Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

ja imam problem da ako nekog pitash da li hoce, pa on kaze da hoce, ne odesh da ipak smarash one koji nece, pa josh da idu prekoreda. nemam problem ni poslednja u redu da budem, sve dok se zna gde je red.

kad bi naishla angela merkel pa da je izdovataju da se vakcinishe, to bi bio marketing. sve ostalo je sve ostalo.

zle sam volje, svakako.

sent from bubamoto



  • +1 9
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ja imam problem da ako nekog pitash da li hoce, pa on kaze da hoce, ne odesh da ipak smarash one koji nece, pa josh da idu prekoreda. nemam problem ni poslednja u redu da budem, sve dok se zna gde je red.

kad bi naishla angela merkel pa da je izdovataju da se vakcinishe, to bi bio marketing. sve ostalo je sve ostalo.

sent from bubamoto
 

apsolutno. ovo sa rudan je skandalozno.

  • +1 2
Link to comment

ovaj sistem je dizajniran da se u njemu do kraja svako iskalja i ona to ne vidi. iz nasheg ugla izgleda kao sitna korist za jezichavu staramajku, a iz njenog kao ko zna shta dry.png

pri chemu je postala politichki upotrebljiva i za njih i za nas, za bash sve strane koje mogu da se smisle.

i naravno da imam ja chime da se bavim, umesto da radim neshto korisno. a ispashce na kraju vuchiceva vakcina, ma koliko bilo besmisleno, vec ga vidim kako prioritetno vakcinishe podobne 'svoje' izvan srbije i ' 'lojalne' strance, ima se moze se s_w.gif

od nasheg novca. apsolutno ce se sve iskoristiti da se pokaze da svako moze da se kupi i to za kikiriki. ne moze se reci da nije racionalan domacin.

sent from bubamoto









  • +1 5
Link to comment

Mozda zovu vracar i stari grad i mlade, i fajzerase i sve jer su mahom opozicone opstine pa da se malo umile

 

Stvarno jebao ih red i prioriteti kad se ne postuje

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

apsolutno. ovo sa rudan je skandalozno.

Meni i dalje nije jasno kako je ona uopšte mogla da se vakciniše? Jel ima JMBG iz Srbije? Dvojno državljanstvo? Koji je dokument prezentovala tamo na punktu? Kako će e-uprava da je obavesti o revakcini?

 

Link to comment
1 minute ago, Arkadija said:

Meni i dalje nije jasno kako je ona uopšte mogla da se vakciniše? Jel ima JMBG iz Srbije? Dvojno državljanstvo? Koji je dokument prezentovala tamo na punktu? Kako će e-uprava da je obavesti o revakcini?

 

izgleda da postoje dva nacina - preko euprave ili preko drugarice. 

takodje izgleda da su oba puta validna, cim se o tome pisu hvalospevi u kolumnama.

  • +1 6
Link to comment

Meni nije jasno ni ovo izvoljevanje oko vakcina. Sad neko hoće samo Fajzera, i eto, dobije termin kad se Fajzer (ili Sputnjik ili šta već po želji) ukaže, iako nema nikakvih indikacija da je baš ta vakcina poželjna/neophodna u konkretnom slučaju, dok neko drugi ko nije pravio pitanje oko toga, a pritom spada u rizične ili prioritetne grupe, mora da čeka da mu se softver™ smiluje.

 

Verovatno mračim, ali nekako ne mogu da se otmem utisku da koliko god da je ovo dobro počelo, toliko će na kraju da krahira ako Kinezi procene da smo im dovoljno bili pokusni kunići i budemo morali da zavisimo od redovnih tokova nabavke. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Aleksija said:

izgleda da postoje dva nacina - preko euprave ili preko drugarice. 

takodje izgleda da su oba puta validna, cim se o tome pisu hvalospevi u kolumnama.

Kad je budala pa pise

Koliko se poslovnih ortaka i ostalih iz regiona cepilo kod vucica a da ne znamo,vrv trocifren broj

  • +1 2
Link to comment

Ah, sve je ok za propagandu, imali smo pretprošli vikend talas: "sajamsuperorganizovaneneverovatnobravovučićuopozicijoumukninetrebašnam", onda sutradan: "augužvakrkljanacpropast", pa sad brojke rastu: "vodimouevropiiceosvetdolazestrancidasepelcujuopozicijoumukniipokrijsećebetomostajevučićjoš100godina". Što tetka Angela kaže: "Srbija vodi", al ne citira se ostatak: "mi gledamo dobro testiranu i po porpisu odobrenu vakcinu". Bodikaunt lekara i sestara raste, tu vodimo, al nek se čipujemo za sve pare, pobeđujemo, xaxa, ko je nekoronski bolestan, nek se strpi. Bonus event: budimo odgovorni na otvaranju spomenika Nemanji, dodir leđa o leđa, njuška slinava".

 

9 minutes ago, Halvard said:

Verovatno mračim, ali nekako ne mogu da se otmem utisku da koliko god da je ovo dobro počelo, toliko će na kraju da krahira ako Kinezi procene da smo im dovoljno bili pokusni kunići i budemo morali da zavisimo od redovnih tokova nabavke. 

Pa Orban i reče prošle nedelje da čekaju da vide kako će proći vakcinacija u Srbiji, pa da krenu i oni sa kinezom.

Edited by Zabalujev
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Zabalujev said:

 

Pa Orban i reče prošle nedelje da čekaju da vide kako će proći vakcinacija u Srbiji, pa da krenu i oni sa kinezom.

slucajnost, i mene zanima isto sto i orbana. a verovatno i kineze.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, Arkadija said:

Meni i dalje nije jasno kako je ona uopšte mogla da se vakciniše? Jel ima JMBG iz Srbije? Dvojno državljanstvo? Koji je dokument prezentovala tamo na punktu? Kako će e-uprava da je obavesti o revakcini?

 

 

Na prijavi o saglasnosti postoji opcija za strane drzavljane koji zive na teritoriji Srbije ili su na neki nacin s njom povezani. Moguce je da je ta njena drugarica koja je pozvala neko veliko mudo koje moze da vakcinise koga hoce a moguce je i da je prosto prijavila svojim podacima o adresi i broju telefona i dobila termin.

 

Meni je inace skroz cudno da neko ko se prijavio za bilo koju vakcinu nije jos uvek dobio termin, van ovog foruma ne poznajem nikog takvog. Bukvalno svi, ali svi do poslednjeg, sa kojima sam razgovarao o tome vec su vakcinisani ako nisu birali koju ce vakcinu da prime. Cak ovde kod mene i nema nekih posebnih guzvi. Bio sam tri puta u Domu zdravlja, jednom za sebe i dva puta kao pratilac. Samo jednom smo malo sacekali jer su dobili manje vakcina nego sto je bilo zakazanih pa su poslali ekipu da dopuni, dva puta smo prosli ocas posla.

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Na prijavi o saglasnosti postoji opcija za strane drzavljane koji zive na teritoriji Srbije ili su na neki nacin s njom povezani. Moguce je da je ta njena drugarica koja je pozvala neko veliko mudo koje moze da vakcinise koga hoce a moguce je i da je prosto prijavila svojim podacima o adresi i broju telefona i dobila termin.

 

 

 

Quote

 

Ђерлек: Странци са пребивлиштем у Србији могу да се вакцинишу

Државни секретар у Министарству здравља Мирсад Ђерлек рекао је да у Србији могу да се вакцинишу страни држављани који имају пребивалиште у нашој земљи.

На питање да ли страни држављани могу да се вакцинишу у Србији и каква је процедура, Ђерлек је казао да сви страни држављани који имају пребивалиште у Србији, као и грађани Србије, могу да се пријаве преко е-управе.

"Биће позвани према месту пребивалишта да се вакцинишу у најближем центру за вакцинацију", рекао је Ђерлек након састанка министра здравља са директорима ковид болница.

 

rudan prebiva u srbiji?

Link to comment

Ma izjavila juče na N1 da je prijavila Tatjana Rigonat Mandić jer ova režira dramu po knjizi Rudanke. Pa kao drugarica joj učinila, izvinjava se ako je nekom ukrala vakcinu jer joj nije delovalo da ovde ima nekog ko još nije primio...vakcinu

 

edit: i da, doći će da primi i revakcinu

Edited by Spirit
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...