Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, bejzbolka said:

Po tviteru se masovno pise da su se ljudi zarazili nakon revakcinacije, sto je stvarno zabrinjavajuce.

 

Imam jedno totalno glupo pitanje, mozda i smesno, al aj, neka kaze neko ko se bolje rezume.

 

Posto je ta Sinofarm vakcina tzv. inaktivisana vakcina, koja sadrzi ceo virus, samo valjda ubijen. Da li postoji sansa da ta "inaktivacija" nije uradjena kako treba i da se virus aktivira u telu?

 

2 hours ago, Aleksija said:

postoji, na srpskom internetu. 

 

Sem na internetu, mene zanima postoji li ova mogućnost zaista u realnosti? Tj da li u proizvodnom procesu može doći do zajeba i ne inaktivisati virus kako treba?

Link to comment
15 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Sem na internetu, mene zanima postoji li ova mogućnost zaista u realnosti? Tj da li u proizvodnom procesu može doći do zajeba i ne inaktivisati virus kako treba?

 ja licno ne mogu da zamislim takvu situaciju a da nema daleko ozbiljnije i vidljivije epidemioloske posledice koje bi obuhvatile ceo lanac - a ne samo ponekog korisnika u srbiji. 

 

 

Edited by Aleksija
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, mraki said:

Fascinantno je kakve informacije dolaze od zdravstvenih radnika, koja je to količina neznanja, gluposti i potrebe za nekom senzacijom.

Na mom skromnom uzorku svi koji su protiv vakcina, imaju nekog lekara ili farmaceuta koji im je napunio glavu, ili bar podgrejao sumnje da su vakcine nebezbedne i da izazivaju ozbiljne posledice. 
Svašta sam tu čuo, ali najčešće kako utiče na sterilitet.

Ja onda obavezno nabacim kako i sam virus utiče na sterilitet, čak iako si asimptomatski. Bar ih malo bacim u rebus, pošto mnogi ionako veruju da su preležali. :fantom:

pri chemu o tome caskaju osobe koje su ohoho iskochile iz bazena za razmnozavanje :lolol:

Link to comment

Interesantan fenomen  ovi smrtni slučajevi nakon druge doze kineza, danas sam se susreo sa takvim slučejem i u real life-u. Radnik naše firme tražio pomoć firme za pogrebne troškove ćaleta, umro od upale pluća 6 dana nakon revakcinacije, 65 godina. Navodno negativan na kovid ali šta bi drugo moglo da bude, bolničko lečenje debelo kasnilo zato što su lekari bili ubeđeni da ne može da bude kovid jer je primio vakcinu.

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

pri chemu o tome caskaju osobe koje su ohoho iskochile iz bazena za razmnozavanje :lolol:

 

Ovo me pitao neki poznanik pre neki dan. Valjda misli da sam Berni Ekleston.

  • Haha 2
Link to comment

Dosli smo na forumu veoma brzo u fazu kada se nada zbog postojanja vakcina pretvorila u more postova o tome kako je vakcina zivi kurac, a u tu svrhu nam sluze i neproverene price, gradski abrovi i panicno trazenje po netu svake moguce informacije koja bi bacila sumnju na efikasnost vakcine.

 

Ne valja nam posao. Bar onaj koji se tice psihologije.

 

Aleksija, hvala na svemu.

  • +1 7
Link to comment
35 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

 

Sem na internetu, mene zanima postoji li ova mogućnost zaista u realnosti? Tj da li u proizvodnom procesu može doći do zajeba i ne inaktivisati virus kako treba?

Ne. Ova mogućnost postoji kod živih (atenuiranih) vakcina,  gde se patogen nekim postupkom oslabi. Ali se u nekim okolnostima povrati u punoj snazi. Najpoznatiji je slučaj od pre stotinjak godina i sa vakcinama za dečiju paralizu koje su kod nekih izazvale originalnu bolest i paralizu.

 

Kineska je mrtva i izmiksovana. Zaista ne vidim način da "oživi".

  • +1 3
  • Hvala 3
Link to comment
12 minutes ago, General Ripper said:

Interesantan fenomen  ovi smrtni slučajevi nakon druge doze kineza, danas sam se susreo sa takvim slučejem i u real life-u. Radnik naše firme tražio pomoć firme za pogrebne troškove ćaleta, umro od upale pluća 6 dana nakon revakcinacije, 65 godina. Navodno negativan na kovid ali šta bi drugo moglo da bude, bolničko lečenje debelo kasnilo zato što su lekari bili ubeđeni da ne može da bude kovid jer je primio vakcinu.

Prosečno vreme od prvih simptoma do smrti je 3 sedmice. Prosečno vreme od zaraze do prvih simptoma je 5 dana. Tako da se on možda zarazio u vreme oko prve vakcine,  ali je možda i rane simptome pripisao nuspojavama.

 

I opet, sve i da neko umre i kasnije, statistički je očekivano od 500 000 revakcinisanuh. Meni je dovoljno značajno smanjenje rizika. Eliminacija rizika nije moguća ni u jednoj životnoj oblasti.

  • +1 2
Link to comment
21 minutes ago, harper said:

Dosli smo na forumu veoma brzo u fazu kada se nada zbog postojanja vakcina pretvorila u more postova o tome kako je vakcina zivi kurac, a u tu svrhu nam sluze i neproverene price, gradski abrovi i panicno trazenje po netu svake moguce informacije koja bi bacila sumnju na efikasnost vakcine.

 

Ne valja nam posao. Bar onaj koji se tice psihologije.

 

Aleksija, hvala na svemu.


meni je moja vakcina odlicna, i kao sto neko mudro rece mozda cak i ovde - to je vakcina protiv kovida a ne protiv smrti (u opstem smislu smrti). 
 

Danas sam na tviteru bas kod ove jovanice koja je inace medicinarka ali retvituje bez posebnog kriterijuma pokusala da izracunam kad se zarazila jedna sto tvrdi da je u bolnici devet dana posle revakcinacije sputnikom - i dosla do toga da ga je verovatno primila u gepeku aviona prilikom svecanog pristanka. Samim tim sam dosla i do toga da kao sto ona evidentno laze (osim ako nije primila jednu od onih 10 sto su stigle u torlak da ih ispitaju), moze biti da lazu i neki drugi

stradalnici posle druge doze. Naravno da ce se odredjen procenat ljudi zaraziti - ali citajuci srpski internet ispade sinopharm posast gora od “konrada” jos malo pa nova kovid bolnica samo za sinopharmovce.

 

Sasvim zlobno bih primetila da je dosta mojih poznanika sinopharmovaca provelo praznike na srpskim planinama ne libeci se od poseta i dnevnih zurki u ugostiteljskim objektima. Posle prve doze. 
 


 

 

 

 

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...