Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ko je primio Fajzerovu vakcinu, Sputnjik i AstraZeneku, treba da radi test koji detektuje antitela na S protein. Oni koji su primili kinesku vakcinu, koja je zasnovana na mrtvom virusu, treba da rade test koji detektuje antitela na S ili N protein. Pritom, nećete pogrešiti ako posle bilo koje vakcine uradite test na S protein jer se on odnosi na sve vakcine”, kaže Danica Ćijić iz INEP-a.

 

Dakle, ako se uputite u laboratoriju da biste proverili jeste li zaštićeniji od korone, najbolje je da tražite – IgG serološki semikvantitativni test za antitela na S protein. Tako ćete znati imate li antitela i okvirno koliko ih imate.

 

Pritom, ako naknadno test budete radili ponovo kako biste pratili razvoj antitela, najbolje je da radite isti test kao prethodni put da biste mogli da uporedite parametre.

 

https://nova.rs/magazin/zdravlje/najbolji-test-antitela/

 

 

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

onda nemoj emoji38.pngol:

reci ce rene sutra jel guzva, ali mislim da za prvu vakcinu vishe nece biti guzva. dobrovoljci su vec pri kraju, najverovatnije :unsure:

sent from bubamoto
 

Biće verovatno i narednih dana.

Nema još uvek milion vakcinisanih (bar jednom dozom) ukupno, a prijavljenih preko eUrpave je svakako preko milion, samo ne znamo tačno koliko.

Plus u taj nepun milion vakcinisanih ulaze i oni koji nisu preko eUprave, možda par stotina hiljada ljudi.

Rekao bih da ima nekih milion i po do dva miliona zainteresovanih ukupno, još negde ovoliko koliko je do sad vakcinisano.

Dovoljno da budemo najbolji u svetu još neko vreme.

 

Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

zar nije predjen milion prvovakcinisanih? ja sam mislila da jeste?

kako je chovek chudna zivina, poshla sam da verujem drzavnim brojevima :unsure: :hihi:

sent from bubamoto
 

 

Nova.rs otkriva koliko je ljudi zaista vakcinisano u Srbiji

Mediji su još pre šest dana objavili da je broj građana Srbije koji su primili vakcinu protiv koronavirusa prešao milion, međutim, prema podacima koje je Nova.rs danas (pre podne) dobila iz Kancelarija za informacione tehnologije i elektronsku upravu, broj vakcinisanih građanja je i dalje manji od milion.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

zar nije predjen milion prvovakcinisanih? ja sam mislila da jeste?

kako je chovek chudna zivina, poshla sam da verujem drzavnim brojevima :unsure: :hihi:

sent from bubamoto
 

Taj broj što kažu su ukupne date doze, namerno malo dovode u zabludu.

Sad je nešto tipa 1300000, od čega 400000 drugih doza.

 

edit: hvala @Jimmy Kowalski za ovo - 1.105.699 građana iskazalo interesovanje. Ta me brojka zanima već danima.

Edited by mraki
  • Hvala 1
Link to comment
Taj broj što kažu su ukupne date doze, namerno malo dovode u zabludu.
Sad je nešto tipa 1300000, od čega 400000 drugih doza.
 
edit: uleti Kowalski sa ovim linkom, interesantam podatak tu - 1.105.699 građana iskazalo interesovanje
jasno, da bi bili prvi usviet. nisam obratila paznju, u zelji da je vakcinisano mnogo naroda.

sent from bubamoto

Link to comment
8 minutes ago, mraki said:

Taj broj što kažu su ukupne date doze, namerno malo dovode u zabludu.

Sad je nešto tipa 1300000, od čega 400000 drugih doza.

cim se nista novo i skoro ne pominje, znaci da nije bas sjajno sto se tice dinamike prijavljivanja.

 

btw, antivakseri u ofanzivi, krenule nove teorije zavere, prepunili i one naizgled bezbedne, provakserske grupe na drustvenim mrezama  - eno u jednoj slavica prica kako su u loznickoj bolnici svi novozarazeni vakcinisani.

 

tako da mislim da cemo mi radoznali i skloni eksperimentisanju imati priliku da probamo sve nove proizvode na trzistu kolko jos do leta :D

ako nam ih vucic ne ispreprodaje do poslednje, ispred nosa.

Edited by Aleksija
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

cim se nista novo i skoro ne pominje, znaci da nije bas sjajno

Sad valja malo i usitniti, da bi što duže bili prvi. Samo pratiti da nas ne prestigne neko, naročito ne Hrvati.

 

Očekivao sam ipak da broj zainteresovanih bude veći, jer odavno je premašio milion. Znači to je negde to, ovi što su hteli prijavili su se odmah, kasnije vrlo malo novih.

 

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

igla definitivno nije one velichine ko shto slikaju, mada se ne bih zaklela da personal nije veterinar, ne obraca se mnogo klijenteli, zna da nema svrhe :D

molim te skoncentriši se, i odgovori tačno: kolika je igla? :unsure:

 

p.s. welcome 2 astro zečice...:zeka:

Link to comment
45 minutes ago, Tsai said:

Jel ima negde da se prati kolko se ljudi ukupno prijavilo, tj iskazalo interesovanje preko euprave dosad? 

ne beri brigu, psiho će da se slika sa milionitim

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...