Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

6 minutes ago, BarryWhite said:

Zanzibar je top. Bio za vikend kad sam radio u Tanzaniji. Verovatno zavisi od doba godine ali u decembru izađem ispred hotela na plažu i nema nikog u krugu 100 metara oko mene. 

E sad Tanzanija je jedna od retkih zemalja u svetu gde je vlast odlučila da ignoriše postojanje korone tako da me ne čudi ako se tamo neko zarazio ali definitivno je to mesto gde mozes da se izolujes i uzivas.

 

zvuci kao pravo mesto za sve slobodoumne, da odu i da se ne vrate

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Jel ima smisla meriti antitela posle prve doze AZ i kada?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Kažu na srpskom BBC-u (ne mogu sad da nađem link) da brzo stvara imunitet posle prve doze, za 21-28 dana.

 

Quote

 

Samo jedna doza vakcine AstraZeneka ili Fajzer/Biontek za 80 odsto umanjuje šanse da će vam biti potrebna hospitalizacija zbog težeg oblika Kovida-19, pokazuje analiza britanskih naučnika.

 

Prema analizi Podaci o javnom zdravlju u Engleskoj, dejstvo vakcine počinje tri do četiri nedelje posle prve doze.

 

 

Link to comment
52 minutes ago, Misko said:

OSinofarmu bas kontradikotorne stvari cujem..od toga da daje imunitet posle dve nedelje, do toga da se ljudi zarazavaju i tri nedelje posle revakcinacije

Sto su ovo kontradiktorne tvrdnje? Ni posle pune imunizacije fajzerom nema 100% zaštite i neko će da se razboli.

 

I sa pojasom ljudi ginu za volanom,  pa je ipak statistički utvrđeno da pojas spašava živote.

  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, villiem said:

ako mozete da se pomerite od beograda verovatno ima punktova gde se prolazi na dobar dan, evo stigoh, zakazan sam za devet dada

drugar mi reče da u sopotu zovu / priželjkuju da se dođe da se vakciniše

Link to comment
10 hours ago, Aleksija said:

i ja sam danas proslavljala neki dan od vakcine u jednoj basti, cetvoro vakcinisanih za stolom, dali mi pivo i rakiju, tako da trenutno svet izgleda skoro normalno :D

Vratih se da procitam ponovo :).  Lepo drustvance 

  • Hvala 1
Link to comment

Evo ga templejt IT sluzbe euprave

 

Поштована/и,

 

Уколико сте добили повратни СМС и мејл  значи да је са пријавом све у реду. Kанцеларија за ИТ и еУправу је израдила информациони систем док приоритете ко ће примити вакцину и у ком тренутку прописује Инситут за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић“ Батут. Грађани се такође позивају у зависности од тога коју су вакцину одабрали, односно да ли њихов Дом здравља исту поседује у том тренутку, као и колико има година. Подсећамо вас да, уколико сте исказали интересовање за вакцину против Ковид-19 путем Портала еУправа, увек можете променити интересовање за вакцину и тако можда можете бити брже позвани да је примите. Такође, уколико промените интересовање, нећете бити одмах контактирани јер се спискови праве за недељу дана унапред.

 

С поштовањем,
Контакт центар Канцеларије за ИТ и електронску управу

Link to comment
11 hours ago, Taihoskopija said:

 

Pa da, ja sam imala koronu početkom januara, a dobila sam poziv, Palilula. Samo što su u pitanju sve vakcine, đuture. I uopšte ne mogu da uočim logiku osim jednog rendoma™. 

 

Možda starosne grupe? Vakcinisao sam se istog dana sa (okvirno) vršnjacima sa PPP, a i na Sajmu sam bio okružen vršnjacima.

  • +1 1
Link to comment

Sin (20) je, nakon što je završio obaveze oko ispita odlučio da se vakciniše i prijavio početkom februara (valjda). Nema obaveštenja. Pre neki dan smo razgovarali, njegovi drugari i ne razmatraju vakcinu.

Zbog njega sam i najviše zabrinut i stalni mi je izvor stresa, jer je sklon virusnim infekcijama. Imao je par puta tokom trajanja ovog ludila lake simptome prehlade, ili gripa, koji su mu trajali i po dve nedelje. Svaki odlazak u trijažni centar završavao je odbacivanjem sumnje na infekciju covid virusom.

Žao mi je te generacije posebno - oni treba da uživaju i luduju u najlepšim godinama, a žive u ovom sranju. Moram i da kažem da je maksimalno disciplinovan, ne luduje ni sa izlascima, kaže da su uglavnom napolju i da u kafanu/kafić mesecima nisu kročili. E, sad, ponekad su u stanovima (ne u velikom broju!), ali ne mogu ni da žive pod staklenim zvonom, uostalom, kao i niko od nas. Nastava mu je onlajn, dok na ispite, kolokvijume, odbrane seminarskih odlazi na fakultet. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Moje tetinče, 19 godina, nije se prijavila, jer, evo sutra ću, jer evo nemam sad vremena, iako joj majka skapava na poslu spasavajući covid bolesnike.

Na kraju su došli na faks i navatali studente da se ispotpisuju za vakcinaciju koja će biti na faksu. Znači na noge morali da im dođu.

  • +1 2
Link to comment

Moje tetince 19 god, nije se prijavio, kaze kako mi odlucimo, mislim hoce nego koju da izaberemo. Na pitanje ko se od drustva vakcinisao neodredjen je: hoce i drugari, ne znam da li su, baba u deda mu se vakcinusali i sl.
Inace je jako disciplinovan, kao i vecina njegovih ortaka, kada izadju uglavnom su napolju, pojedu nesto s nogu, prosetaju, procaskaju, u skolu ide kada rade kontrolni, pismeni (skola nizasta nije, apsolutno nikakvu nastavu nemaju online, cisto da iskoristim priliku i bacim opet hejt), ali mi je mnogo zao sto je prestao i kosarku da trenira vec 4 meseca, jer je u klubu malo-malo neko bolestan, igrali meceve sa drugima, a on zivi sa visokorizicnim ukucanima.
Bas haoticno.



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...