Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 minutes ago, mustang said:

Bockajte se ko vam brani. Al ne mozete da uslovljavate druge ako im je zdravlje zbog vakcina u opasnosti. 

 

neću da se bockam, nego da se vakcinišem koliko god puta da je potrebno, tako štitim one koji ne smeju da prime vakcinu

 

i nadam se da će uskoro svi biti prisiljeni da čuvaju živote svojih sugrađana

 

 

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

draga, zato i jeste inicijalna ideja vakcinacije bila da bez izuzetka primi svako ko moze, ma kako superiornim smatrao svoje zdravlje i sposobnosti. na velikoj populaciji se po pravilu pokaze da je onih koji ne smeju manje nego onih koji iz bilo kog razloga ostanu nevakcinisani ili ne odreaguju imunitetom u procesu masovne vakcinacije. kolektivni imunitet koji se formira masovnom vakcinacijom sluzi da se fizichki preseku putevi prenoshenja. nema prenoshenja jer je kratka putanja i nema ko, vecina je vakcinisana/imuna, nema masovnog zarazavanja, nema opstanka virusa, nema mutacije, cao zdravo. mi jaki i zdravi kojih u nashem plemenu ima mnogo, chuvamo svoje slabe, zato shto mozemo da izaberemo i odluchimo tako.

odlukom da se ne vakcinishesh jer necesh, ugrozavash onog ko ne moze.

sent from bubamoto

 

 

26 minutes ago, Braća Strugacki said:

kako reče ona časna majka sa arakisa - and now: The Prophecy

 

vakcina mora da bude obavezna i biće

 

još uvek se igramo ljudskih prava i sloboda

 

to će biti tako dok se kapaciteti ne podignu dovoljno

 

posle toga, ko ne primi, neće moći ni da putuje, ni da radi, ni da izađe na ulicu, apdejtovaćemo se jednom godišnje

 

niko nije lud da pusti inkubatore da prave nove i nove sojeve

 

 

 

Ja branim one koji NE SMEJU da se vakcinisu. 

Kada ste toliko pametni, kako ste uspeli da se zarazite? Po toj vasoj logici, trebalo bismo da krivimo svakog od vas pojedinano sto se zarazio jer nije postovao pravila. 

 

Ne budite licemerni. 

 

 

Edited by mustang
  • Haha 4
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Najbolje ces ih odbraniti tako sto ces se vakcinisati prvom prilikom a ne tek kad ne daju u avion :isuse:

 

Evo sad cu, cim si mi ti rekao. 

 

Mozda skoknem do srbije da se vakcinisem jer je ovde necu dobiti do 2031.

Link to comment

Mustang, sve i da vakcina bude zakonom obavezna iz tog zakona ce biti izuzeti oni koji ne smeju da prime vakcinu. To se podrazumeva, niko nece svesno ubijati nekoga zato sto postoji nekakav propis. Nisu retki, zapravo su veoma cesti, zakoni koji u podclanovima detaljno definisu one koji su izuzeti od tog konkretnog zakona.

 

Mada, ja mislim da vakcina nece biti obavezna zakonom, verovatnije je da ce onima koji nece da se vakcinisu zivot biti ucinjen komplikovanijim do te mere da ce im biti lakse da se vakcinisu. Nesto slicno kao sto se desilo pusacima, samo na visem nivou.

  • +1 2
Link to comment

@harper

 

Po braci to je nedopustivo. Reagovala sam na njegov post, ne podnosim tu iskljucivost. 

 

Ja apsolutno nemam nista protiv vakcina iako mislim da je bolje da smo svi (zdravi, mladji) "prelezali" koronu. Pod znacima navodnika je za one koji su bili asimptomaticni. 

Edited by mustang
Link to comment

Muž moje koleginice, mlad i zdrav (mlađi od 40 god) preležao koronu.
Kao uspomenu nosi trajno oštećenje sluha.

Definitivno mu je bolje što je preležao koronu nego da je bio u prilici da se vakciniše...

  • Hvala 6
Link to comment
3 minutes ago, salerokada said:

Muž moje koleginice, mlad i zdrav (mlađi od 40 god) preležao koronu.
Kao uspomenu nosi trajno oštećenje sluha.

Definitivno mu je bolje što je preležao koronu nego da je bio u prilici da se vakciniše...

 

A sta cemo onda sa vakcinisanima koji imaju trajne neuroloske probleme ili trudnice sto su imale spontani? 

 

Bezveze ti je sto si spominjao

 

 

Link to comment
26 minutes ago, mustang said:

Ti si mene pobrkao sa antivaxerima

 

A izgleda i da se se ne razumemo

 

 

 

Razumeo sam te ja i prvi put, smetao ti je njegov "ima da bude ovako i nikako" ton. Pusti sad ton, mnogo je vaznije od toga sta je ovde sustina problema. Da je svet normalan i da ljudi nisu idioti vakcina ne bi ni trebalo da bude nametana bilo kome, svi bi pozurili da se vakcinisu sto je pre moguce. Posto je svet pun idiota koji ne umeju da objasne zasto su protiv vakcina, a i kad pokusaju glava te zaboli od budalastina koje slusas, na kraju cemo tacno morati da trpimo prinudu i cimanje jer idiotu ocigledno nista ne mozes da objasnis nego moras da ga mlatis stapom. Pa cemo zbog idiota i mi ostali da budemo mlaceni stapom.

 

Razmisljaj o tome kao o putovanju avionom. 99% putnika su normalne osobe kojima avion sluzi da se prebace iz tacke A u tacku B ali zbog onog jednog procenta idiota koji smatraju da imaju nesto nekome da dokazu tako sto ce da otmu ili sruse avion svi se jebavamo s bezbednosnim procedurama na aerodromima i trpimo razna sikaniranja. Malo nam se zivo jebe za ljudsko pravo nekog Ahmeda da nas pobije sve jer ga je neko ubedio da ako nas pobije ima vecno da jebe 72 device u dzenetu, ne vidim zasto bismo se previse sekirali zbog nekog Dzona Smita i njegovo pravo da nas zarazi jer je umislio da ce Bil Gejts da ga cipuje. Posto je Bilu Gejtsu, zaboga, mnogo vazno da zna kada ce Dzon Smit da sedne u svoj SUV i odveze se do hipermarketa.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, mustang said:

 

 

 

Ja apsolutno nemam nista protiv vakcina iako mislim da je bolje da smo svi (zdravi, mladji) "prelezali" koronu. Pod znacima navodnika je za one koji su bili asimptomaticni. 

Reci ovo roditeljima mog druga koji je u prvom naletu prosle godine preminuo od korone (jedva 30 god presao, bio zdrav i prav, bavio se sportom). I dalje ne verujem da ga nema. Sram te bilo!

  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...