Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Po tviteru se masovno pise da su se ljudi zarazili nakon revakcinacije, sto je stvarno zabrinjavajuce.

 

Imam jedno totalno glupo pitanje, mozda i smesno, al aj, neka kaze neko ko se bolje rezume.

 

Posto je ta Sinofarm vakcina tzv. inaktivisana vakcina, koja sadrzi ceo virus, samo valjda ubijen. Da li postoji sansa da ta "inaktivacija" nije uradjena kako treba i da se virus aktivira u telu?

Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

 

I to može da bude razlog zašto ne daju (kako je primetio 1 forumaš tamo), najsporije razvija antitela, a s porastom broja slučajeva sad je trka s vremenom hoće li broj imunih dovoljno brzo porasti ili opet sledi potpuni raspad.

jeste, bas oni imaju plan i trku s vremenom. cime da vakcinisu kad imaju nekoliko desetina hiljada drugih vakcina, a reklamirajuci kineza su isprestravljivali narod od "zapadnih" vakcina.

 

ovde je nesto vrlo sumnjivo - ili su kinezi prodali potpuni bofluk, ili je krenula urbana legenda o hiljadama zarazenih posle sinofarma koja se sad samo amplifikuje.

od desetina koji su primili kinesku ovde, kod mene, ja ne znam bas nikoga ko se zarazio posle prve ili druge doze. doduse, znam dosta primera sa interneta. 

mada, ako se dobro secam, izrael je na nekoliko stotina hiljada vakcinisanih fajzerom imao 60 i nesto zarazavanja posle druge doze (mrzi me da trazim clanak). ovde to samo moze biti vise.

Link to comment
7 minutes ago, bejzbolka said:

Po tviteru se masovno pise da su se ljudi zarazili nakon revakcinacije, sto je stvarno zabrinjavajuce.

 

Imam jedno totalno glupo pitanje, mozda i smesno, al aj, neka kaze neko ko se bolje rezume.

 

Posto je ta Sinofarm vakcina tzv. inaktivisana vakcina, koja sadrzi ceo virus, samo valjda ubijen. Da li postoji sansa da ta "inaktivacija" nije uradjena kako treba i da se virus aktivira u telu?

postoji, na srpskom internetu. 

Link to comment
57 minutes ago, 189- said:

jel ima od cega bezati? nisam upucen

ljudi koji su se danas vakcinisali az će doći na red za drugu dozu tek 18 maja, a nekima je to možda prekasno, ako planiraju putovanje u instranstvo npr

- mada kada se pogleda kako se uputstva menjaju iz nedelje u nedelju, možda druga doza neće ni trebati :happy:

Link to comment
5 minutes ago, Tale said:

Ja znam za dvoje: jedno preminulo i jedno sa lakšom slikom.

verujem. i to je prilicno ocekivano. ali sad pocinju price o ogromnom broju slucajeva, ljudi se pitaju da li vakcina izaziva koronu (ako te mrzi, procitaj thread ispod inicijalnog posta kod vememaha). ako neko bar ne pokusa da razjasni ovo,  dostici cemo plafon u broju vakcinisanih kolko za 7 dana.

paradoksalno, jedina osoba koju licno poznajem a koja je pozitivna dva dana od druge doze je primila fajzera.

  • +1 2
Link to comment

Kad uracunas period inkubacije, verovatno je da trenutno zarazeni nisu mogli da stignu da razviju imunitet. Jeste zabrinjavajuce, svakako, ali je i dalje dobra sansa da je stvar u tome da su se ljudi opustili u sred talasa. Ako nastavi da se desava za nedelju dana, onda je definitivno problem.

  • +1 1
Link to comment

@Aleksija  Te priče i počinju iz neznanja zbog loših i pogrešnih informacija.

Nije bilo šanse da tom nekom objasnim da to lice nije preminulo zbog vakcine jer je porodici dovoljno to što se zaražavanje desilo nakon vakcinacije.

Ova država ćuti, ne vidi problem ni u nedostatku propagiranja vakcinacije ni u odsustvu demantija da se umire zbog vakcine.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

Kad uracunas period inkubacije, verovatno je da trenutno zarazeni nisu mogli da stignu da razviju imunitet. Jeste zabrinjavajuce, svakako, ali je i dalje dobra sansa da je stvar u tome da su se ljudi opustili u sred talasa. Ako nastavi da se desava za nedelju dana, onda je definitivno problem.

efikasnost vakcine se pokazuje tek u masovnoj vakcinaciji, sve  od prve do trece faze, svi clanci u lancetu i nivoi antitela su nebitni u odnosu na stvarni broj zarazenih. ovo bi moralo da se prati i broji.

  • +1 2
Link to comment

i da, ima tu jos nesto, kod starijih i imunokompromitovanih osoba se sporije stvara imuni odgovor, a i kad se stvori, on je slabiji nego kod mladih i zdravih. toj kategoriji treba utuviti u glavu da imaju jos mesece maske i distance.

matorci jedne prijateljice su do pre neki dan misli da su drugom vakcinom zavrsili posao, jer je neki doktor na tv-u rekao tako. njima to dovoljno. jedva su ih razuverili.

  • +1 1
Link to comment

Nije problem što su se ljudi masovno zarazili posle (re)vakcinacije, problem je što su se ljudi masovno zarazili, tačka. Što zapravo i nije neočekivano jer je virus očigledno i dalje u širokoj cirkulaciji, mere ne postoje, prva doza ne daje zaštitu, druga doza daje zaštitu tek nakon x dana (ni tu nismo načisto), a s obzirom na to koliko se ljudi vakcinisalo, razumno je pretpostaviti da će jedan ne mali deo njih zakačiti virus. Tu bi bilo dobro pratiti težinu kliničke slike u poređenju sa proteklim vremenom od vakcinacije, jer valjda se postepeno stvara kakav-takav imuni odgovor.

 

E sad, ako se stvarno ispostavi da su nam Kinezi uvalili ko zna šta, onda smo ga ugasili, ali makar za sad se ne bih opterećivao takvim idejama. Mada moram priznati da mi je par puta u najcrnjim raspoloženjima palo na pamet da smo deo kliničkog istraživanja i da neki dobijaju vakcinu, neki placebo, pa kom opanci kom obojci, ali uspevam da ubedim sebe da ovdašnji sistem nije u stanju da izgura nešto tako kompleksno. :blush:

  • +1 2
Link to comment

klinichka studiju sa placebom - teshko. to bi znachilo da nekoga interesuje konachan ishod sa brojevima i primetio bi po proceduri, ako nishta drugo. neko meri neke parametre pre i posle, to je alfa i omega svakog eksperimenta. toga ovde nema.

shto se tiche sistema, ako mu dash validan motiv ili novac ili oba, moze da izgura shtagod hocesh.

sent from bubamoto







  • +1 2
Link to comment

Jbt ja zbilja ne razumem.

Prvo, ove idiote, koliki god da su, da nisu mogli odštampati jedan letak sa objašnjenjem osnovnih stvari oko vakcine i ponašanje kada je primiš.

A drugo, ne kapiram ljude koji su se čuvali skoro godinu dana, sad se vakcinisali i ajmo u život :isuse:. Pa i bez tog nekog pamfleta, ko hoće, može da uhvati makar osnovne informacije.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, yabadaba said:

Ma ovaj sistem ne prepoznaje ni dal si već primio vakcinu. Ja juče probao da se prijavim ponovo i prošlo, a već sam vakcinisan sa obe doze. 

ne diraj ništa dok se ceo ppp ne revakciniše. :dry:

 

2 hours ago, Aleksija said:

inace, procitah negde da je navodno djerlek rekao ne nekom tv-u da se od sutra u s. boraca prima (samo) astrozeka. ne znam da li je taj neko dobro preneo, te me nemojte drzati za rec.

 

paahahahahahahahahaha prekrasno.

jedina vakcina o kojoj se uopšte ništa nisam informisala, jer kao nema šanse da bude ta.

koja sam ja meni princeza exotica, dobiću astrozeku.

zapravo renne je princeza exotica, buba i ja smo rozi mančmelou.

 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...