Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

5 minutes ago, Aleksija said:

da li je neko u poslednjih par dana video broj do sada prijavljenih za vakcinaciju? da li je moguce da cemo ostati zakovani na ovih nesto preko milion koji su se prijavili?

Danas sasvim slučajno čula jednu priču. Žena radi u nekoj državnoj ustanovi ali nisam skontala u kojoj. Kaže reklo im da ne moraju da se vakcinišu ali u tom slučaju, ako se razbole ( od covida, naravno) dobijaće 60% plate.

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Dobio i ja poziv za subotu, DZ Vračar. Stavio sam i Astro Zeku i Fajzera, pa neka mi daju šta hoće.

 

Jos jedan heroj pade na braniku vakcindzbine. Svi cemo da zavrsimo cipovani, ja da vam kazem.:sad:

  • +1 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, gospa buba said:

aahwaganda ne radi toliko dobro ko ovaj stress guard. ali nema sg nigde da se nabavi vec godinama. ashwaganda ima svuda, ali varira kvalitet

Ali čekaj.

Tamo piše da je ašvaganda upravo sg 

Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

Pa što bih ja ostao jedini nečipovan, nijesam šugav...

 

Reci to Pembletonu i Milosu.:D

 

I vrci onaj tvoj potpis da ne bih tobom probao furunu. Kad god dodjem na forum taj potpis koristim da me razveseli pre nego sto pocnem da citam.

Link to comment

Od prirodnih protiv stresa jedino mi je lecko pomogao magnezijum noc i mogu reci da nije los - ali za spavanje. 
 

Bolovanje - pa zar nije oduvek bilo oko 60 posto od plate? Osim ako nije bolnicko lecenje ili povreda na radu? Nisam bas ekspert jer kod mene u firmi prastaju do 6 dana, ali koliko se secam tako nekako bese. 

Link to comment
6 hours ago, InvisibleLight said:


A evo kako ovdašnja struka™ to tumači:

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=02&dd=24&nav_id=1817071

 

Quote

"Sinofarm institut" u Vuhanu danas je objavio da je njihova vakcina nakon dve doze efikasna 72,51 odsto, a to je pomalo obeshrabrilo sve one koji su je primili ili koji su se prijavili za nju jer je po procentima ispod Sputnjika V, AstraZeneke i Fajzer/BionTeka.

U nameri da saznamo šta ovaj procenat zaista znači, s' obzirom na to da je u Srbiji dato milion doza ove vakcine, pozvali smo pulomologa dr Tatjanu Radosavljević koja je i sama primila ovu vakcinu i, kako kaže, nije imala nikakve nus-pojave od nje. Naprotiv.

"Ovaj procenat ništa ne mora da znači, još uvek je kratko vreme za konkretnu procenu iako je to Kina sprovela sada već na velikom uzorku. Ono što mogu da primetim kod svojih pacijenata i svoje okoline je da ima jako dobre efekte i da niko nije imao neke štetne pojave, kao ni ja koja sam dobila i revakcinu. Čak poznajem devojku koja se razbolela od kovida 19 nakon prve doze i prošla sa lakom kliničkom slikom, a već 10 dana nakon te prve doze imala je visok titar IGG antitela", otkrila je dr Radosavljević za B92.net.

Najveći pokazatelj efikasnosti i bezbednosti vakcine je, smatra ona, to što je prošla našu Agenciju za lekove i medicinska sredstva. :hail:

"Agencija je odobrila i potpuno proverila, a koliko znam u Kini je u upotrebi još od aprila prošle godine i ne bi je davali da nije ranije odobrena. To što se piše da je tek sad dobila dozvolu je politika zapadnih medija koji propagiraju američke i evropske proizvođače", istakla je pulmolog.

 

Dakle, cenjena doktorka ni ne zna koju vakcinu primaju njeni pacijenti, ali to je ne sprečava da ima mišljenje

  • +1 3
Link to comment
32 minutes ago, Aleksija said:

da li je neko u poslednjih par dana video broj do sada prijavljenih za vakcinaciju? da li je moguce da cemo ostati zakovani na ovih nesto preko milion koji su se prijavili?

I ja se baš pitam, ali nisam naišao na noviji podatak.

Link to comment
26 minutes ago, dùda said:

Danas sasvim slučajno čula jednu priču. Žena radi u nekoj državnoj ustanovi ali nisam skontala u kojoj. Kaže reklo im da ne moraju da se vakcinišu ali u tom slučaju, ako se razbole ( od covida, naravno) dobijaće 60% plate.

 

hm, moguce da su krenuli sa nekim ubedjivanjem tog tipa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...