/journals/lancet/PIIS0140-6736(21)00508-0.pdf

Link to comment
11 hours ago, renne said:

trebali su insistirati da im unesu podatke odmah na licu mesta

sa lk ili sa dokazom o državljastvu i sve bi prošlo ok

 

ne treba im dokay o dryavljanstvu jer to nije podatak koji se obradjuje ovom prilikom, nego neki od podataka koji se uklapa u upitnik, da mogu da se zavedu u protokol. dakle da se prijave kao strani drzavljani i kazu broj pasosa/ponesu pasos.

Edited by morgana
Link to comment
9 minutes ago, morgana said:

 

ne treba im dokay o dryavljanstvu jer to nije podatak koji se obradjuje ovom prilikom, nego neki od podataka koji se uklapa u upitnik, da mogu da se zavedu u protokol. dakle da se prijave kao strani drzavljani i kazu broj pasosa/ponesu pasos.

upravo to su i uradili i jutros otišli ponovo na sajam

sad čekam da se jave da vidim kako je to prošlo

kada su se juče ponovo prijavili kao strani državljani, odmah su uredno dobili sms i mail

bila bi sada stvarno teška svinjarija da ih vrata, a ljudi prešli 400 km samo zbog toga

 

zapravo su smradovi, trebalo je da im kažu da tu novu prijavu odrade odmah juče, dok su bili tamo

  • +1 1
Link to comment

Kod mene u firmi (a daleko smo od esencijalne delatnosti) stigao mejl od HR-a gde nas pozivaju da se sutra do 13 prijavimo, naravno ako zelimo ili ako jos nismo stigli na red, i PKS ce organizovati vakcinisanje. Pored spiska treba da se prijavimo na e upravi.

 

Kapiram da su poceli i po drugim firmama, kad je stiglo i do nas, sorosevih placenika i domacih izdajnika. 
 

Sta god, lepo od njih, kapiram da ce neko makar da se uplasi za posao ako vec pameti nema. Inace nisam zlobna, ali su mi se popeli na vrh dzigerice, gledam jutros na tviteru sta su radili pevacu Nikoli Rokvicu kad je objavio da se vakcinisao - neverovatna kolicina agresije tzv pravoslavnih vernika i evo, opet su uspeli da me Iznenade i poraze - znala sam da ima glupog sveta, ali ovoliko glupog kao u tom njegovom postu skoro ne videh na jednom mestu. 

 

  • +1 7
Link to comment

javili se moji rođaci

supervizorka iz batuta ih nalepila, bila jako neprijatna, govorila im da oni nisu državljani, kao vi ste iz rs a ima još ljudi iz srbije koji nisu vakcinisani

ali, kažu oni, naravno da jesmo državljani i nismo došli samoinicijativno, dobili smo poziv od e uprave

džaba, ona nije htela ni da čuje, kaže, vratite se kući i čekajte svoj red na osnovu te ponovne prijave

 

kaže oni momci i devojke što rade za laptopom samo gledaju, neprijatno im, ali sležui ramenima, kaže ne mogu ništa bez njene odluke

 

ljudi krenuli nazad, meni krivo, ali žurili su, zvala bih n1 najrađe, baš sam besna

Edited by dùda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...