Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Zet (1968.) pre nekoliko dana primio Astra Zeku i nema nikakvih reakcija, sestra jos pocetkom godine primila Pfizer (medicinski radnik) tek posle druge doze osetila blag bol u ruci, majka, tetka i zenini roditelji (svi 65+) primili kineze bez reakcija.

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Uh, razbi me danas reakcija na Astro Zeku, imao glavobolju i temperaturu 38.5, proveo veći deo dana u krevetu. Sada mi je bolje, ali to možda zbog toga što sam popio Paracetamol, videćemo večeras. Ako ništa, makar sam odležao danas, kada sam i tako imao prazan dan.

 

Ayatollism: Shit happens on Sundays.:D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Rano zaspao, loše spavao, probudio se sa bolom u levoj ruci u koju su me čipovali.

Kasnije i bol u donjem delu ledja, ne mogu da se namestim ni na krevetu ni u fotelji, malo prošetao klince, seo na klupu, naišao drugar i pita me (kad je video kako sedim) "čoveče nisi valjda pijan izveo decu?" :D

 

  • Haha 5
Link to comment
6 hours ago, renne said:

Meni reče lekakra da sve može sad i odmah. I hrana i piće. Da se ponašam normalno

 

5 hours ago, adam said:

i ja pitao moze li se piti posto sam primio fajzera. zena se zacudila onoliko - kaze nikad cula da ne moze, sto ne bi moglo?

 

Piće u umerenim količinama, par piva dnevno može.

Link to comment

Drugar juce (u BG) primio AZ: danas 37.4, malaksalost, lagani bol u misicima, kostima, glavi.

 

ETA: i danas mu je stigao SMS da je druga doza za 12 nedelja.

Edited by jms_uk
Link to comment
12 minutes ago, Далибор said:

Meni danas 37,5 i bol u kostima celi dan. a primio zeku još u četvrtak...

 

Previše je prošlo, ne bih rekao da je do Zeke. Idi ti do kovid ambulante...

Link to comment

Primila juče AZ. Imala sreće da su mi na vreme javili i mogla sam da dođem iz inostranstva, izbegnuvši izolaciju. Pa još i subota, milina.

Taktika je bila da sam u Srbiji označila "zapadne", a prijavila se i u novoj državi, pa bila u fazonu aj videćemo ko me prvi bude zvao.

 

Sinoć malo magla u glavi, pripisala slabom snu prethodnih dana. Jutros se probudila mamurnjikava, ništa strašno, kontala jer sam se razvalila od spavanja. Onda krenula večeras ozbiljnija reakcija koja je za pola sata eskalirala do groznice (smrzavam se utopljena, bol u mišićima, kostima i glavi i sl). Nemam toplomer jebiga. Inače se tek bližim tridesetoj, čujem da je kod mlađih jači odgovor.

No regrets tho, premda planiram da živim i dalje oprezno (izolacija prirodno dođe anyway kad se preseliš u novu sredinu :laugh:), ipak sam mirnija da neću slučajno fasovati ako se predugo zadržim u supermarketu s platnenom maskom i sl.

 

Zanima me kad mogu da očekujem nekakav imunitet posle prve doze AZ, jel nekom rečeno nešto ili da kažete vi što pratite stručnjake?

Nešto ne nalazim info na netu, a pri pelcovanju mi rekli "imuni odgovor je individiualan".

 

 

 

 

Inače, meni neverovatno kolko je sve to neozbiljno u Srbiji. Bilo i dok sam živela tamo, al iz ove nove perspektive - kadar nevera da neko ima obraza da uđe u zatvoren javni prostor bez maske ili apotekarka da drži ispod nosa. Takođe kolko mladih (20-30) zabole tuki da se vakcinišu, wtf.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...