Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ali opet
Ako se uradi test, pokaze osoba da ima antitela iako nije vakcinisana, zasto bi imala restrikcije u odnosu na osobu koja je vakcinisana pa tako ima antitela?
Mozda toj vakcinisanoj osobi zapravo pre isticu antitela nego ovoj nevakcinisanoj
 
Nema mi logike ta podela koju prave
 
Pre bi imala logike podela na one sa antitelima i onima bez, pa bez obzira kako ona nastala u organizmu
logika je napushtena kad je kompletna procedura oko dizajna testiranja odobravanja i proizvodnje nagurana u 9 meseci, umesto u 9 godina. nagadjanje na osnovu iskustva je ono shto im je jedino na raspolaganju, a nama je poverenje na raspolaganju, jer su celom svetu svi parametri sachuvaj boze vec sada, a ne da ovo potraje josh 5 godina sa zatvaraj-otvaraj klackanjem. takvo vreme doshlo, invazija mnogo brzih vanzemaljaca. ili shto pjesma kaze: nemam ti kad hihi.gif


oni veruju da ce vakcina da drzi duze, preostaje nam da to saznamo uchestvujuci planetarno.

sent from bubamoto


Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

zar nije neki naš forumaš koji se vakcinisao negde u podmoskovlju, rekao da se prvo testira na antitela, tj. da oni koji imaju antitela, ne vakcinišu se sada nego će eventulano kasnije

 

ili sam to sanjala, ali nešto ne verujem :D

 

Ali da li kao takvi smeju, npr u Grcku na more, ili ipak moraju da cekaju da im isteknu antitela, pa da se onda vakcinisu, pa tek tada mogu na more :D

 

To je ono sto me zbunjuje

 

A vec sam imao "problem " s nekim restrikcijama

Edited by Have_Fun
Link to comment

računam da će napraviti neku platformu za prijavljivanje, pa će moći da se prijavi i ako nemaš registrovan nalog na e-upravi

sad pogledala, treba da šaljem skeniranu lk ili pasoš, pa onda to tamo neko proverava, pa nakon 24 sata možeš da se registruješ, tako neka fora

 

ako hoće da se narod masovno prijavljuje, kontam da će to biti jednostavnije

Link to comment
Just now, Have_Fun said:

 

Ali da li kao takvi smeju, npr u Grcku na more, ili ipak moraju da cekaju da im isteknu antitela, pa da se onda cakcinisu, pa tek tada mogu na more :D

 

To je ono sto me zbunjuje

 

A vec sam imao "problem " s nekim restrikcijama

valjda će biti dovoljno pametnih da to nekako urede nekakvom regulativom

grcima je sigurno stalo da im se dolazi , ne gubi se njima još jedna sezona, i ne samo njima, svima koji imaju značajan prihod od turizma

a ne moraš biti ajnštajn da shvatiš da ima mnogo ljudi koji su preležali

Link to comment
10 minutes ago, Aleksija said:

pretpostavljam da ce i to biti u opticaju, bar negde, kao sto je letos igg status bilo za odlazak u crnu goru (ako nesto nisam pomesala).

 

Nadam se da je tako 

Ali

Na svom primeru mogu da kazem da meni nije bio dozvoljen normalan ulazak u Srbiju iako sam pokazao da imam antitela, i iako su mi rekli da bez PCRa mogu samo ako sam vakcinisan. 

Pokusao sam da objasnim ali avaj 

 

Isti slucaj je i sa Austrijom

A i sa Poljskom

 

U Austriji se karantina oslobadjas tako sto nakon 5 dana mozes uraditi PCR, dok u Poljskoj moras u obavezan 10odnevni karantin

Dzabe i PCR

 

To je od drzava s kojima sam imao kontakt

 

Ova grupa o kojoj govorim je skroz ignorisana iz nekog razloga

 

Edit: @dùda takodje, posto se mogu nadovezati i na prethodni komentar :D

Edited by Have_Fun
Link to comment
4 minutes ago, dùda said:

zar nije neki naš forumaš koji se vakcinisao negde u podmoskovlju, rekao da se prvo testira na antitela, tj. da oni koji imaju antitela, ne vakcinišu se sada nego će eventulano kasnije

 

ili sam to sanjala, ali nešto ne verujem :D

 

ed.

pa se on vakcinisao pošto nije imao antitela

 

.

 

Sve je u redu)..nisi sanjala...Jeste, danas test na antitela, sutra vakcina, mozes cak na dan vakcinisanja da uradis ekspres test na covid ukoliko sumnjas da si imao rizican kontakt..Ne mogu da potvrdim da se to svuda radi, ali eto kod mene je bilo tako...

Nekoliko top menadzera koji su se vakcinisali proslog maja-juna tvrde da jos imaju imunitet, ukoliko im se moze verovati...

 

.

  • Hvala 1
Link to comment
35 minutes ago, Have_Fun said:

Nisam od tih ljudi koji 3puju oko cipova ako ti je komentar bio ironican.

Sasvim normalno sam postavio pitanje.

Nema potrebe sad govnati temu.

Mozemo se ponasati kao odrasli ljudi.

 

Postavio sam skroz normalno pitanje i zasita me cudi to da se grupa ljudi koja ima stvorena antitela nakon prelezanog virusa, nekako ignorise

 

Nisam ironičan. Prema svemu što znamo, vakcina obezbeđuje duži imunitet. Ako ti je za utehu, lakše ćeš podneti vakcinu. To je, što je.

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
3 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

Nisam ironičan. Prema svemu što znamo, vakcina obezbeđuje duži imunitet. Ako ti je za utehu, lakše ćeš podneti vakcinu. To je, što je.

 

Ok, duzi imunitet, ali se ne zna koliko

 

I ja sad zamisljam da je osoba A pre 10 meseci primila vakcinu, a osoba B pre mesec dana pregurala kovid.

Obe osobe imaju antitela

 

Zasto osoba A ima veca prava od osobe B, ako su osobi A antitela nastala od vakcine na izdisaju, a osobi B sveze nastala i trajace duze

 

To je ono sto meni nije logicno npr

Link to comment
58 minutes ago, Alfa said:

Cek, mene ovo zanima. Imam madjarsko drzavljanstvo, da li imam pravo da me oni vakcinisu? Hipoteticki, lupam, ne zivim trenutno u HU i nemam prebivaliste tamo. Na prvom mestu zbog zdravlja, a zatim sto hocu da se odem tamo i (hipoteticki) vakcinisem se u Srbiji nekom od vakcina koje ne odobrava EU, da li bi mi Madjari pravili problem oko toga? 

Svako ko zeli da se vakcinise, mora da se registruje na stranici https://vakcinainfo.gov.hu . Za registraciju su potrebni i prebivaliste u HU, i broj soc osiguranja.

 

U privatnom zdravstvu jos nema vakcina ali neke bolnice/ordinacije vec najavljuju da ce ih uskoro imati. To ti je sansa. (Btw, gotovo sam siguran da tamo nece ni biti vazno koje drzavljanstvo imas)

Link to comment

Glede davanja vakcina onima koji imaju antitela, u EU je daju i njima (Pfizer, HU). 

Dakle, nema veze ako ih imas i ne ceka se da se broj antitela smanji, da bi se dala vakcina.

 

Ko zeli da putuje, taj ce morati da se vakcinise. Sigurno je da potvrda o antitelima nece biti dovoljna za npr ulazak u avion. Jos malo pa ni negativan PCR test nece biti dovoljan.

Samo vakcina.

Link to comment

Čini mi se da je problem sa preležačima što nisu svi imali isti imuni odgovor. Neko je na nogama, asimptomatski a neko Dragiša. Kao npr. Gospa. Ona je imala antitela, pa su koliko sam razumeo nestala. Dok se kod vakcinisanih uvek desi doziran "viral load". 

Plus testovi na antitela su nepouzdani. 

 

Najbitnije je da oni koji su preležali mogu samo da bustuju svoj imunitet vakcinisanjem a ako je kojim slučajem bio slab da ga zapravo stvore. 

 

A oko dužine trajanja je rano ali preležači imaju duži.. jer je vakcina mlađa. 

Link to comment

Ja sam pitao doktorku zbog člana porodice koja je imala pozitivan PCR test i antitela.
Njen odgovor je:
"Ako su hteli da se vakcinišu ako nemaju antitela, treba da se vakcinišu i ako imaju.
Ne znamo još uvek dovoljno o antitelima i trajanju kod ljudi koji su bili pozitivni.
Na izbor da li da se vakcinišu to ne treba da utiče.
Po onome što znamo. "

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...