Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, čekmeže said:

A što naravno ne kinesku?

 

Ja preskočio zbog ovog

 

Quote

TAIPEI (Taiwan News) — A Chinese vaccine expert is referring to the vaunted Sinopharm vaccine as the "most unsafe vaccine in the world," after it was found to produce 73 side effects.

 

Možda je glasina, možda nije, ali radije ipak nešto drugo, ako već bude moglo da se bira.

Link to comment

Da a cak i da su to samo glasine ostaje priznanje kineza da je vakcina efikasna samo u 79,4% pelcovanih

Samo jer se ostali hvale sa 95 i vise % uspesnosti

Pa ako vec moze da se bira :happy:

Link to comment

Ima na blic sajtu opsirno o sputnjik, al link vodi na telegraf pa necu linkovati

Txt koji navodr je prevod sa https://xn--80aesfpebagmfblc0a.xn--p1ai/faq/?tags=42

 

 

I pise koja stanja su kontraindikovana za sputnjik

Uz ovo barbino, vidim i ljudi koji su imali mozd.udar u zadnjih god.dana, koji planiraju potomstvo naredna 3 meseca, razni hepatitisi i jos stosta 

 

Вакцинацию нельзя проходить в следующих случаях:
 

  • при острых инфекционных заболеваниях и обострениях хронической соматической патологии;
  • в случае аллергических реакциях к компонентам вакцины;
  • во время беременности и при кормлении грудью;
  • при тяжёлых аллергических реакциях в анамнезе;



В настоящее время вводить вакцину не рекомендуется в случаях, если у Вас есть туберкулез, новообразования, гепатиты В и С, сифилис, ВИЧ, перенесенный в течение года острый коронарный синдром или инсульт, а также если вы планируете в ближайшие три месяца зачать ребенка.

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Meni to sve sa Sputnjikom deluje da su samo brzali faze testiranja (sto i jesu) i onda su izbegavali da uzimaju subjekte iz tih kriticnih grupacija, trudnice, hronicni bolesnici itd. Sto ne znaci da je sigurna za njih, samo je neispitana, fifti-fifti.

Link to comment
16 minutes ago, Milosh76 said:

JEl se prijavljujete i za Modernu iako nema naznaka da ce doci?

Ja se prijavio za sve. Mislim da će na kraju biti varijanta: špricamo šta ima na lageru (jutros na vestima čuh da je i u Nemačkoj tako), a mi šta smo selektovali, selektovali smo. Inače sam do sada promovisao stav da je najrazumnije slediti uputstva medicinskih vlasti, kakve god da su, bolje od samostalnih istraživanja po netu, pa ću se uzdati u sud ALMS. 

Komentatorluk po domaćim vestima o vakcinaciji je mrak živi. :ph34r: Ne čudi me što su ovako brzo otvorili masovnu dobrovoljnu vakcinaciju, propašće nam vakcine.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Meni to sve sa Sputnjikom deluje da su samo brzali faze testiranja (sto i jesu) i onda su izbegavali da uzimaju subjekte iz tih kriticnih grupacija, trudnice, hronicni bolesnici itd. Sto ne znaci da je sigurna za njih, samo je neispitana, fifti-fifti.

Pa ok, al nek mi min.zdravlja izadje sa zvanicnim dokumentom o svojstvima tj rizicima koje sami proizvodjaci iznose

Ovako se stvara zabuna

Nisam antivaxer nego hipohondar pa se (preterano) bojim i tih mogucih ozbiljnih nusefekata ako mi neko strucan sve lepo ne predoci

Ako je za moje godiste i pol i zdravstveno stanje(odsustvo rizic.stanja) smrtnost od korone 0,005, npr 5 od 100000, zelim da znam koliki rizik koja vakcina nosi za moje stanje da bih odlucila

  • +1 1
Link to comment

Ja prijavio Fajzer i Moderna. Nemam pojma ni da li ja sa 32 godine uopste treba da primim, ni da li smemo da primimo zena i ja ako planiramo bebu... ali sam se prijavio pa ako pozovu onda cu razmisljati

Link to comment
Just now, Далибор said:

 i tu ima nekih rizika?

 

Nemam pojma stvarno, zato sam i napisao. Nasao sam nesto na netu da who preporucuje zenama da 2-3 meseca ne planiraju trudnocu ako se vakcinisu

Link to comment

znachi drzava/kojagod ovlashcena agencija ne smatra da treba da nam se obrati ikad nekim sadrzajem vezanim za vakcine. na nivou onoga shro narod ima dileme ili (misli da) zeli da bira :unsure:

nego shta nadjemo na tviteru :dry:

sent from bubamoto

Link to comment



U neku od teorija zavere u vezi sa virusom korona veruje tri četvrtine ispitanika na Zapadnom Balkanu, što je mnogo veći procenat nego u drugim delovima Evrope, dok u Srbiji u takve teorije veruje oko 41,5 odsto anketiranih, pokazuju rezultati istraživanja koje su u oktobru sproveli "Atlantski savet" iz Vašingtona i savetodavna grupa za javnu politiku "Balkan u Evropi".

Pozivajući se na rezultate ankete, Politika je u današnjem izdanju prenela i da je svaki treći građanin Srbije naveo da se neće vakcinisati protiv tog virusa, dok je po 20 odsto ispitanika navelo da će primiti vakcinu, odnosno da će se verovatno vakcinisati.



Ostatak na sajtu N1

https://rs.n1info.com/vesti/istrazivanje-vise-od-40-odsto-gradjana-srbije-veruje-u-teorije-zavere-o-koroni/



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...