Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

5 minutes ago, Aleksija said:

 

rudan prebiva u srbiji?

 

Nemam pojma. Napisao sam da u prijavi postoji opcija za strane drzavljane, sto svako moze da proveri na svojoj prijavi, kao odgovor na to kako je bilo moguce da se vakcinise neko ko nema JMBG. Po kom osnovu je Vedrana Rudan dobila vakcinu ne znam. Zena ima blog pa mozete da je pitate.

Link to comment
Quote

Na pitanje otkud ona na vakcinaciji u Beogradu, kaže: „Pozvala me rediteljka iz Ateljea 212 Tanja Mandić Rigonat i rekla da su u Ateljeu rekli da svi pisci i režiseri koji su sarađivali sa Ateljeom 212 mogu doći u Srbiju i vakcinisati se, dakle, iz celog sveta“.Rudan dodaje i da se nije prijavila preko beogradske eUprave za vakcinaciju.

„Ništa ne znam, možda su me oni prijavili“, kazala je i precizorala da je u Beogradu bila u petak.

 

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Nemam pojma. Napisao sam da u prijavi postoji opcija za strane drzavljane, sto svako moze da proveri na svojoj prijavi, kao odgovor na to kako je bilo moguce da se vakcinise neko ko nema JMBG. Po kom osnovu je Vedrana Rudan dobila vakcinu ne znam. Zena ima blog pa mozete da je pitate.

prijava je za strane drzavljanje koji imaju prebivaliste u srbiji, bas ne znam nijednu zemlju koja bi tako darezljivo davala mogucnost da se bilo koji stanovnik planete opredeli da primi vakcinu u njoj. 

no evo, objasnio je spirit gore 

Quote

Ma izjavila juče na N1 da je prijavila Tatjana Rigonat Mandić jer ova režira dramu po knjizi Rudanke. Pa kao drugarica joj učinila, izvinjava se ako je nekom ukrala vakcinu jer joj nije delovalo da ovde ima nekog ko još nije primio...vakcinu

 

edit: i da, doći će da primi i revakcinu

 

Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

prijava je za strane drzavljanje koji imaju prebivaliste u srbiji, bas ne znam nijednu zemlju koja bi tako darezljivo davala mogucnost da se bilo koji stanovnik planete opredeli da primi vakcinu u njoj. 

no evo, objasnio je spirit gore 

 

 

Ne znam ni ja, samo pokusavam da skontam kako je Rudanova dobila vakcinu. A prema tome sto je uopste primila nemam nikakav odnos, kako sada stvari izgledaju niko ko zeli da bude vakcinisan u Srbiji nece ostati bez vakcine. Trudim se da ceo ovaj postupak, pod podrazumevanim uslovom da su sve vakcine koje su u opticaju bezbedne i efikasne, posmatram kroz samo dva parametra, broj vakcinisanih i jedinice vremena u kojoj je taj broj vakcinisan. Sve drugo mislim da je od sekundarne vaznosti.

Link to comment
18 minutes ago, harper said:

 

Na prijavi o saglasnosti postoji opcija za strane drzavljane koji zive na teritoriji Srbije ili su na neki nacin s njom povezani. Moguce je da je ta njena drugarica koja je pozvala neko veliko mudo koje moze da vakcinise koga hoce a moguce je i da je prosto prijavila svojim podacima o adresi i broju telefona i dobila termin.

 

Meni je inace skroz cudno da neko ko se prijavio za bilo koju vakcinu nije jos uvek dobio termin, van ovog foruma ne poznajem nikog takvog. Bukvalno svi, ali svi do poslednjeg, sa kojima sam razgovarao o tome vec su vakcinisani ako nisu birali koju ce vakcinu da prime. Cak ovde kod mene i nema nekih posebnih guzvi. Bio sam tri puta u Domu zdravlja, jednom za sebe i dva puta kao pratilac. Samo jednom smo malo sacekali jer su dobili manje vakcina nego sto je bilo zakazanih pa su poslali ekipu da dopuni, dva puta smo prosli ocas posla.

Supruga i ja smo se prijavili prvi dan (11.01.) u 7 ujutro, sve opcije štiklirane, još nas nisu zvali. Isti slučaj sa kumovima, prijateljima..niko još nije vakcinisan sem 1 prosvetnog i 1 zdravstvenog radnika.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

rudanka je upala u grupu pelcovanja radnika u kulturi koji je bio prošli vikend

 

a to prijavljivanje e-upravi i navodna zainteresovanost je pala u vodu još prvi vikend kada su veći broj na sajmu činili neprijavljeni  i generalno oni bez termina

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Ne znam ni ja, samo pokusavam da skontam kako je Rudanova dobila vakcinu. A prema tome sto je uopste primila nemam nikakav odnos, kako sada stvari izgledaju niko ko zeli da bude vakcinisan u Srbiji nece ostati bez vakcine. Trudim se da ceo ovaj postupak, pod podrazumevanim uslovom da su sve vakcine koje su u opticaju bezbedne i efikasne, posmatram kroz samo dva parametra, broj vakcinisanih i jedinice vremena u kojoj je taj broj vakcinisan. Sve drugo mislim da je od sekundarne vaznosti.

ja poznajem bar jos nekoliko prosvetara i ljudi koji su u rizicnoj grupi koji nisu dobili poziv, iako su zaokruzili bilo koju. a svakako da za neke grupe nije samo pitanje da li ce dobiti, vec i kada ce dobiti vakcinu. nemoguce da ne postoje drzavljani srbije kojima bi vakcina u ovom trenutku bila potrebnija.

a nema sta da kontamo, evo sama rekla kako je dobila. zvala je drugarica.

Link to comment
18 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

rudanka je upala u grupu pelcovanja radnika u kulturi koji je bio prošli vikend

 

a to prijavljivanje e-upravi i navodna zainteresovanost je pala u vodu još prvi vikend kada su veći broj na sajmu činili neprijavljeni  i generalno oni bez termina

da li je rudanka drzavljanka ove drzave? poshto znam neke koji jesu, stariji su dovoljno da bi bili rizichna kategorija i prijavljeni su. i nishta.

 

drzavljani republike srbije. kao shto rekoh na drugom topiku, ako su nam drzavne granice vec nametnute (pa josh i na kakav nachin), ja bih zelela i da se poshtuju, makar u elementarnom smislu. nije vakcina ninova nagrada :dry:

 

sad ce da je razvlache kao poslednju kozu, svi po svim osnovama, shto ce se i ispostaviti da jeste.

 

ona zena sebi problem reshila, gde se nije nadala :s_d:

 

 

4 minutes ago, Milosh76 said:

Samo NBG ignorisu...

 

 

i tebi se chini.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment

Evo javila se i Tanja:


Mislim, što da ne pozove svoju ortakinju sa kojom se čuje na gotovo dnevnom nivou. I progura je preko gradskog sekretara za kulturu.

I naivno je videla da postoji mogućnost za strance bez prijave, i pomislila da vakcina imamo toliko na švedskom stolu da ih možemo nuditi celome svetu (a ne da je ta opcija za npr. azilante)...
 

I obe nam kažu da Vučić sjajno radi posao oko vakcina... Ono kao ona se vakcinisala pa ne vidi problem.

Nije ga videla ni Marija Antoaneta kada se zapitala kako neko može biti gladan, kad je tu švedski sto kolača...

  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Hermetico said:

Kad ste lokalpatriote, žena i ja na Vračaru uzeli knjižice mole nas da dođemo da se vakcinišemo. :happy: Još tvrdimo pazar, al će odemo.

pa hajde brate, nije da ce te plenkovic i milanovic drugarice zvati :lolol:

 

 

edip. jel da chitam ovu tanju sad pa da se nanerviram ko kreten, ili je bezbedno? mislim, treba mi pamet danas za ozbiljnije stvari, posao neki, da ne izgorim trepavice u rerni, itakoto :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, čekmeže said:

Supruga i ja smo se prijavili prvi dan (11.01.) u 7 ujutro, sve opcije štiklirane, još nas nisu zvali. Isti slučaj sa kumovima, prijateljima..niko još nije vakcinisan sem 1 prosvetnog i 1 zdravstvenog radnika.

 

1 minute ago, Aleksija said:

ja poznajem bar jos nekoliko prosvetara i ljudi koji su u rizicnoj grupi koji nisu dobili poziv, iako su zaokruzili bilo koju. a svakako da za neke grupe nije samo pitanje da li ce dobiti, vec i kada ce dobiti vakcinu. nemoguce da ne postoje drzavljani srbije kojima bi vakcina u ovom trenutku bila potrebnija.

a nema sta da kontamo, evo sama rekla kako je dobila. zvala je drugarica.

 

Ne sporim, samo kazem da mi je cudno iz sopstvenog iskustva jer ga ja licno nemam. U Srbiji je vakcinisano pola miliona ljudi a prijavilo se valjda preko 800 hiljada, sigurno je da ima dosta onih koji jos uvek nisu dosli na red. Ima sigurno i propusta, i privilegija, i ovih koji upadaju preko reda, ima takvih i u Norveskoj a kamoli u Srbiji gde je uzimanje necega pre nekog drugog nacionalni sport i smatra se dokazom posebne sposobnosti.

 

S druge strane, gledajte malo siru sliku, mi smo toliko skoro poceli s vakcinisanjem da tek ovih dana oni koji su prvi vakcinisani dobijaju revakcinu. To je, dakle, nekih mesec dana ili nesto malo manje. Da budem iskren, ja sam licno sokiran ovim tempom i molim sve bogove da se ovako i nastavi. Da mi je neko rekao pre dva meseca da cu 3. februara da budem na pola puta do revakcine samo bih se nasmejao. Znam da ovo moze da zvuci kao so na ranu nekom ko se prijavio na vreme i jos uvek nije vakcinisan i izvinjavam se zbog toga, samo kazem da ce vakcina biti sve vise kako vreme bude prolazilo i siguran sam da ce je dobiti svako ko bude hteo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...