Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Pita me drugar, cemu sluzi prijava online, kad ce svakako po firmama biti radjena anketa I organizovano vakcinisanje?

Strane firme ce to svakako raditi, drzavne pogotovo, skole, policija, vojska... Prijava gubi smisao.

Jedino ako prijava online ili telefonski ne ubrza, mada sumnjam. To je samo izjasnjavanje, nije prijava.

Link to comment

Први талас вакцинације у Турској биће од синовцаtm. Пред нову годину је стигло 5 милиона доза, тестирања су завршена и од ове недеље се креће са приоритетним групама. Укупно је наручено 50 милиона доза.

 

Такође су наручене и Фајзерове вакцине али први контингент од 5 милиона стиже тек крајем марта. До тада ће бити испуцано најмање 10 милиона синовацаtm, ако не и више.

 

Договорено је и са Русима да се Спутњик производи овде али то ће вероватно да крене тек негде при крају читавог процеса.

 

Тако да, ови што се приоритетно вакцинишу ће сви да буду синовциtm (осим оних који имају VIP везе па су им доступне микро количине других вакцина) а док ми обични стигнемо на ред моћи ће и да се бира. Апликација је већ доступна, свако ће добити вакцину у најближој државној, приватној или универзитетској болници.

Link to comment

Primetio sam da kod mnogo starijih (a verovatno i drugih) shvataju ovu vakcinu kao vakcinu za grip...
U smislu neophodnosti.
Moguće da ima i do toga oko ovoga da li neko hoće ili neće da se vakciniše.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Bili doktori u domu kod moje nane, i vakcinisali sve Pfizerom, osim njih par, među njima je i nana. 

Razlog odbijanja: u kartonu joj piše da je alergična na penicilin (inače podatak je neproveren, ali ga je lekarka nekada davno upisala, jer joj je tako ona sama prijavila).

 

Kontaktiran je epidemiolog iz kliničkog centra koji smatra da to nema nikakve veze, ali džaba, ovaj lekar koji je došao sa vakcinama (ne znam ko ih šalje, DZ, Torlak, Batut) joj ne da i to je to.

Link to comment
13 minutes ago, Tihajeza said:

Bili doktori u domu kod moje nane, i vakcinisali sve Pfizerom, osim njih par, među njima je i nana. 

Razlog odbijanja: u kartonu joj piše da je alergična na penicilin (inače podatak je neproveren, ali ga je lekarka nekada davno upisala, jer joj je tako ona sama prijavila).

 

Kontaktiran je epidemiolog iz kliničkog centra koji smatra da to nema nikakve veze, ali džaba, ovaj lekar koji je došao sa vakcinama (ne znam ko ih šalje, DZ, Torlak, Batut) joj ne da i to je to.

e svasta

na zvanicnom sajtu pise da alergija na penicilin nije kontaindikovana za pfizer, ako je bila obicna alergijska reakcija.

bice tu ovakvih nebuloza jos..

 

cekajuci vakcinu koja nije kontraindikovana na 'burne alergijske rekacije (anafil.sok) mislim da se nece ni pojaviti, prosto, ako si sklon takvim reakijama bices uvek u nekom riziku za svaku novu tvar (lek, vakcinu) koja ti se ubrizga. samo sto su pfizer i sputnjik v to za sada obznanili, tj ogradili se a ostali  (jos) nisu

 

juce mi je drug pobudio sumnju, kaze da ako sam dobila tu kontra injekciju jer mi se 20min posle nje javilo oticanje usta, golicanje i cudan osecaj u glavi nakon penicilina ni ne mora da znaci da je anaf. sok, kao mozda su mi ubrizgali antihistaminik a ne adrenalin.

ja u gloovi samo imam da je to bilo to, i secam se da mi med.sestra sutradan rekla 'juce je bilo gusto'. ne verujem da to ima u kartonu jer nije bilo doktorke, tata koji je bio sa mnom je umro pa ne mogu da ga pitam a mene koja sam tad imala 18 god je bas bolelo dupe da pamtim jer sam bila u fazonu da ne mogu umretni nikad ni od cega, pustime da teram dalje, uvece koncert itd

 

 

jutros prijavila mamu za sputnjik :D

obelezila joj gojaznost i hipertenziju

onaj index goajznosti nisam ni merila, moja slob.procena :D

Edited by InvisibleLight
Link to comment

popunio i poslao izjašnjavanje

 

prvo sam hteo samo modernu, pošto sumnjam da će je uvesti, naveo i pfizer-biontech

 

nisam strogo odbojan prema drugim proizvođačima, priznajem da sam se šturo interesovao dokle dobacuju sputnik, kinez i oxford

kad ih prihvati javno mnenje neke od D, F, B, NL, I, CH, i skandosi - može i njihova   :sleep:

Link to comment

Prijavio se za Fajzer i Modernu... iskljucivo zbog ulaska u EU, u Rusiju ne nameravam da idem u skorije vreme :D  Kinezi mi ne ulivaju neko poverenje, a iskreno sumnjam da ce ostale i doci do nas.


Mail i SMS dobio odmah po slanju zahteva.

Link to comment
Prijavio se za Fajzer i Modernu... iskljucivo zbog ulaska u EU, u Rusiju ne nameravam da idem u skorije vreme [emoji3]  Kinezi mi ne ulivaju neko poverenje, a iskreno sumnjam da ce ostale i doci do nas.

Mail i SMS dobio odmah po slanju zahteva.
pitala roditelje, oni nisu sigurni. a biste li hteli u uniju, chim se otvori unija za vakcinisane, da orete i kopate? bismo hteli. i tako je to resheno :rolf:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...