Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 minutes ago, harper said:

Da budem iskren, ja sam licno sokiran ovim tempom i molim sve bogove da se ovako i nastavi. Da mi je neko rekao pre dva meseca da cu 3. februara da budem na pola puta do revakcine samo bih se nasmejao. Znam da ovo moze da zvuci kao so na ranu nekom ko se prijavio na vreme i jos uvek nije vakcinisan i izvinjavam se zbog toga, samo kazem da ce vakcina biti sve vise kako vreme bude prolazilo i siguran sam da ce je dobiti svako ko bude hteo.

idemo na to da bude tako.

Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

 

Ne sporim, samo kazem da mi je cudno iz sopstvenog iskustva jer ga ja licno nemam. U Srbiji je vakcinisano pola miliona ljudi a prijavilo se valjda preko 800 hiljada, sigurno je da ima dosta onih koji jos uvek nisu dosli na red. Ima sigurno i propusta, i privilegija, i ovih koji upadaju preko reda, ima takvih i u Norveskoj a kamoli u Srbiji gde je uzimanje necega pre nekog drugog nacionalni sport i smatra se dokazom posebne sposobnosti.

 

S druge strane, gledajte malo siru sliku, mi smo toliko skoro poceli s vakcinisanjem da tek ovih dana oni koji su prvi vakcinisani dobijaju revakcinu. To je, dakle, nekih mesec dana ili nesto malo manje. Da budem iskren, ja sam licno sokiran ovim tempom i molim sve bogove da se ovako i nastavi. Da mi je neko rekao pre dva meseca da cu 3. februara da budem na pola puta do revakcine samo bih se nasmejao. Znam da ovo moze da zvuci kao so na ranu nekom ko se prijavio na vreme i jos uvek nije vakcinisan i izvinjavam se zbog toga, samo kazem da ce vakcina biti sve vise kako vreme bude prolazilo i siguran sam da ce je dobiti svako ko bude hteo.

Ma broj vakcina i tempo je super (samo je pitanje koliko ce da potraje). Samo da su se jos postovale prioritetne liste Batuta (ma koliko i one manjkave bile), verovatno bi do sad vakcinisali sve 50+ i hronicare koji zele bilo koju vakcinu. I time sprecili neke smrti od korone.

Ali mi vakcinišemo Vendrane rudan (a ona je samo vrh ledenog brega). I sistem po ne znam kom principu pozove i mnoge koji mozda i nemaju vezu, niti su toliki prioritet... 

Edited by Spooky
  • +1 2
Link to comment
30 minutes ago, čekmeže said:

Supruga i ja smo se prijavili prvi dan (11.01.) u 7 ujutro, sve opcije štiklirane, još nas nisu zvali. Isti slučaj sa kumovima, prijateljima..niko još nije vakcinisan sem 1 prosvetnog i 1 zdravstvenog radnika.

 

Isto sve. Glup sam sto nisam otisao dok je moglo na prepad, ali jbg, sta je tu je, cekamo. Nisam ni neka rizicna grupa, voleo bih da verujem da te vakcine sada odlaze onima kojima su najpotrebnije.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Spooky said:

Ma broj vakcina i tempo je super (samo je pitanje koliko ce da potraje). Samo da su se jos postovale prioritetne liste Batuta (ma koliko i one manjkave bile), verovatno bi do sad vakcinisali sve 50+ i hronicare koji zele bilo koju vakcinu. I time sprecili neke smrti od korone.

Ali mi vakcinišemo Vendrane rudan (a ona je samo vrh ledenog brega). I sistem po ne znam kom principu pozove i mnoge koji mozda i nemaju vezu, niti su toliki prioritet... 

ja vidim da sistem sve vreme zove razne koji nisu nikakav prioritet, osim ako ne kriju teshke bolesti, ko da su bozemprosti optuzenici hashkog tribunala :hihi:

 

radnici u kulturi. pa jebotebog lepi.

  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, gospa buba said:

da li je rudanka drzavljanka ove drzave? poshto znam neke koji jesu, stariji su dovoljno da bi bili rizichna kategorija i prijavljeni su. i nishta.

evo rigonatka kaže da pri prijavljivanju postoje tri opcije, državljanin republike, stranac sa prebivalištem, stranac bez prebivališta, a to što su rešili da uz ugrožene kategorije uguraju i medijske i radnike iz kulture je priča za sebe

 

šta to može da krene naopako u republici neće valjda, e-uprava? ma nemoguće da u digitalizovanoj republici gde sve mora pralelno da se potvrdi i na računovodstvenom karou hemijskom olovkom može da dođe do propusta

Link to comment

Ako ništa drugo, to diže cenu proizvodu u pučanstvu, jak udar antivakserstvu. Kad smo već kod toga, iskoči mi dr. Stojković Jovana neki dan na Jutjubu, reportovah video, čekamo da vidimo šta će biti (ne setih se da u opisu drukanja napišem da se pojavljuje Žižek, to bi diglo prioritet).

 

Ne samo što se brinemo za hroničare, bake i deke, nego neki plan vakcinacije bi imao smisla i da se prate efekti i koješta, al od toga smo digli ruke, no rado ću da pominjem, pošto sam zao. Istovaranje vakcina iz aviona i brzinska distribucija imaju smisla da se proba zaustaviti dalji raspad zdravstva i svega ostalog. Još da na brzinu obučimo stotinak anesteziologa i drugih specijalista da se okrpimo i vratimo na satrulu granu na kojoj smo bili pre pandemije...:dry:

Edited by Zabalujev
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

evo rigonatka kaže da pri prijavljivanju postoje tri opcije, državljanin republike, stranac sa prebivalištem, stranac bez prebivališta, a to što su rešili da uz ugrožene kategorije uguraju i medijske i radnike iz kulture je priča za sebe

 

šta to može da krene naopako u republici neće valjda, e-uprava? ma nemoguće da u digitalizovanoj republici gde sve mora pralelno da se potvrdi i na računovodstvenom karou hemijskom olovkom može da dođe do propusta

Pa ona naivno pomislila da je to za njene ortakinje iz celog sveta, a ne npr. za one koji su privremeno ovde ili npr. za azilante i ilegalne imigrante i sl... (koji naravno treba isto da se vakcinišu pre Vedrane Rudan)

  • +1 6
Link to comment

pa bilo je i priča po medijima kako cgorci i makdonci iz pograničnih krajeva masovno hrle u maticutm na cepljenje

 

jbg na titaniku smo, svako traži mesto u čamcu

Link to comment

Samo da kažem, fajzera je sve ovo vreme bilo, nemojte se zaluđivati.
Samo ne za buraniju.
Moj ortak izrokao celu familiju, sebe ženu i dve ćerke.
Preko veze.
Samo su ga zvali da dođe na Torlak.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Spooky said:

Ma broj vakcina i tempo je super (samo je pitanje koliko ce da potraje). Samo da su se jos postovale prioritetne liste Batuta (ma koliko i one manjkave bile), verovatno bi do sad vakcinisali sve 50+ i hronicare koji zele bilo koju vakcinu. I time sprecili neke smrti od korone.

Ali mi vakcinišemo Vendrane rudan (a ona je samo vrh ledenog brega). I sistem po ne znam kom principu pozove i mnoge koji mozda i nemaju vezu, niti su toliki prioritet... 

 

Ne mogu da razumem koji bi tacno motiv oni mogli imati da zaobidju ljude kojima je ova vakcina prioritet. Verujem da raznih vedranirudan ima na stotine, mozda i na hiljade ali, sve i da ih toliko ima, ti slucajevi su kap u moru na pola miliona vakcinisanih. Meni izgleda kao standardna prica u Srbiji, da u ovolikoj orqanizaciji nuzno mora da bude odredjenog procenta propusta i da je jedan broj ljudi ostao kratkih rukava iako nije trebalo da se to desi. Mi se danas bavimo time da je neko ostao bez vakcine jer je dobila jedna Vedrana Rudan i da li Ceca Bojkovic ima ili nema TV u bolnickoj sobi i sad cemo da se glozimo oko toga. Cemu? To su nebitne incidentne situacije i nista ne govore ni o cemu. Zena ima preko sedam banki, neka je primila vakcinu. Kao da to nesto menja. Ljudi odlome parce od svog hleba da nahrane nekog gladnog na ulici koga nikad nisu videli niti ce ga videti ponovo, jedna vakcina na milion i po koliko je do sada stiglo u Srbiju za mene nije tema. Vazno je samo da svi kojima vakcina treba istu prime sto je pre moguce, a za sada stvari po tom pitanju kod nas idu dosta dobro i dosta brzo.

Link to comment
4 minutes ago, Spooky said:

Pa ona naivno pomislila da je to za njene ortakinje iz celog sveta, a ne npr. za one koji su privremeno ovde ili npr. za azilante i ilegalne imigrante i sl... (koji naravno treba isto da se vakcinišu pre Vedrane Rudan)

rekla je u tekstu da je zvala, pitala i rekli da može

 

 

 

sad treba da uskočim u rupu i mačujem se zašto (ne)treba pre da se vakciniše vedrana od npr ahmeta iz sirije ili mileta iz varvarina

 

treba i vedrana i ahmet i mile, al taj raspored nećemo utvrditi ni ti nj ja

 

  • +1 1
Link to comment

Jbg, Harpere, meni je zaista bitno da moj brat, koji po svakoj definiciji spada u rizične i prioritetne grupe, dobije vakcinu što pre, a zaista ne bih da dovodim sebe i svoje roditelje u situaciju da moramo da jurimo veze da bismo postigli nešto što bi jednostavno moralo da se podrazumeva, a kako je krenulo, to je izgleda neizbežno. I s te strane mi nikako nije svejedno što je vakcinu pre njega dobio neko ko nije državljanin ove zemlje, pa ma kakav bio njegov "doprinos" ovdašnjoj kulturi.

Edited by Halvard
  • +1 8
Link to comment

Rizična sam grupa-dijaliza,prijavio se odmah kad je bilo moguće do sada ništa.

Verovatno je trebalo na foru da se napravim blesav i ništa ne prijavljujem od “komorbiteta”.

Nosim se mišlju da ako se ovakve “kombinacije” nastave i ja završim posao “na mala vrata” ali uvek povučem ručnu jer ima i teže bolesnijih od mene kome je potrebnija.

  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...