Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

24 minutes ago, renne said:

Znači svi smo se vakcinisali osim Miloša
A pošto se on i neće vakcinisati, da ne pogreši čovek, jelte, zaključavaj temu

Ekipicatm se vakcinisala, a mi ostali i ne postojimo :sad:

  • +1 1
  • Tužno 2
Link to comment
28 minutes ago, Frank Pembleton said:

Dobro, valjda se napredovalo od tada, bar u tom smislu?
Besmisleno je porediti vreme i situaciju.

.... Shiit has hit the fan!
 

Naravno. Nego se često uzima kao uzor, ali ne bih baš voleo neke stvari da se ponove. Mislim, sada je zaista dosta opreznije.

 

22 minutes ago, Kampokei said:

 

Bilo je i drugih nevakcinisanih, ne samo trudnica. Moja mama je imala 18 i nije vakcinisana zbog neke alergije.

Nisam znao za druge slučajeve osim trudnica. Mislim, možda ni moja baba nije znala da će da se pojave komplikacije, ali eto kažem kako je bilo.

Link to comment

Keva od 80+ konacno dobila 1.vakcinu, toliko o prioritetima, jebem mater svima u Batutu 

edit: inace prijavljena pre dve svetlosne godine

Edited by Haralampije
  • +1 9
Link to comment
8 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Pokušaj da uključiš mozak, ukoliko postoji gram mogućnosti za to. Ako u toj praznini između ušiju, u toj praznini koja odzvanja postoji makar neki misleći deo, pokušaj da ga uključiš.

 

Moja mama je potpuno osakaćena koronom. Nakon što ju je preležala, ostala je potpuno nepokretna i oštećenih kognitivnih sposobnosti. 

 

I tu nema povratka, NEPOVRATNA šteta je učinjena, žena je 100% invalid zbog posledica korone. Uništen joj je život, a da ne govorim kroz šta smo ona i ja prolazili dok sam je dve nedelje negovao u stanu, jer NISU HTELI DA JE PRIME U BOLNICU budući da je takođe i onkološki bolesnik, JER ZBOG OGROMNOG BROJA OBOLELIH NIJE BILO MESTA, te je po ratnom trijažnom postupku ostavljena sebi i meni na brigu, tj OSTAVLJENA JE DA UMRE. 

 

Ipak je na kraju pretekla, i znam da je ovo je ružno što ću kao njen sin reći, no svakog dana se zapitam je li to sreća ili nesreća i da li je život koji ona sada živi vredan čoveka. Imaš li predstavu koja je cena te misli? Mislim da ne možeš na da zamisliš koliki bol to saznanje i njeno stanje zadaje meni, njenoj unuci i svima koji je volimo.

 

A svega toga NE BI BILO da je stigla da se vakciniše i zaštiti. 

 

Da li sada razumeš?

 

Zbog tebe i tebi sličnih, SLOBODNIH ljudi, INDIVIDUALACA, koji su sebi najvažniji, GOVNJIVIH SEBIČNJAKA koji misle samo na sebe i na koga drugog, u ovom trenutku umire hiljade ljudi kao što je moja majka, a propatiće i umreti još stotine hiljada.

 

Zbog vas, retardirane, sebične gomile govana, koja misli da je popila svu pamet ovog sveta, u stvari je nemoguće pronaći termin u jeziku koji ljudi koriste da se opiše koliko ste glupi. Valjate se u svom kretenluku kao svinje po blatu, grokćete budalaštine proglašavajući ih istinama koje samo vi vidite a mi ostali slepci slepi kod očiju ne vidimo. U realnosti, svinjka balega je neuporedivo vrednija od svega što izađe na vaša usta.

 

Nepostojeći osećaj solidarnosti, nepostojeći osećaj drugarstva, prijateljstva, empatičnosti prema bližnjem svome, prema drugom ljudskom biću, prema ljudima uopšte, to je ono što vam nedostaje i zbog čega ste sakati i veći invalidi no što će moja mama ikada biti.

 

Nije ruzno i nemoj da se pitas. Eno mi oca vise od 4 godine lezi slogiran, na njegovu muku i muku svih onih koji zive sa njim, ali, u medjuvremenu mu se ozenio sin, video jos jednog unuka, koji mu nosi vodu da se napije. Ima osmeha i kada je jako, jako tesko. Valjda vredi.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

 

Bilo je i drugih nevakcinisanih, ne samo trudnica. Moja mama je imala 18 i nije vakcinisana zbog neke alergije.

ja sam tada vakcinisana, ali su mi prethodno dali injekciju gamaglobulina. školski lekar (IV gimnazija, bgd) je procenio da treba i da mogu da se vakcinišem. za razliku od ostalih u razredu nisam imala ožiljke od prethodnih vakcinacija, mada znam da sam vakcinisana između ostalog i protiv variole vere. to je tada bila obavezna vakcina. da li sam prirodno bila imuna ili pak bila uvek potpuno nezaštićena to nisam saznala. reakcija na vakcinu je nastupila posle nedelju dana. po opisu je ličila na vašu od astra zeke. krasta mi je zarastala do duboko u jesen. sada i ja imam ožiljak. imala sam tada 17 godina. sećam se da smo tada imali vanredni sistematski pregled. doktori i sestre su došli u školu sa našim zdravstvenim kartonima, pregledali su i vakcinisali kao na traci.

Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

Ekipicatm se vakcinisala, a mi ostali i ne postojimo :sad:

 

barem kad bi tela Uprava da napravi topić za nas

da sedimo u krugu, kuražimo jedni druge, delimo motivacione postere...

 

101563942_1153938634969362_4611411130333

  • +1 3
Link to comment

Dogovor Izraela, Danske i Austrije o razvoju vakcina uznemirio Evropu

Izrael, Austrija i Danska stvorili su savez za razvoj i proizvodnju vakcina sledeće generacije protiv Kovida-19 i time uznemirili Evropu.
 

U prisustvu danske premijerke Mete Frederiks i austrijskog kancelara Sebastiana Kurca, sporazum je večeras u Jerusalimu objavio izraelski premijer Benjamin Netanjahu čija je zemlja sprovela brzu i masovnu kampanju vakcinacije.

Kurc je ove nedelje izjavio da „više ne treba zavisiti samo od EU za proizvodnju vakcina druge generacije“ i da je „Evropska agencija za lekove prespora pri odobravanju vakcine“.

Izrael i dve zemlje EU – Austrija i Danska, formiraće „fond za istraživanje i razvoj“ i „počeće zajedničke napore za proizvodnju budućih vakcina“, rekao je novinarima šef izraelske vlade.

Francuska je već kritikovala tu ideju jer smatra da je „evropski okvir“ i dalje najprikladniji, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

Na to je austrijski kancelar u Jerusalimu odgovorio rekavši da „moramo sarađivati u okviru Evropske unije (…), ali moramo sarađivati i na globalnom nivou“, i istakao Izrael kao „prvu zemlju sveta koja je pokazala da virus može biti poražen“.

Zahvaljujući ugovoru s farmaceutskim gigantom „Pfizer“, Izrael računa na brzu isporuku vakcina u zamenu za biomedicinske podatke o njihovom uticaju na svoje stanovništvo. Time je omogućeno da se bar prvom dozom vakciniše više od polovine od 9,3 miliona Izraelaca i da se obave masovni testovi koji su potvrdili efikasnost vakcine „Pfizer/BioNtech“.

Ta kampanja vakcinacije je podstakla ponovno otvaranje prodavnica i drugih delatnosti.

Šef francuske diplomatije Žan-Iv Le Drian priznao je da ima „velikih praznina“ u politici vakcinacije EU i, zbog nezadovoljstva, „iskušenja za otcepljenje“ od zajedničke politike.

I belgijski ministar zdravstva Frank Vandenbruke je ukazao na „probleme s isporukom“ vakcina firme „AstraZeneca“ koja je krajem januara objavila da, zbog teškoća u belgijskoj fabrici, u prvom kvartalu može zemljama EU isporučiti samo 40 miliona doza, a ne svih obećanih 120 miliona.

„Moramo priznati da smo na nivou EU bili ili previše optimistični, ili smo verovali u vrlo optimistična obećanja ‘AstraZenece’, a da nismo detaljno proverili njihove proizvodne kapacitete. Evropa mora da uči na svojim greškama“, izjavio je belgijski ministar u Briselu.

Evropska komisija se zasad uzdržala od kritike saveza Izraela i dve zemlje EU.

„Pozdravljamo to što države-članice istražuju sve mogućnosti za poboljšanje evropskog odgovora na virus“, rekao je portparol Erik Mamer. „Ne smatramo da je tu nešto protivrečno“.

Izraelski premijer Netanjahu je pozvao i „druge zemlje“ da se pridruže tom savezu.

 

https://www.danas.rs/svet/dogovor-izraela-danske-i-austrije-o-razvoju-vakcina-uznemirio-evropu/
Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

 

barem kad bi tela Uprava da napravi topić za nas

da sedimo u krugu, kuražimo jedni druge, delimo motivacione postere...

 

Evo  u to ime:

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...