Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

Elem, postavljeno mi je pitanje u reali, da li se mogu kombinovati vakcine?

Tj.da se u nekom razmaku od par nedelja prvo primi jedna (npr.ruska) pa onda druga (npr.oksford), nevezano za drugu dozu

Ne može. Moraš da primiš drugu dozu one od koje si primio prvu. Jer su u opticaju vakcine koje imaju sasvim drugačiji koncept.

Link to comment
5 minutes ago, garmonbozia said:

Stigao rezultalt na spajk protein, >400 9 dana posle revakcinacije, nisam radio druga antitela. Rekli su mi da ne bi trebalo da radim sada jer još uvek nije krenula da deluje, ali sam svakako hteo pa ću za jedno 3 nedelje opet. 

 

Radi brat Si, zato se i zove S-protein!

Proveri i da li je oživeo virus, da li si sterilan, vidiš da je napeto sa kineskom vakcinom.:tongue: Kinezi se ne vakcinišu!!:D

  • Haha 3
Link to comment

Bilo bi lepo da me i sterilisalo za džabe, taman ne moram da idem na planiranu vazektomiju i da hodam par dana kao da sam jahao bure.

 

Je l' ovo dovoljno antitela da mogu da ližem kvake?

Link to comment
2 minutes ago, garmonbozia said:

Bilo bi lepo da me i sterilisalo za džabe, taman ne moram da idem na planiranu vazektomiju i da hodam par dana kao da sam jahao bure.

 

Je l' ovo dovoljno antitela da mogu da ližem kvake?

Mislim da možeš da ližeš, ustvari više lizuckanje na sitno. :D 

Link to comment
7 minutes ago, Tresko said:

Ne može. Moraš da primiš drugu dozu one od koje si primio prvu. Jer su u opticaju vakcine koje imaju sasvim drugačiji koncept.

Mozes, cak sta vise, teorijski bi najcešće dalo i bolje rezultate nego buster iste vakcine...

Fora je samo da nisu radjena klinicka ispitivanja u toj kombinaciji, pa se onda ove gore tvrdnje svode na puko teoretisanje... Americki doktori su dobili zvanicno upustvo da ako ne mogu da utvrde koja je prva doza, da revakcinaciju vrse bilo kojom... Ne startuju sve iz pocetka...

Elem, astrazeka ima nesto slabiju efikasnost, sputnik ima problem u proizvodnji druge doze (koja se sastoji od drugog oblika adeno virusa), pa su sad startovali istrazivanje kakav bi rezultat bio da pomesaju astrozeku i Sputnjik
https://www.biopharma-reporter.com/Article/2021/02/09/Clinical-trial-set-to-test-efficacy-of-mixing-Sputnik-V-and-COVID-19-Vaccine-AstraZeneca

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Spooky said:

Mozes, cak sta vise, teorijski bi najcešće dalo i bolje rezultate nego buster iste vakcine...

Fora je samo da nisu radjena klinicka ispitivanja u toj kombinaciji, pa se onda ove gore tvrdnje svode na puko teoretisanje... Americki doktori su dobili zvanicno upustvo da ako ne mogu da utvrde koja je prva doza, da revakcinaciju vrse bilo kojom... Ne startuju sve iz pocetka...

Elem, astrazeka ima nesto slabiju efikasnost, sputnik ima problem u proizvodnji druge doze (koja se sastoji od drugog oblika adeno virusa), pa su sad startovali istrazivanje kakav bi rezultat bio da pomesaju astrozeku i Sputnjik
https://www.biopharma-reporter.com/Article/2021/02/09/Clinical-trial-set-to-test-efficacy-of-mixing-Sputnik-V-and-COVID-19-Vaccine-AstraZeneca

Pa to, nema zvanične preporuke, pa bi do tada trebalo da se drže "monogamnosti". I ovde se priča da će možda uskoro dati preporuku da može da se meša Pfizer i Astrozeka. Za sada ne dozvoljavaju. Ali, kakve će to da pokrene teorije zavere. Biće da kad pomešaš dve vakcine iz stomaka ti izadje Alien.:D

Edited by Tresko
Link to comment
[mention=135]gospa buba[/mention]
Da, sad mi reče ćale. Svašta. 
Kao, imaju ga na spisku za kućnu negu jer su ga pre par godina nešto previjali.
Ne znam da li su planirali i kevu usput, ali on pitao i rekli da može.
Pitali samo hoće li fajzera ili zeku. Svakako nisam bio odabrao opciju da ne mogu doći u DZ.
ti ovde dolazish samo da budesh chudan! :D

sent from bubamoto

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Garant vrse neku proveru zdravstvenog stanja preko JMBG i na osnovu toga zovu. Ovo sto je mraki napisao za roditelje (nije trazio da dodju, a oni pogledali neki spisak i videli da su ranije dolazili) je u prilog moje teze. Kad dobiju uvid u moj karton, recimo, znaju kad sam prelezao kovid, bio u bolnici i sl., znaju koje bolesti imam i ko zna sta jos :D 

 

Bez zezanja!

 

Neko tamo radi svoj posao izgleda :D 

nema shanse da to rade. znash kakav bi to spektakl bio. ito nakon mesec dana bukvalnog informatichkog divljanja bez ikakvog kriterijuma, iznenada i tek tako, samo zato shto moze, pocheli da ukrshtaju baze podataka, sa ciljem dobrobiti choveka i gradjanina.  n e m a    s h a n s e !

 

pa jel chovek primio vakcinu i prijavio se ponovo. za vakcinu. i sistem nishta. ajte molim vas :rolf:

Edited by gospa buba
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...