Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Misko said:

Od brace Rusa navodno stize jos dva miliona,a krenuce i proizvodnja....

Voleo bih,  ali rusi nisu do sada vakcinisali 2 miliona. Nisu vakcinisali ni 1% populacije, a tu su i razni istani koji se na njih oslanjaju...

 

Mnogo bi mi suludo bilo da nam pošalju više od simboličnih brojki (do 100 hiljada max),  a svom stanovništvu kažu sačekajte malo...

Link to comment

sto? rusija/sssr je uvek vodila racuna o zivotima svojih stanovnika/podanika? kada to bese?

 

ed:

naravno da ce da cekaju. da cekaju i da se ne bune.

Edited by foto
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, foto said:

sto? rusija/sssr je uvek vodila racuna o zivotima svojih stanovnika/podanika? kada to bese?

 

ed:

naravno da ce da cekaju. da cekaju i da se ne bune.

Ceniš da je pozitivan PR i neka stotina miliona od prodaje zapadu može da nadomesti  negativan PR ako rusiju zapljusne još neki talas korone kada zapadne zemlje dovedu situaciju pod kontrolu.

 

Ja mislim da je to poprilično rizičan pristup, ali videćemo...

 

Pogledao sam malo sputnjik twitter - spominje se 50m doza za zapadno tržište u Q2 kada se završi masovna imunizacija u rusiji. Mislim da su to realniji datumi, iako su i oni previše optimistični.

Link to comment

ja bih zaista voleo kada bi rusiji rus bio na prvom mestu, ali par vekova unazad su nam pokazali da je za one koje sede u kremlju 1 rus veoma jeftin materijal. dok se to ne promeni nikad od njih Drzava sa velikim D.

Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

ostatak ne razumem, vakcinisaće se onoliko ljudi koliko imamo vakcina u  datom momentu, a kakva će biti dinamika nabavke to sada apsolutno niko ne može da pretpostavi

Nabavka vakcina ce zavisiti od broja zainteresovanih da je prime, zato se i prijavljuju zainteresovani preko E- uprave. Bojim se da je taj broj daleko manji nego što bi trebalo da bude za nekakvo hvalisanje u konačnom rezultatu.

S druge strane, čujem da je plan da skarabudže fantastične rezultate borbe protiv covida i da se od 1. marta sve značajne mere  obustave, te da se vratimo u redovno stanje.

 

Edited by halloween
  • Hvala 1
Link to comment

Moji roditelji su vakcinisani u roku od 5 dana od prijave. Brat, koji bi trebalo da spada u prioritetnu grupu, još uvek čeka poziv. 

Ja sam se prijavio, da je samo godište u pitanju verovatno bih dobio poziv negde na leto, ali zbog zdravstvenog stanja možda nekim čudom i dobijem termin ranije. 

Link to comment

Ja se samo nadam da ce sa vakcinama biti kao i sa maskama. Prosle godine pocetkom pandemije je bila nestasica maski, otimali su se izmedju sebe pa je kasnije od leta bilo svugde da se kupi po normalnijoj ceni. Nadam se da ce tako biti i sa vakcinama. Ja nemam problem ni da platim za vakcinu ako treba, samo da je bude

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...