Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Meni ne deluju toliko loše ovi brojevi, posebno ako se uzme u obzir da je prvi dan i da je e prijava i  da smo bili prepušteni sami sebi i da se edukacija većinskog dela stanovništva odvijala tako što je najistureniji deo struke™ bio Nestorović koji godinu dana gata u plećku u prajm tajmu. U četvrtak kreće telefonski, možda donese značajan skok. 

Link to comment

Iz mamine generacije (ili stariji) niko nece da se vakcinise kad su se dotakli teme vakcina. Bukvalno niko s kim je razgovarala preko fona ili u prolazu prozborili po koju rec. Danas u povratku iz prodavnice je srela komsinicu, ta zena misli da je sve ovo izmisljeno, masku nosi samo zato sto mora u prodavnici, usput je imala jednu tesku, letalnu bolest, nece ni da cuje za vakcinu, mojoj mami je rekla "Razmisli to oko vakcine" :ph34r: :frust: Jedini, hajde da kazem, pozitivan uticaj koji mama ima na nju je da cim je vidi onako zablindiranu sa 2 maske i ona si je nabije na facu ako joj prilazi blize.Mi obe nosimo maske i na otvorenom, kad izadjem s mamom, ona kao da ima neki ne znam kakav uticaj, ili kakav utisak ostavlja, ali u takvim situacijama ako neko hoce da nam pridje, poprica sa nama (otvoren prostor) vraca masku s brade na facu. Ne znam kako joj to uspeva, ja sa vizirom i 2 maske sam posmatrana kao ludak. Uglavnom, sto se njenih prijatelja tice (za sada) vakcinacija zero.

Sto se moje generacije tice, neki se premisljaju, i dalje se pitaju koliko je ovo opasno, neki su prelezali ™ jos prosle zime, neki nece da ih prati bil gejts. Bice ovo interesovanje vece od sezonskog gripa, ali ne ocekujem nista spektakularno, antivaxerstvo i teorije zavera su uzeli maha.

Link to comment

Imunitet se, kako ističu lekari, stiče nakon sedam dana od primljene druge doze.

 

Što se tiče dužine trajanja imuniteta, kako je izjavio imunolog i član Kriznog štaba dr Srđa Janković, očekuje se da će imunitet od vakcine protiv korona virusa trajati bar nekoliko godina.

 

- Imunitet posle primljene vakcine traje minimum šest meseci, ali ja verujem da će trajati sigurno nekoliko godina.

Dr Janković je rešio i dilemu da li vakcinu mogu da prime i oni koji su preležali koronu.

 

- Da, mogu, ali razmak ne treba da bude manji od mesec dana, a poželjno je dva ili tri meseca od ozdravljenja. Ako je prime i ranije, nema nikakve opasnosti, niti rizika, samo vakcina onda u tom slučaju neće biti toliko delotvorna - objasnio je dr Janković.

 

-------------

 

- U svakom slučaju, potrebno je vakcinisati se što pre kako bi što ranije počeli da se stvaraju imunitet i zaštita. "Fajzerova" je genetska vakcina koja stimuliše organizam da proizvodi antitela za šiljak. Ruska je hibridna vakcina, gde se RNK kalemi na adenovirus, dok je kineska vakcina zasnovana na umrtvljenom korona virusu. Najveći sam pristalica upravo ovog tipa "mrtve" vakcine, jer ona sadrži ceo virus sa svim antigenima, pa se na taj način pravi najadekvatniji imunitet - kaže dr Petrović.

 

Građani koji su preležali korona virus se, prema njegovom mišljenju, mogu odlučiti da prime "sputnjik V".

 

- To je vakcina koja je iz kategorije "živih" vakcina i, u nekim slučajevima, kod pacijenata koji su preležali korona virus i imaju veći broj antitela, dovoljna je i jedna doza koja će pojačati imunitet koji već imaju.

 

Oni koji nisu preležali koronu mogu da uzmu "Fajzerovu". Ta vakcina nam je najdostupnija i proizvodi dobar imunitet. Hroničnim bolesnicima bih preporučio kinesku, inaktivisanu vakcinu, jer ona ima najmanji rizik za neželjene reakcije.

 

To je klasična vakcina, koja ne može da pogorša osnovno stanje - navodi Petrović i dodaje da bi svi zainteresovani za vakcinu trebalo da prođu opšti pregled pre vakcinacije, a hronični bolesnici da lekarima daju detaljne podatke o svom stanju.

 

 

-----

 

Sa sajta Blica

 

 

  • +1 1
Link to comment

Da pohvalim svoje, prijavili se roditelji, baka od skoro 92 godine, sestra, zet, tast, tasta i svastika. Ukratko, iz blizeg okruzenja nema niko da se nije prijavio.

 

A ovde u FR vakcinacija ide neshvatljivo kilavo. Na ivici fijaska.

Edited by Kampokei
  • +1 5
Link to comment

Ja ću da se prijavim iako sam preležala™ 

Pfizer-Biontek najradije jer se pokazala efikasnom i protiv dva mutanta ali i u Sputnjik V imam poverenje, plus se savetuje nama koji smo se već krljali sa virusom.

 

Ali ko zna kad će mene uopšte zvati na pelcovanje. 

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Tek je prvi dan.. panika za jedno 2 nedelje.. :D

bukvalno :isuse:

 

ko zlatna ribica. iju vidi dvorac, iju vidi dvorac, iju... :lolol:

 

shta da se radi. prijavili se. sutra prijavljujem babodjede. ako oce u uniju nema se zezaju :dry:

Link to comment

U mojim krugovima svi planiraju da se vakcinišu, čak i oni koji su preležali. Dosta ih se juče prijavilo, a određeni broj sad kopa kako da to završi brže privatno ili preko nekih diplomatskih veza...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...