Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

6 minutes ago, angelada said:


meni je moja vakcina odlicna, i kao sto neko mudro rece mozda cak i ovde - to je vakcina protiv kovida a ne protiv smrti (u opstem smislu smrti). 
 

Danas sam na tviteru bas kod ove jovanice koja je inace medicinarka ali retvituje bez posebnog kriterijuma pokusala da izracunam kad se zarazila jedna sto tvrdi da je u bolnici devet dana posle revakcinacije sputnikom - i dosla do toga da ga je verovatno primila u gepeku aviona prilikom svecanog pristanka. Samim tim sam dosla i do toga da kao sto ona evidentno laze (osim ako nije primila jednu od onih 10 sto su stigle u torlak da ih ispitaju), moze biti da lazu i neki drugi

stradalnici posle druge doze. Naravno da ce se odredjen procenat ljudi zaraziti - ali citajuci srpski internet ispade sinopharm posast gora od “konrada” jos malo pa nova kovid bolnica samo za sinopharmovce.

 

Sasvim zlobno bih primetila da je dosta mojih poznanika sinopharmovaca provelo praznike na srpskim planinama ne libeci se od poseta i dnevnih zurki u ugostiteljskim objektima. Posle prve doze. 
 

 

Zaista ne bih da ulazim u autenticnost svake price na netu o osobi koja je cula od osobe da je cula od osobe da joj je osoba rekla sledece, samo molim da, ako se vec takve price postuju na forumu, one bar budu postavljene u formi pitanja nasim forumskim lekarima. Svi smo pomalo vise receptivni nego obicno zbog sveg ovog sranja, ne vidim kako takve price bilo kome mogu da pomognu oko bilo cega. Ne mogu ni Aleksija i Spooky da dezuraju na forumu non-stop.:D

Edited by harper
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Fascinantno je kakve informacije dolaze od zdravstvenih radnika, koja je to količina neznanja, gluposti i potrebe za nekom senzacijom.

Na mom skromnom uzorku svi koji su protiv vakcina, imaju nekog lekara ili farmaceuta koji im je napunio glavu, ili bar podgrejao sumnje da su vakcine nebezbedne i da izazivaju ozbiljne posledice. 

danas odem u firmu iako mi je ove nedelje smena kod kuće. mlada koleginica, koja je prošle nedelje potrčala preko reda da se vakciniše kinezom na sajmu (vodila majku koja je imala zakazano pa se i ona umuvala), pomalo unezverena: - jako sam se pokajala što sam to primila. evo, imam neku temperaturu, sve mi nešto nije kako treba, a i čula sam od medicinskog radnika XYZ da vakcine slabe imunitet.

ja: - :mellow:

- dada, vakcine oslabljuju imunitet.

ja: - misliš angažuju imuni sistem da šljaka i pravi antitelašca?

- ne, nego baš slabi. tako su mi rekli lekari.

tu sam odustala od svake rasprave.

(imala je i hint da  se korona u sinofarmu povampirila, ali preko toga sam prešla kao preko paperjastog oblačka).

 

41 minutes ago, Spooky said:

Kineska je mrtva i izmiksovana. Zaista ne vidim način da "oživi".

Sinopharm Zombie Apocalypse... :sleep:

Edited by pt 2.0
  • Haha 4
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Zaista ne bih da ulazim u autenticnost svake price na netu o osobi koja je cula od osobe da je cula od osobe da joj je osoba rekla sledece, samo molim da, ako se vec takve price postuju na forumu, one bar budu postavljene u formi pitanja nasim forumskim lekarima. Svi smo pomalo vise receptivni nego obicno zbog sveg ovog sranja, ne vidim kako takve price bilo kome mogu da pomognu oko bilo cega. Ne mogu ni Aleksija i Spooky da dezuraju na forumu non-stop.:D

 

Možda i pomognu budalama, koje misle da su posle primljene vakcine savršeno bezbedni, da se prizovu pameti.

Link to comment

Čudi me da ljudi ovde prenose neke likove sa twitera. Pa dovoljno je da se tamo malo promuvaš i glava da ti se raspadne od gluposti koje vrcaju na sve strane.

Eno sad neka likuša se pita da li smo mi toliko naivni da verujemo da jedna nemačka ne može da nabavi vakcine a srbija može. I onda kreće poplava odgovora u stilu srbi zamorci, idioti su sad vakcinisani idioti i sve u tom stilu.

 

  • +1 3
Link to comment
33 minutes ago, Spooky said:

Prosečno vreme od prvih simptoma do smrti je 3 sedmice. Prosečno vreme od zaraze do prvih simptoma je 5 dana. Tako da se on možda zarazio u vreme oko prve vakcine,  ali je možda i rane simptome pripisao nuspojavama.

 

I opet, sve i da neko umre i kasnije, statistički je očekivano od 500 000 revakcinisanuh. Meni je dovoljno značajno smanjenje rizika. Eliminacija rizika nije moguća ni u jednoj životnoj oblasti.

Jasno je da  se najverovatnije zarazio u vreme prve vakcine, baš zato i kažem izgleda da su napravili propust da valjano stave do znanja vakcinisanim da još ništa nije gotovo i da mora da se čuvaju. Kad je krenula masovna vakcinacija sinofarmom zavladala je euforija da je epidemija gotova. Došlo je do preranog opuštanja a utakmica se još igra.

Link to comment

I dalje je veliko pitanje zasto se Kinezi ne vakcinisu vec izvoze.

Dal cekaju da se uvjere da mRNK odradjuje posao pa naprave svoju verziju Fajzera.

Nesto kao Lewis 501 iz Novog Pazara

Link to comment
Quote

AstraZeneca expects to deliver less than half the COVID-19 vaccines it was contracted to supply the European Union in the second quarter, an EU official told Reuters on Tuesday...
The EU official, who spoke to Reuters on condition of anonymity, confirmed that AstraZeneca planned to deliver about 40 million doses in the first quarter, again less than half the 90 million shots it was supposed to supply.

AstraZeneca warned the EU in January that it would fall short of its first-quarter commitments due to production issues. It was also due to deliver 30 million doses in the last quarter of 2020 but did not supply any shots last year as its vaccine had yet to be approved by the EU.

All told, AstraZeneca’s total supply to the EU could be about 130 million doses by the end of June, well below the 300 million it committed to deliver to the bloc by then.

https://www.reuters.com/article/uk-health-coronavirus-eu-astrazeneca-exc/exclusive-astrazeneca-to-miss-second-quarter-eu-vaccine-supply-target-by-half-eu-official-idUSKBN2AN22Y

Edited by vememah
Link to comment
2 hours ago, General Ripper said:

Radnik naše firme tražio pomoć firme za pogrebne troškove ćaleta, umro od upale pluća 6 dana nakon revakcinacije, 65 godina. 

7 dana prođe od zaražavanjado do pojave simptoma. Obično nekoliko dana prođe dok se stanje ne pogorša. Ako je bila korona onda je već bio zaražen.

2 hours ago, General Ripper said:

Navodno negativan na kovid ali šta bi drugo moglo da bude, bolničko lečenje debelo kasnilo zato što su lekari bili ubeđeni da ne može da bude kovid jer je primio vakcinu.

Umiru ljudi itekako i od drugih stvari, a ne samo od korone. Danas umiru i mnogi više nego pre. Stari su bili 3 meseca zaključani, stres je na višem nivou i zdravstvena zaštita je manje dostupna...

Ako su lekari smatrali da je zaštićen posle prve doze to je sramota.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, duma said:

7 dana prođe od zaražavanjado do pojave simptoma. Obično nekoliko dana prođe dok se stanje ne pogorša. Ako je bila korona onda je već bio zaražen.

Umiru ljudi itekako i od drugih stvari, a ne samo od korone. Danas umiru i mnogi više nego pre. Stari su bili 3 meseca zaključani, stres je na višem nivou i zdravstvena zaštita je manje dostupna...

Ako su lekari smatrali da je zaštićen posle prve doze to je sramota.

Moguće je da se neki zaraze i na samoj vakcinaciji, ukoliko ima gužve i čekanja, ali ovo je verovatno bilo i pre toga ako je 6. dan već umro.

Edited by mraki
Link to comment
7 hours ago, Moracikus said:

I dalje je veliko pitanje zasto se Kinezi ne vakcinisu vec izvoze.

Dal cekaju da se uvjere da mRNK odradjuje posao pa naprave svoju verziju Fajzera.

Nesto kao Lewis 501 iz Novog Pazara

Kako misliš, ne vakcinišu se? Do 9. februara su vakcinisali preko 40 miliona doza (poslednji dan za koji su dostupni podaci), tad su bili u egalu sa Amerikancima po broju doza, ali od tada nema ništa na netu o njihovoj vakcinaciji. WSJ je tada preneo da imaju probleme sa proizvodnjom, i od tad ništa.

 

SaE

Link to comment
42 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Kako misliš, ne vakcinišu se? Do 9. februara su vakcinisali preko 40 miliona doza (poslednji dan za koji su dostupni podaci), tad su bili u egalu sa Amerikancima po broju doza, ali od tada nema ništa na netu o njihovoj vakcinaciji. WSJ je tada preneo da imaju probleme sa proizvodnjom, i od tad ništa.

 

SaE

Ma ne vakcinišu se kinezi, i tačka. :tongue: Šta sad ti remetiš ovde. 

Link to comment
10 hours ago, Spooky said:

Ne. Ova mogućnost postoji kod živih (atenuiranih) vakcina,  gde se patogen nekim postupkom oslabi. Ali se u nekim okolnostima povrati u punoj snazi. Najpoznatiji je slučaj od pre stotinjak godina i sa vakcinama za dečiju paralizu koje su kod nekih izazvale originalnu bolest i paralizu.

 

Kineska je mrtva i izmiksovana. Zaista ne vidim način da "oživi".

Pusti ti to, Kinezi su to.:tongue: Dakle, šta smo imali: kineska vakcina oživljava virus(jer ga ĆinĆao u fabrici nije dovoljno jako mlatnuo po glavi) i zaražava ljude, ujedno ih steriliše, jede im mozak. Plus, Kinezi se ne vakcinišu(to me podseća na onaj vic "indijanci cepaju drva":D)

  • +1 1
  • Haha 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...