Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

7 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Da premestim na pravo mesto.

 

 

Izrael će biti ogledni primer u svakom pogledu: stanje sa ciframa nakon otvaranja daće podatke o uspešnosti vakcina (konkretno, fajzera) a u dogledno vreme i o (dugo)trajnosti imuniteta vakcinisanih.

na osnovu rezultata u Izraelu moći će se dugoročnije planirati.

Link to comment
8 hours ago, mustang said:

Ja branim one koji NE SMEJU da se vakcinisu. 

 

ne treba da ih braniš jer ih niko ne napada, podrazumeva se da se bilo koja "obavezna" vakcinacija ne odnosi na one koji zbog zdravstvenih razloga ne smeju da je prime

 

to nema veze sa tvojim stavom neću vakcinu osim ako mora zbog putovanja, i ne nosim masku, osim tamo gde ne daju da se uđe bez maske

 

 

  • +1 4
Link to comment
Primio zeku, jutros on bio na meniju u hali 3. Gladan sam ko vuk, tako da je sve ok, nema kontraindikacija. Dok smo čekali u redu, dvoje napustilo i otišlo kada su čuli da se danas ubrizgava zeka. I to mlađi ljudi. Wtf? Kakvi su to isprani mozgovi. Ako veruješ u nauku i civilizaciju onda ti je valjda svejedno, a ako si drJovana onda si lud i kategorički odbijaš napredak čovečanstva, bilo da je kineski ili britanski.
 
Hvala Vučiću što si mi poklonio zeku na svoj rođendan usta te jebem žvalava.
Što se tiče reakcija, javi se večeras za jedno 10-ak sati

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 minutes ago, koksy said:

 

 

Izrael će biti ogledni primer u svakom pogledu: stanje sa ciframa nakon otvaranja daće podatke o uspešnosti vakcina (konkretno, fajzera) a u dogledno vreme i o (dugo)trajnosti imuniteta vakcinisanih.

na osnovu rezultata u Izraelu moći će se dugoročnije planirati.

 

Izrael i Fajzer su izuzetno pametno napravili kombinaciju. Izrael, da jedini u svetu dobije dovoljan broj vakcina da pokrije celokupno stanovništvo, zauzvrat, omogućuju Fajzeru pristup medicinskim podacima svih vakcinisanih. Win-win situacija. 

Link to comment

To da se ni jedna vakcina ne daje onome ko ne sme da primi, ovde se nije poštovalo u vreme variole vere. Tada su svi, osim trudnica vakcinisani. Moja rođena baba je umrla od posledica vakcine. Naravno u takvom sistemu te niko ništa nije pitao, a o posledicama se nije govorilo.

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

Znači svi smo se vakcinisali osim Miloša
A pošto se on i neće vakcinisati, da ne pogreši čovek, jelte, zaključavaj temu

I ja jos cekaqm. Kao sto sam juce napisao, Zena se juce ujutru prijavila, popodne joj zakazali za subotu. Ja menjao 3 puta prijavu i jos nista.

  • Tužno 1
Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Izrael i Fajzer su izuzetno pametno napravili kombinaciju. Izrael, da jedini u svetu dobije dovoljan broj vakcina da pokrije celokupno stanovništvo, zauzvrat, omogućuju Fajzeru pristup medicinskim podacima svih vakcinisanih. Win-win situacija. 

 

PLAN MERKELOVE ZA OSVETU JEVREJIMA A DA SE VLASI NE DOSETE

  • Haha 1
Link to comment

Ja se prijavio pre par nedelja, još ništa.

Očuh izabrao Sputnjik još sredinom januara i nisu ga zvali.

Izgleda da je trebalo sve vakcine da čekiramo, ko bira u šuplje svira.

  • Tužno 1
Link to comment
To da se ni jedna vakcina ne daje onome ko ne sme da primi, ovde se nije poštovalo u vreme variole vere. Tada su svi, osim trudnica vakcinisani. Moja rođena baba je umrla od posledica vakcine. Naravno u takvom sistemu te niko ništa nije pitao, a o posledicama se nije govorilo.
Dobro, valjda se napredovalo od tada, bar u tom smislu?
Besmisleno je porediti vreme i situaciju.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Jozef K. said:

To da se ni jedna vakcina ne daje onome ko ne sme da primi, ovde se nije poštovalo u vreme variole vere. Tada su svi, osim trudnica vakcinisani. Moja rođena baba je umrla od posledica vakcine. Naravno u takvom sistemu te niko ništa nije pitao, a o posledicama se nije govorilo.

 

Bilo je i drugih nevakcinisanih, ne samo trudnica. Moja mama je imala 18 i nije vakcinisana zbog neke alergije.

Edited by Kampokei
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Locust said:

Ja se prijavio pre par nedelja, još ništa.

Očuh izabrao Sputnjik još sredinom januara i nisu ga zvali.

Izgleda da je trebalo sve vakcine da čekiramo, ko bira u šuplje svira.

 

Nema pravila. Mnogi koji su izabrali samo jednu (tipa Fajzer ili Astru) dobili su prethodnih nedelja jer su bas te vakcine forsirali najvise. Mene je mrzelo da menjam, kad ionako ne znam unapred koje vakcine ce deliti na NBG, tako da sam ostavio sve i dalje cekam. Sad kad stigne pola miliona Kineza, mozda opet krenu masovno s njima..

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...