Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, InvisibleLight said:

Kaze poznanica radi kso farmaceut u apoteci da nece da se vakcinise, kao kolko joj ljudi proslo i ako se dosad nije zarazila... I da se na anketi (benu apoteke) niko nije prijavio za vakcinu,sta reci

Il npr polukolege mi, (sestrinska firma)od 5 arhitekata niko nece vakcinu..

 

 

Nego, mozemo li ozbiljno da se prijavimo jos 1 krug (za fajzer) ako vidim da su mi antitela 3-4 sedmice nakon revskcine mrljava(t)

 

Zvala juce aqualab da pitam za test, kaze 1800 din taj test na antitela nakon kineske vakcine, dobili bas dopis(sic!) Vodicu mamu za koji dan, sad joj 15dana od 2.doze

 

Samo neka puste visak u prodaju tamo na jesen da posten covek moze da se vakcinise periodicno kad god mu rezultati pokazu da je potrebno. Teoreticari kako hoce, ako je neko bas naumio da dobije Darvinovu nagradu njemu se ne moze pomoci.

  • +1 9
Link to comment

na 30k medicinara kraljice babe, koji su bili čipovani fajzerom je nađeno da je efikasnost nakon 21 dan od prve doze 72%, kod onih koji su primili i drugu 86%

- razlika u reklamirnih 95% efikasnosti je jer su ovde testirali sve njih na 2 nedelje pa su nalazili i asimptomatične

- što opet znači da u stvarnom svetu asimptomatskih ima manje od 20% a ne 80% kako su tvrdili cele prošle godine :dry:

Link to comment
9 minutes ago, InvisibleLight said:

Vodicu mamu za koji dan, sad joj 15dana od 2.doze

da sam na tvom mestu, sačekala bih bar taj 21 dan od druge doze

pretpostavljam da tvoja mama ima godina, pa prosto, da se ne razočarate, verovatno kod starijih to još sve malo i sporije radi

 

drugo je onaj afrikanac, to mlado, pa se razbacuje ovuda  :D

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Kaze poznanica radi kso farmaceut u apoteci da nece da se vakcinise, kao kolko joj ljudi proslo i ako se dosad nije zarazila... I da se na anketi (benu apoteke) niko nije prijavio za vakcinu,sta reci
Il npr polukolege mi, (sestrinska firma)od 5 arhitekata niko nece vakcinu..
 
 
Nego, mozemo li ozbiljno da se prijavimo jos 1 krug (za fajzer) ako vidim da su mi antitela 3-4 sedmice nakon revskcine mrljava(t)
 
Zvala juce aqualab da pitam za test, kaze 1800 din taj test na antitela nakon kineske vakcine, dobili bas dopis(sic!) Vodicu mamu za koji dan, sad joj 15dana od 2.doze
Laze za benu. Drugova zena radi tamo i prijavila se.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Link to comment
1 minute ago, munze said:

Laze za benu. Drugova zena radi tamo i prijavila se.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 

Vrv mislila za radnike tog lanca u mom gradu, previse i nemoguce bi bilo da je za celu srbiju

  • +1 1
Link to comment
Just now, gospa buba said:

maestralno je okrenuta pricha u korist kineza, kad je trebalo, najbolja je vakcina koju ti poture pod nos, sad nema kineza, kukumajko :blink:

 

neverovatna ekipa. neverovatna.

ja procitah da dolazi kineska boca na vodjin rodjendan.

Link to comment

Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Marija Obradović izjavila je u Skupštini Srbije da su danas do 15:30 časova prvu dozu vakcine protiv koronavirusa primile 866.563 osobe, dok je 497.310 ljudi revakcinisano.

Link to comment
43 minutes ago, InvisibleLight said:

Kaze poznanica radi kso farmaceut u apoteci da nece da se vakcinise, kao kolko joj ljudi proslo i ako se dosad nije zarazila... I da se na anketi (benu apoteke) niko nije prijavio za vakcinu,sta reci

Il npr polukolege mi, (sestrinska firma)od 5 arhitekata niko nece vakcinu..

 

 

Nego, mozemo li ozbiljno da se prijavimo jos 1 krug (za fajzer) ako vidim da su mi antitela 3-4 sedmice nakon revskcine mrljava(t)

Ne moze, i nadam se da nece ni moci. Ako ima viska vakcina neka prodaju / poklanjaju dravama koje nemaju dovoljno vakcina... Pa tek kad svi budu imali koliko hoce, neka bude na privatnom trzistu da kupis u apotekama pa da se sprcas svake sedmice ako hoces...

Mala antitela nisu dokaz izlapelog imuniteta. Dugorocni imunitet se oslanja na jos mnogo mehanizama.

https://www.nature.com/articles/s41577-020-00436-4

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...